KZ_logo1

Proč naše vztahy tak často krachují

18.1.2017

Měli jste dlouhodobý vztah, všechno vypadalo skvěle, rozuměli jste si, měli jste podobné zájmy, avšak po pár letech se to pověstné „něco“ změnilo v „nic“. Jak je to možné? Proč někteří z nás prostě nejsou schopni udržet dlouhodobý vztah? Proč se některé vztahy tak snadno a zbytečně rozpadnou? Pojďme si uvést pár příkladů, možná že tyto chyby děláte i vy.

Pravda

Jedním z velmi častých důvodů, proč nám krachují vztahy, je fakt, že si nedokážeme vyslechnout pravdu o nás samých. Často se zamýšlíme pouze nad tím, co bychom rádi změnili na tom druhém, ale na své chyby a jednání zapomínáme. Jedno si však řekněme na rovinu, vztahy založené na lži jsou odsouzeny k zániku už od samotného začátku. Buďte proto rádi za to, že vám partner řekne, co se mu nelíbí, co by rád na vašem vztahu změnil a jak byste mohli být oba šťastnější.

Dokonalost

Hledáte ve vztahu dokonalost? Dobře víte, že dokonalost neexistuje, často to také možná říkáte, avšak ve vlastním vztahu jako by to neplatilo? Pak prozřete. Dokonalí partneři nespadnou z nebe, ale pracují tvrdě na takovém vztahu, který se dokonalosti přibližuje. Ve snaze najít dokonalost pak páry dělají častou chybu, že vymění své partnery za takové, kteří mají ty vlastnosti, které nebyly v současném vztahu naplněny. Milenka má možná o něco hezčí postavu, naslouchá (alespoň ze začátku), je divoká v posteli. Věci, které však má současná partnerka, jako je věrnost, podpora a láskyplná péče, jsou v danou chvíli jakoby zapomenuty. Nevyměňujte současné jistoty za chvilkové pobláznění, jelikož to nemusí oplývat vlastnostmi, které teď máte u sebe a které byste jen tak z pobláznění vyměnili jako lusknutím prstu.

Podpora

Být soudcem je snadné. Když se druhému nedaří, podkopnout mu nohy a veškeré jistoty je snadné. Obtížné a úctyhodné je však být fanouškem v nepříznivých situacích, kterými život nešetří. To, co by zvládli všichni, není nijak náročné. Ovšem to, na čem je nutno pracovat a co každý neumí, to je ta pravá podstata vztahu. Tento fakt je nutné si uvědomit, jinak vás nikdy nebude čekat plnohodnotný vztah, stojící na pevných základech. Sami si sáhněte do svědomí, zdali jste partnerovi v nelehké situaci dokázali pomoci, nebo spíše ještě přitížit. Zdali jste jej nezahlcovali svými osobními pohledy na věc a důsledky jeho nezdaru, které vás omezují. Zkuste se ve vztahu více zaměřit na druhou osobu, poznejte, jakým situacím musí čelit, které problémy musí zvládnout, a ukažte mu, že vaše ruce jsou dostatečně silné, aby unesly i část jeho problémů.

Udělala jste někdy některou z předešlých chyb a poznala jste, že byste se dnes zachovala jinak?

Tereza Obořilová

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
cibulový koláč

Mňamka na cesty: Cibulový koláč

Chutný cibulový koláč na cesty, ze kterého si můžete…
pes a deti

Jaký pes je vhodný do domu

Máte v plánu pořídit si domácího mazlíčka a chcete…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…
pár v posteli

Vyhněte se zánětům a infekcím – nebojte se po sexu chodit na toaletu

Po milostném aktu chcete většinou s partnerem ještě chvíli…
žena při sporáku

Nechci být jen žena v domácnosti

Máte partnera, který vydělává víc než vy a chce…

Související příspěvky

Zanechte komentář