KZ_logo1

Proč si ženy hledají milence

27.7.2016

Máte dlouhodobý vztah, ale pomalu vám začíná být jasné, že prvotní zamilovanost je pryč? Možná se už díváte po jiném a možná bojujete s tím, že nechcete jen tak zahodit společné roky života… Podívejte se s námi na nejčastější důvody, proč si ženy hledají milence, a zkuste to změnit.

1) Hádky

Říká se, že hádky jsou kořením každého vztahu a že neexistuje dobrý a fungující vztah, který by se bez nich obešel. Zároveň ale hádky nesmí přerůst v každodenní rutinu, při níž létají talíře. Mnohé ženy si hledají milence proto, že si s partnerem už nemají co říct, na ničem se neshodnou a sebemenší hloupost vede k obrovské a psychicky vyčerpávající hádce.

2) Žití vedle sebe

Velká část párů po nějaké době přijde na to, že už nežijí spolu, ale spíš vedle sebe. Ráno se vidí například pár minut u snídaně a večer se sejdou společně v posteli, kde každý usne na své půlce se svou knihou. Společné víkendy neznají a společné zážitky už dávno nemají. V tuto chvíli je potřeba zastavit se a něco změnit, jinak takový vztah dříve či později dospěje ke svému konci. A možná i oboustrannou nevěrou.

Foto:123rf.com

Foto:123rf.com

3) Špatný nebo žádný sex

Dalším problémem, který vede k nevěře (a často dokonce k rozchodu), je bezesporu sex. Pokud spolu partneři již nějakou dobu nespí, rozhodně je něco špatně. Neuspokojené ženy si hledají milence, u kterých nachází něhu, ale i chybějící vášeň. Otázkou je, jak dlouho může taková situace trvat…

4) Odlišné zájmy a plány do budoucna

Některé páry uvíznou na mrtvém bodě a zjistí, že po letech soužití mají naprosto odlišné plány do budoucna. Uvědomí si, že mají rozdílné zájmy a každý chce od života něco jiného. Ženy se chtějí dříve usadit, možná vnímají biologické hodiny a touží po dítěti. Muži se pak třeba chtějí věnovat sami sobě nebo si bez větších závazků užívat života. Scénář může být různý, výsledek bývá převážně stejný. Jeden z páru si najde milence a následuje dlouhá peripetie trojúhelníků, dalších hádek a popřípadě bolavých rozchodů.

Kdy je načase odejít?

I přes všechny uvedené důvody je potřeba si uvědomit, že každý vztah se jednou změní. Každá zamilovanost skončí a ve vašem vztahu přijde chvíle, kdy budete s partnerem řešit, zda zamilovanost přešla v lásku, v přátelství nebo jestli raději půjdete každý svou cestou.

Nezapomeňte přitom, že i z nového a zajímavého partnera se časem stane starý, nudný chlap, který není schopen uklidit po sobě ponožky. Zároveň je to ale pořád člověk, který s vámi byl, když jste byly nemocné, když jste byly na dně nebo když jste si společně užívali dovolenou, svatbu nebo první rande. Dobře se zamyslete nad tím, kdy je čas odejít a kdy má váš vztah ještě cenu. Co takhle na vztahu zkusit zapracovat?

Jak zachránit stávající vztah

Pokud se ptáte, jak svůj stávající vztah zachránit, věřte, že budete muset zatnout zuby a rozbít stereotyp. Vzpomeňte si na začátek vztahu, připomeňte si, co se vám na partnerovi líbilo, čím vás dostal a čím vás přitahoval. Zkuste naplánovat společnou dovolenou, která se bude líbit vám oběma, překvapte partnera jeho oblíbeným jídlem a hlavně spolu mluvte.

Řekněte si, že jeden o druhého nechcete přijít a že budete o svůj vztah bojovat. O vztah se musíte opravdu starat. Jen tak si lásku udržíte a i po letech budete vaše soužití krásné. Nezapomínejte ani na doteky, na něžnosti a také na milostná dobrodružství, která si můžete užít v každém věku.

Jste v dlouhodobém vztahu šťastné? Pokud ne, máte milence nebo si jej plánujete najít?

Michaela Michalíková

601

Soutěž o masážní přístroj na obličej

Hledáte účinný způsob, jak bojovat proti vráskám? Vaší odpovědí…
vídeň trhy

Nejhezčí vánoční trhy

Vánoce se blíží a vy pořád necítíte tu správnou…
cola

Co dělá s tělem kola bez cukru

Patříte mezi milovníky koly a nedokáže si ji odepřít…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

banner kitchennete

Nejnovější články

man-802062_1280

30 zajímavých, vtipných i pravdivých citátů o manželství

Každý z nás, kdo žije v manželském svazku nebo…
vánoce v páru

Jak strávit první Vánoce s novým partnerem

Máte nového partnera a čekají vás první společného Vánoce?…
pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…

Související příspěvky

Zanechte komentář