KZ_logo1

Nejhezčí vánoční trhy

9.12.2019

Vánoce se blíží a vy pořád necítíte tu správnou náladu, postrádáte vánoční atmosféru a stresuje vás shánění dárků a setkání s rodinou? Odpočiňte si a vyrazte na výlet. Vyberte si z široké nabídky evropských vánočních trhů. Užijte si příjemný čas s rodinou, kupte vánoční dárky a přivezte si s sebou domů kouzlo Vánoc.

Vídeň

Mezi jedny z nejoblíbenějších trhů patří vídeňské vánoční trhy. Tyto trhy jsou z České republiky dostupné autem i autobusem. Vyberte si zájezd, který často pořádají města i vesnice, případně si na trhy zajeďte s přáteli nebo rodinou. Čekají vás dobroty v podobě domácích uzenin, klobás a vánočního punče. Těšit se můžete na rukodělné výrobky, atrakce pro děti i dospělé, případně ledová plocha, kde si zabruslíte. Na vánočních trzích nezapomeňte ochutnat svařené víno, případně jiné pochoutky. Výhodou těchto trhů je nabitý program, který nezklame ani ty nejmenší návštěvníky.

Krakov

Pro ty kteří bydlí spíš v severovýchodní části Česka jsou skvělou volbou vánoční trhy v Polsku, konkrétně v Krakově. Když už zde budete na trzích, určitě byste měli vidět královský hrad Wavel, biskupský palác a také slavnou Sukiennici. Čeká vás zde spousta dobrého jídla, od bramborových placek, až po kvalitní domácí klobásy. Vyzkoušejte vánoční punč i ovocnou vodku, která vás opravdu zahřeje. Pořiďte zde dárky v podobě ručně vyráběných svíček, oblečení z ovčí vlny, případně množství netradičních sýrů.

krakov

Zdroje: discovercracow.com

Drážďany

Kousek z Čech jsou i německé Drážďany, kde vás čekají opravdu vánoční trhy s připomínkou tradic. Vidět zde můžete starobylý kolotoč, historické památky i nádherná zákoutí města. Nezapomeňte ochutnat svařák, vánoční punč nebo tradiční drážďanskou štolu. Nezapomenutelnou sváteční atmosféru tvoří i velká vánoční jedle, včetně ozdob.

Zdroj: theculturetrip.com

Brusel

Pokud chcete zažít opravdu kouzelné vánoční trhy, jako z filmu, vydejte se do hlavního města Belgie, tedy do Bruselu. Zde na vás čeká téměř 300 dřevěných domků, kde ochutnáte místní speciality. Mezi ně patří například belgická čokoláda nebo oblíbené belgické wafle. Pro milovníky piva je k dispozici návštěva pivařského Gentu, pro děti i dospělé pak ruské kolo, případně další atrakce, včetně starodávného kolotoče.

Zdroj: www.europeanbestdestinations.com

Paříž

I když je Paříž vnímána spíš jako romantické místo pro zamilované, i v zimě si toto velkoměsto užijete. Vánoční trhy jsou zde opravdu přeplněné suvenýry, dřevěnými domky s rukodělnými výrobky a nechybí ani francouzské speciality. K vánočním trhům rozhodně patří svařené víno, ale za vyzkoušení stojí i vánoční perníčky, případně si vyberte z velkého množství sýrů, vín a dalších dobrot.

Zdroj: www.meet-thelocals.com

Kodaň

Milovníci skandinávských států se mohou vydat do Kodaně, hlavního města Dánska. Zde si užijete vánoční trhy s pohádkovou atmosférou. Nechybí tradiční vánoční motivy, kterou dokresluje zimná zasněžená krajina. Vánoční trhy si užijete v zahradách Tivoli, které patří k nejstarším zábavním parkům na světě. Rozhodně zde vyzkoušejte svařené víno a místní specialitu – palačinkové koule sypané cukrem a servírované s marmeládou. Dospělé i děti překvapí živí sobi, autentická hudba a světýlka všude, kam se podíváte. Skvělým zážitkem je také atrakce v podobě obrovského řetízkového kolotoče s výhledem na město.

Zdroj: https: www.lonelyplanet.com

Edinburgh

Krásným zážitkem jsou i trhy v Edinburghu. Hlavní město Skotska vám navodí vánoční atmosféru vůní punče, skvělými místními dobrotami i ozdobeným historickým centrem. Kupte zde dárky, které vám chybí, přivezte si domů suvenýry a projděte si místa, která v zimě získávají romantičtější a lákavější atmosféru.

Zdroj: www.edinburghnews.scotsman.com

Norimberk

Místem, které si rozhodně zaslouží vaši pozornost je Norimberk. Tyto německé trhy patří k těm nejpohádkovějším a vaše děti si zde budou připadat jako ve snu. Užijte si trhy, na které se sjíždí lidé z celé Evropy, aby nasáli kouzelnou vánoční atmosféru. Najdete zde typické norimberské klobásy, tradiční perníčky, nesmí chybět vánoční punč a bavit vás bude i příběh a úvodní ceremoniál trhů, spojený s poselstvím vánočního anděla.

Zdroj: www.christkindlesmarkt.de/en

Na které trhy se chystáte? Už jste byli na některých z nich?

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář