KZ_logo1

Pronikněte do moudrosti starých Keltů a objevte keltský horoskop – díl první

11.11.2015

Staří Keltové stromy uctívali a věřili, že jsou obdařeny magickou mocí. Vlastnosti lidí přirovnávali k vlastnostem vybraných stromů, a vytvořili tak vlastně „stromový“ horoskop. Princip je podobný jako u klasického zvěrokruhu, ale charakteristiky znamení a jejich množství jsou jiné. Vyhledejte si i vy svůj strom a zjistěte, jací jste.

Jedle (2. – 11. ledna, 5. července – 14. července)

Lidé narození ve znamení Jedle mají vynikající vkus, jsou náladoví a občas tvrdohlaví. Pečují o své blízké a je na ně spolehnutí. Mají mnoho přátel, ale i nepřátel. Jsou skromní, umí vést druhé a něco je naučit. Jedle je vznešená a pečlivá.

Topol (4. – 8. února, 1. – 14. května, 5. – 13. srpna)

Topol je náročný a rozporuplný. Má hezký vzhled a je odvážný jen ve chvílích, kdy je to opravdu nezbytné. Je velmi vybíravý a často osamělý. Má uměleckou povahu a je skvělým organizátorem. Velmi vážně bere partnerské vztahy.

Vrba (1. – 10. března, 3. – 12. září)

Vrby vynikají sebevědomím a rozmarností. Jsou většinou vzhledově velmi krásné a vynikají zejména svýma smutnýma očima. Člověk narozený ve Vrbě je empatický, má dobrý vkus a rád cestuje. Je velký snílek, často hodně neklidný s mnoha rozmary. Je upřímný a náročný. Žít s ním je těžké, pokud ale bude naslouchat sám sobě, může nalézt toho pravého partnera.

Líska (22. – 31. března, 24. září – 3. října)

Lidé narození ve znamení Lísky jsou okouzlující, laskaví, chápaví, ale také netrpěliví a náladoví. Často bojují za druhé, jsou upřímní a tolerantní partneři. Vědí, jak udělat dojem a jejich úsudek bývá velmi přesný. Mívají sklon k sebelítosti a těžko se vyrovnávají s kritikou.

Ořešák (21. – 30. dubna, 24. října – 11. listopadu)

Znamení Ořešáku bývá neúprosné, žárlivé a plné protikladů. Často se jedná o egoistu. Lidé v tomto znamení jsou vytrvalí, spontánní, mají široký rozhled. Neradi dělají kompromisy v lásce.

Habr (4. – 13. června, 2. – 11. prosince)

Habr je znamení přemýšlivé a pořádkumilovné. Člověk v Habru o sebe rád pečuje a umí si zařídit pohodlný život. Je laskavý, dobrý partner a snílek, který příliš nevěří lidem. Je svědomitý, často si vytváří záložní plány.

Oliva (23. září)

Oliva je diskrétní a vyrovnaná. Miluje slunce, teplo, nenávidí agresivitu. Je veselá s dobře vyvinutým smyslem pro spravedlnost. Má v sobě hodně empatie a miluje knihy.

Jilm (12. – 24. ledna, 15. – 25. července)

Lidé v Jilmu jsou ctižádostiví a zároveň oddaní. Mají příjemný vzhled, jsou skromní a neradi odpouštějí chyby. Jsou veselí, upřímní a věrní. Jsou to lidé s dobrým smyslem pro humor, což z nich dělá oblíbené společníky.

Cedr (9. – 18. února, 14. – 23. srpna)

Člověk v Cedru je nápaditý, touží po dobrodružství. Má příjemný vzhled, rychle se přizpůsobí a miluje luxus. Těší se dobrému zdraví a má tendence pohlížet na ostatní poněkud shora. Nevyniká trpělivostí. Čeká na pravou lásku a umí se rychle rozhodnout.

Lípa (11. – 20. března, 13. – 22. září)

Člověk v Lípě nesnáší stres a práci. Svou náturou jsou spíše líní, ale umí se obětovat pro rodinu, přijímají to, co jim život naloží a snaží se s tím vyrovnat. Je velmi talentovaný, ale někdy postrádá vytrvalost. Často si stěžuje, je žárlivý. Umí organizovat a je kreativní.

Jeřáb (1. – 10. dubna, 4. – 13. října)

Jeřáb je velmi charismatické znamení. Je veselý, přívětivý, nadaný a má rád pozornost. Miluje život a nezávislost. Nevydrží na jednom místě a je zatvrzelý. Má dobrý vkus a dokáže vášnivě milovat i nenávidět. Těžko odpouští.

Kaštan (15. – 24. května, 12. – 21. listopadu)

Lidé ve znamení Kaštanu jsou spolehliví, vzhledově bývají velmi krásní a mají vyvinutý smysl pro spravedlnost. Jsou rození diplomati, ale špatně si hledají partnera. Často se obracejí k minulosti, cítí se nepochopení. Jsou neradi středem pozornosti a nemají vysoké sebevědomí.

Keltský horoskop je opravdu zajímavý, nemyslíte? Pokud jste se nenašli v tomto článku, v tom dalším už bude určitě i váš strom. A ještě jedna poznámka na závěr: Pamatujte, že staří Keltové neměli ještě přesný kalendář, který počítal s přestupnými roky. Počítejte tedy s určitým posunem, lidé narozeni ve dnech počátku daného stromu mají vlastnosti i stromu předchozího. Na pokračování článku se můžete těšit již za týden!

Martina Mádlová

kyberšikana

Kyberšikana a jak se bránit

Mezi jeden z největších problémů současnosti patří kyberšikana. Ta…
_DSC0136

Voňavý švestkový koláč s makovou drobenkou

Přemýšlíte nad sladkou dobrotou, na níž si pochutnáte nejen…
voděodolná rtěnka

6 nových kosmetických vychytávek

Slyšeli jste už o rtěnce, která vám na rtech…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

partnerství

Jak vycházet s rodiči partnera

Mezilidské vztahy jsou často velmi složité, a to nejen…
woman-1149911_1280

Kvíz: Jsem opravdu zamilovaná?

Samozřejmě, pokud se s někým pravidelně setkáváš a sdílíš…
pár

Šance na návrat po rozchodu

Je mnohem složitější vrátit se do vztahu, který nefungoval…
pár

Rozchod: Jak se vyrovnat s rozchodem?

Rozchod je nepříjemný. A je úplně jedno, jestli se…
pár

Rozchod, signály rozchodu a pauza ve vztahu: Kdy je správný čas na rozchod?

Konec vztahu může přijít rychle nebo postupně. Možná jsme…

Související příspěvky

Zanechte komentář