KZ_logo1

Pomáháme o Vánocích! Kreativně, s radostí

8.12.2017

Každý rok si dáváte dárky s rodinou a přáteli, sejdete se na čaj nebo u vánočního stromečku a užíváte si jeden druhého. Napadlo vás někdy, že ne všichni mají takové štěstí jako vy a že i obyčejné setkání nebo malý dárek může potěšit víc, než si myslíte? Zkuste letos Vánoce oslavit trošku jinak a kromě svých blízkých překvapte i někoho, kdo to nečeká.

Ježíškova vnoučata

Tento projekt má za úkol obdarovat opuštěné a staré lidi v pečovatelských domovech. Staňte se Ježíškovým vnoučetem a vyberte si někoho, komu splníte přání. Můžete si vybrat dárek, který chcete dát, podle ceny nebo třeba podle popisu. Senioři mají mnohdy přání, která nám přijdou obyčejná a běžná, ale pro ně třeba nejsou dostupná. Často jim udělají radost i zdánlivé maličkosti. Nebuďte ke stáří lhostejní a klidně dárek předejte osobně. Společný čas, zážitek a vytržení ze stereotypu stále se opakujících dnů je opravdu k nezaplacení.

Projekt Ježíškova vnoučata vznikl v roce 2016 a minulý rok se podařilo splnit zhruba 600 vánočních přání. Dárkem můžou být třeba knihy křížovek, sladkosti, ale také malovaný obraz nebo pletené papuče. Sami si vyberte, čím chcete překvapit. Dárek poté rezervujte a odešlete. Užijte si pak Vánoce s pocitem, že i někdo další má díky vám pěkné svátky. Prožijte Vánoce s lidskostí a udělejte něco, co vás bude hřát u srdce ještě dlouho poté.

https://www.jeziskovavnoucata.cz/

Charita a střediska pro pomoc

Stejně tak můžete v adventním čase navštívit charitu nebo střediska, která jsou určená pro pomoc. Na tato místa můžete přinést trvanlivé potraviny, vánoční balíčky, oblečení nebo třeba peněžitý příspěvek. Ať už si vyberete domovy důchodců, dětské domovy nebo třeba charitu v místě svého bydliště, věřte, že děláte dobrou věc a podporujete vánoční atmosféru, která má být hlavně o lásce, rodině a sounáležitosti.

Zvířecí útulky

Skvělým nápadem je také návštěva zvířecího útulku. V ideálním případě, pokud si chcete pod stromeček pořídit psího mazlíčka, dejte domov nějakému opuštěnému, který právě tady čeká, že pro něj někdo přijde. Pokud už doma mazlíčka máte nebo na zvíře nemáte dostatek času, můžete do útulku přinést alespoň hračky, krmivo nebo deky. I tato pomoc se cení a každý dar je vítán.

Dobrý anděl

Zajímavým projektem, který stojí za zmínku, je také Dobrý anděl. Tento projekt pomáhá lidem, kteří trpí závažným onemocněním a potřebují dlouhodobou léčbu. Největším dárkem je samozřejmě zdraví, které nikomu zajistit nemůžete, ale můžete alespoň poskytnout finanční prostředky, které umožní léčbu. Ať už přispějete sto korun nebo i víc, kdy jindy se stát „andělem“ než přímo na Vánoce? Každý dárce pak může na svém účtu najít, komu přesně jdou jeho peníze a jak pomáhá. Dobrý anděl spolupracuje s lékaři, slavnými osobnostmi a také mnoha firmami. Každá pomocná ruka je důležitá a výsledky jsou opravdu vidět.

Zkusíte tentokrát nějaký dobrý vánoční skutek?

Michaela Michalíková

pár

Rozchod, signály rozchodu a pauza ve vztahu: Kdy je správný čas na rozchod?

Konec vztahu může přijít rychle nebo postupně. Možná jsme…
rozchod

Kvíz: Mám se s ním rozejít?

Někdy se v životě ocitáme před důležitým rozhodnutím. Jsme…
601

Soutěž o masážní přístroj na obličej

Hledáte účinný způsob, jak bojovat proti vráskám? Vaší odpovědí…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

banner kitchennete

Nejnovější články

rozchod

Kvíz: Mám se s ním rozejít?

Někdy se v životě ocitáme před důležitým rozhodnutím. Jsme…
man-802062_1280

30 zajímavých, vtipných i pravdivých citátů o manželství

Každý z nás, kdo žije v manželském svazku nebo…
vánoce v páru

Jak strávit první Vánoce s novým partnerem

Máte nového partnera a čekají vás první společného Vánoce?…
pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…

Související příspěvky

Zanechte komentář