KZ_logo1

Pozor na chyby při používání kondomu

11.11.2019

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním nemocem, ale také proti nechtěnému otěhotnění. Víte však, jak kondom správně používat? Dejte si pozor na chyby při skladování, nasazování i sundávání kondomu.

Nasaďte ve správný čas

Na otázku, kdy je vhodné nasadit kondom, je jednoznačná odpověď. Před stykem. A to i před tím, než muž ženu dráždí jen dotykem penisu, případně třením. Pokud chcete mít téměř stoprocentní šanci, že se vyhnete otěhotnění, případně pohlavním nemocem, tak kondom zapojte do hrátek už při líbání a mazlení. Nechte muže aby si jej navlekli, případně mu s ním pomozte. Rozhodně ochranu nenasazujte až během pohlavního styku nebo těsně před vyvrcholením.

Pozor na manipulaci

Největší pozor si dávejte, když kondom rozbalujete z obalu. Právě v tyto chvíle dochází k nejčastějšímu mechanickému poškození. To snižuje a dokonce i zcela ruší funkci kondomu. Pokud se vám podaří nehtem kondom roztrhnout, vyhoďte jej a použijte nový. To platí i v tu chvíli, kdy ochranu rozbalujete za pomocí ostrého předmětu, například nůžek. Existují dokonce případy, kdy se kondom zničil i nošením v kapse, kde měl dotyčný klíče nebo třeba jen mince.

Jak kondom nasadit

Už na samotné krabičce nebo jiném obalu na kondom existuje podrobný návod, jak jej správně nasadit. Při vzrušení a euforii z blížícího se styku, však můžete na chytré poučky zapomenout a nedávat si pozor. Vždy myslete na to, aby nebyl nadbytečný vzduch mezi kondomem a penisem. V takovém případě by mohl kondom prasknout. Při navlékání ochrany držte špičku kondomu stisknutou, a poté kondom navlečte. Zároveň dodržte pravidle, že kondom se má vždy rolovat zvenku, nikoliv zevnitř.

Pozor na skladování

Jednou z největších chyb, kterou můžete udělat, je špatné skladování kondomu. Opět najdete na většině obalů a krabiček podmínky, jak se kondomy mají skladovat a jak naopak ne. Kondomy by se neměly vystavovat přímému slunci, neměly by se uchovávat tam, kde se mohou fyzicky poškodit. Dobře jim nedělají ani mrazy.

Kdy kondom sundat

Většina mužů kondom sundává ihned po pohlavním styku a následné ejakulaci. Kondom se lépe sundává, když penis ještě není ochablý. Následně jej vyhoďte do odpadkového koše. V žádném případě jej nepoužívejte opakovaně. 

Chytrý lubrikant

Málokdo ví, že kondomy by se neměly kombinovat s lubrikanty na bázi oleje. V takovém případě dochází k oslabení latexu a kondom by se mohl snáz a rychleji poškodit. Ideální volbou je poradit se v lékárně, případně v obchodě, kde lubrikační gel kupujete.

Averze nebo alergie

Lidé, kteří kondomy nepoužívají, mohou mít averzi k tomuto způsobu ochrany. Někteří z nich si myslí, že nasazování ochrany zkazí atmosféru, přeruší vzrušení a zvolí raději jiné možnosti, jako je například hormonální antikoncepce, případně nitroděložní tělísko. Existují samozřejmě muži a ženy, kteří jsou alergičtí na latex, v tomto případě je nutné zvolit opět jinou ochranu. Případně je možné zakoupit kondomy, které nejsou vyrobeny z latexu.

Máte další nápady, na co si dát pozor?

Seznamky nejsou pro outsidery a zoufalky – najdete zde přátele i trvalý vztah

Taky vás trápí stigma „nezadaná“, a přesto se vyhýbáte…

Darujte vyhlídkové lety, nebo se staňte pilotkou na zkoušku

Dárky pro své nejbližší pořizujeme několikrát v roce. Na…
Mix cukroví

Vánoční cukroví ve zdravější verzi

Plánujete péct cukroví na Vánoce a zrovna se snažíte…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

banner kitchennete

Nejnovější články

man-802062_1280

30 zajímavých, vtipných i pravdivých citátů o manželství

Každý z nás, kdo žije v manželském svazku nebo…
vánoce v páru

Jak strávit první Vánoce s novým partnerem

Máte nového partnera a čekají vás první společného Vánoce?…
pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Sdílet2Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…

Související příspěvky

Zanechte komentář