KZ_logo1

Neobyčejné užití obyčejných věcí – punčochové kalhoty

24.2.2016

Punčochové kalhoty neboli silonky najdeme ve svém šatníku určitě všechny. Co ale udělat s punčochami, které se vám roztrhnou? Nemusíte je vyhazovat! Podívejte se s námi na zajímavé tipy, které vám ulehčí práci v domácnosti i na zahradě.

Hledání drobností na koberci

Určitě se vám už někdy stalo, že se vám rozsypaly malé šperky nebo jiné cennosti, které nemůžete najít. Použijte staré punčochové kalhoty. Stačí, když odstřihnete jednu nohavici a natáhnete ji před hubici vysavače. Poté punčochy obtáhněte gumičkou a můžete zapnout vysavač. Opatrně přejíždějte po koberci a v punčocháčích se vám brzy objeví vše, co jste ztratily.

Odlakování nehtů

Pokud vám došly vatové tampónky a potřebujete si odlakovat nehty, můžete použít kousek punčocháčů. Ustřihněte si čtvereček o velikosti 10×10 centimetrů. Takto připravené punčocháče můžete mít vždy při ruce.

Čištění akvária

Potřebujete vyčistit akvárium a nerozvířit při tom písek na dně? Ideální je, pokud máte vysavač, který vysává tekutiny. Natáhněte na trubici staré nylonové punčocháče, přichyťte gumičkou a vysajte vodu. (Pozor! Rybičky předtím musí ven do jiné nádoby! )

Náhradní vycpávka

Potřebujete doplnit plyšovou hračku, ze které se po roztrhnutí vysypala vycpávka? Nebo vyrábíte novou hračku a chybí vám dostatečné množství výplně? Použijte punčocháče! Jsou měkké, dají se tvarovat, takže k těmto účelům poslouží opravdu skvěle.

Sušení svetrů

Také se vám občas stává, že sušíte svetr a zůstanou na něm otisky po kolíčcích? Zabráníte tomu tak, že punčocháče prostrčíte otvorem pro hlavu a nohavice vytáhnete každým rukávem ven. Svetr pak pověsíte tak, že kolíčky přichytíte k punčocháčům.

Leštění bot

Leštění bot

Foto: pinterest.com

Punčocháče jsou také ideální pomůckou k naleštění bot. Stačí, když boty nakrémujete a poté je naleštíte pomocí punčocháčů. Uvidíte, že takového lesku nedosáhnete pomocí žádné látky.

Skladování cibule

Cibule vložte do nohavic punčocháčů a nad každou cibulí udělejte uzel. Poté tuto zavázanou cibuli nebo cibulový cop zavěste na chladné a suché místo. Cibule takto vydrží dlouho čerstvá a nebude se kazit. Potřebnou cibuli pohodlně odstřihávejte.

Houbička na nádobí

Díky punčocháčům, ze kterých si vyrobíte domácí houbičku na nádobí, můžete odstranit i skvrny, které jdou dolů velmi těžko. Zmačkejte staré punčocháče, namočte do teplé vody, přidejte pár kapek jaru a můžete začít s umýváním nádobí.

Úklid na nedostupných místech

Chcete dostat prach a drobky zpod ledničky nebo zpod skříně? Použijte punčocháče. Přichyťte je na ramínko nebo násadu od smetáku a tímto novým nástrojem všechnu špínu vymeťte ven. Špína se na nylonové punčochy nachytá, takže máte hodně ulehčenou práci.

Víčka na sklenice

Pokud potřebujete potraviny nebo jiné věci dát do zavařovací sklenice tak, aby do nich proudil vzduch, už nemusíte dírkovat vršky sklenic. Stačí, když sklenice přetáhnete starými punčocháči a zagumičkujete.

Lakování těžko přístupných ploch

Jestliže potřebujete nalakovat těžko přístupná místa v rozích a spárech knihovny nebo stolu, stačí, když si odstřihnete kousek punčocháčů. Několikrát je přeložte, gumičkou přichyťte na dřívko od nanuku nebo kousek klacku. Poté už jen namočte do barvy nebo mořidla a můžete natírat.

Podsypávání moukou

Při posypávání plechů před pečením dezertu vám skvěle poslouží staré punčocháče. Ustřihněte si část punčoch a naplňte ji moukou. Vytvoříte si tak skvělé „sypátko“, které dokáže dávkovat ideální množství mouky.

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Gumičky

Nosíte ráda culíky? Vyrobte si skvělé guničky.

Čistění bazénu

Potřebujete rychle a účinně odstranit nečistoty z povrchu bazénu? Stačí, když přes ústí nasávací hadice čisticího systému natáhnete jednu nohavici starých punčocháčů. Díky tomu se zbavíte spousty nečistot, které by se zbytečně dostaly až do filtru.

Filtr do květináče

Až budete přesazovat květiny do větších květináčů, dejte na každé dno velkého květináče kus punčocháčů. Vytvoříte tak v květináči filtr, kterým proteče přebytečná voda při zalévání, ale všechna zemina zůstane v květináči.

Věděly jste, že mají silonky tak širokou škálu možného použití?

Michaela Michalíková

Jak bojovat se suchou a dehydrovanou pokožkou rukou?

Ruce jsou naší vizitkou. Každý den jim dáváme pěkně…

Tvorba loga může být důležitý start i pro váš byznys

Logo je nedílnou součástí corporate identity. Není značky bez…

Vystupte z davu s českými mikinami Utopy

Kdo chce nosit originální oblečení, ten nesmí nakupovat ve…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář