KZ_logo1

Oživte svůj účes zaplétaným copem

7.5.2015

Nosíte každý den vlasy upravené stejně a přemýšlíte, jak je ozvláštnit? Nemusíte se nutně učit nové účesy nebo trávit hodiny před zrcadlem s kulmou a spoustou laku na vlasy. Stačí, když do svého účesu, který už dávno umíte, přidáte zaplétaný cop. Přečtěte si návody na tři účesy s copem, které zvládnete během několika minut a budou vypadat velmi efektně.

Když si chcete vlasy zaplétat do copů, je vždy lepší, nemáte-li je zrovna čerstvě umyté. Pokud budete tyto účesy tvořit z jeden den nemytých vlasů, zabráníte tím tomu, aby vám volně poletovaly kolem hlavy, a bude se vám s nimi lépe pracovat.

Dva copy tak trochu jinak

Tento účes je vhodný v podstatě pro každou příležitost. Začnete tím, že si oddělíte vrchní pramen vlasů na straně hlavy, pár centimetrů od okraje vlasů. Tento pramen zapletete do copu a konec svážete tenkou gumičkou. Aby měl váš účes éterický nebo bohémský nádech, můžete cop trochu načechrat tím, že ho roztáhnete do stran.

V druhém kroku vezmete do ruky vlasy u obličeje, které jsou před copem. Zhruba stejně široký pramen naberete i na druhé straně a vzadu na hlavě oba prameny spojíte gumičkou. Část vlasů můžete nechat volně poletovat kolem obličeje.

Účes se završí druhým copem, který snadno vytvoříte na zadní straně hlavy. Naberte vlasy okolo culíku, který se vám vytvořil poté, co jste prameny vzadu zagumičkovala, a zapleťte je do klasického copu. Gumičku na začátku copu můžete snadno skrýt tak, že ji popotáhnete o kousek níž a zapracujete do copu. Můžete ji připevnit pinetkou, aby vám nevykukovala. Na závěr cop trochu načechrejte, aby vypadal objemnější. Šmrnc a romantický nádech tomuto účesu dodáte tím, že prameny, které nejsou zapletené, natočíte kulmou, ale můžete je nechat i rovné.

2 v 1: Cop a culík.

Umíte si sama zaplést francouzský cop, ale chtěla byste této dovednosti využít nějakým netradičním způsobem? Co takhle zkombinovat zapletené vlasy s vysoko vyčesaným culíkem? Prvním krokem je oddělení předního pramene vlasů, který připevníte tak, aby se vám nepletl pod ruku. Na straně hlavy začněte směrem dozadu zaplétat francouzský cop. Různých výsledků a textur dosáhnete tak, že budete nové prameny k copu přidávat buď svrchu, nebo zespodu. Vyberte si, který způsob vám více vyhovuje.

Po zhruba deseti centimetrech začněte cop zaplétat na volno (nepřidávejte tedy už žádné nové prameny). Než dáte na jeho konec gumičku, opatrně každý pramen trochu povytáhněte a načechrejte. Poté zajistěte konec copu gumičkou a můžete pomocí prstů uvolnit i tu část, která je zapletená francouzsky.

Třetím krokem je vytvoření culíku. Využijte pramen vlasů, který jste si na začátku oddělila, abyste zakryla vrchní část francouzského copu. Poté všechny vlasy vyčešte do culíku a přidejte i cop. Nakonec obtočte jeden úzký pramen kolem gumičky tak, abyste ji úplně zakryla, a připevněte k hlavě sponkou. Účes je na světě a skvěle se hodí k jakékoliv příležitosti – na schůzku, na večírek i na sport.

Zapletená elegance

Naším třetím tipem je velmi elegantní drdol, který vypadá jako z kadeřnického salonu. Přitom vám nezabere víc než několik minut. Nejprve si zapleťte cop na straně hlavy stejně jako v případě prvního účesu. Abyste dosáhla co největšího objemu, postupně povytáhněte každou část copu ještě předtím, než jeho konec stáhnete do gumičky. Poté oddělíte na obou stranách vlasy před ušima a stáhnete je spolu s copem dozadu, kde je v týlu spojíte gumičkou.

Druhý krok je o něco složitější a možná bude vyžadovat trochu cviku. Všimněte si, že se vám mezi gumičkou a zbytkem vlasů vytvořil prostor – tím protáhnete všechny vlasy, včetně pramene, který je už zagumičkovaný. Tento krok opakujte podle toho, jak máte dlouhé vlasy, až budou všechny namotané.

Když se na drdol podíváte nyní, uvidíte, že na jedné straně, kde jste s obmotáváním začala, je krásně hladký, zatímco na druhé straně z něj vykukují kratší prameny a vůbec nevypadá upraveně. Abyste dosáhla celkového hladkého vzhledu, využijte tu hezčí část jako jakýsi tunel, do kterého zasunete tu neupravenou část. Jinými slovy, rozprostřete hezčí část vašeho drdolu přes tu méně hezkou, abyste ji zakryla. Až bude všechno na svém místě, použijte pinetky, aby to na svém místě zůstalo.

Nezapomeňte na závěr každý účes zafixovat lakem na vlasy.

Iveta Karousová

pes a deti

Jaký pes je vhodný do domu

Máte v plánu pořídit si domácího mazlíčka a chcete…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
vánoce a děti

Co s dárky na Vánoce, pokud nemáte dostatek financí

Všude na nás číhají reklamy a slevy, které ohlašují,…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…
pár v posteli

Vyhněte se zánětům a infekcím – nebojte se po sexu chodit na toaletu

Po milostném aktu chcete většinou s partnerem ještě chvíli…
žena při sporáku

Nechci být jen žena v domácnosti

Máte partnera, který vydělává víc než vy a chce…
žena

Jednoduchá cesta k intenzivnímu orgasmu

Chcete si užít milostné hrátky a dosáhnout intenzivního orgasmu?…

Související příspěvky

Zanechte komentář