KZ_logo1

Psychologický test, který nahlédne do vašeho podvědomí

6.5.2016

Chcete se chvilku zasnít a dozvědět se díky tomu i něco o svém životě? Vyzkoušejte si tento psychologický test, který vám pomůže nahlédnout do vašeho podvědomí. Celý test vám zabere zhruba pět minut a jediné, co k tomu potřebujete, je fantazie a představivost.

Pohodlně se usaďte nebo si klidně lehněte, pusťte si příjemnou hudbu nebo si naopak zařiďte ticho. Udělejte si kolem sebe pořádek a dopřejte si chvilku jen sami pro sebe. Vše si můžete buď představovat, nebo si dané úkoly zakreslete na kousek papíru. Následně se podívejte na výsledek níže.

  1. krok

Představte si poušť. Tak obrovskou, jak jen dokážete. Chvíli se na ni dívejte a poté si na ní představte krychli. Následně do této představy dosaďte i sebe.

  1. krok

Dalším krokem je popis krychle. Představte si, kde přesně se v poušti nachází, jak velká je a čemu se podobá. Soustřeďte se i na to, z jakého materiálu je krychle vyrobená a všímejte si všech detailů.

  1. krok

Poté zůstaňte v této poušti a kromě krychle si představte žebřík. I ten popište. Z jakého je materiálu, jak je dlouhý a kde přesně je umístěn. Je od krychle daleko, nebo se o ni přímo opírá?

  1. krok

Dalším krokem je rozšíření vaší představy, tentokrát o koně. Koně popište a všímejte si také, jak je daleko od vás, co dělá, jak vypadá a kterým směrem se pohybuje.

  1. krok

Předposledním krokem jsou květiny. Představte si je v této poušti někde blízko u svých nohou. Spočítejte si, kolik jich vidíte, jak vypadají, jakou mají barvu a v jaké vzdálenosti jsou od ostatních objektů.

  1. krok

Vaše poslední představa je bouře. Popište, jaká bouře na vaší poušti je. Kde začíná, jak moc se zvedá písek, kde se ve chvíli bouře nacházíte vy?

Nyní se podívejte na výsledek, kde se dozvíte, co znamenají symboly, které jste si představovali a co vypovídají o vašem podvědomí.

1) Krychle je vaše ego. Velikost krychle ukazuje vaše vlastní já. Pokud je krychle velká, máte zdravé sebevědomí a jste schopni rozhodovat se v životě sami za sebe. Jestli vaše krychle leží na písku, znamená to, že jste realista, pokud je na nebi, jste opravdový snílek. Materiál krychle ukazuje vaši otevřenost. Kamenná krychle ukazuje, jak milujete stabilitu a jistotu. Průhledná krychle znamená, že jste čestní a otevření.

2) Žebřík symbolizuje vaše přátele. Pokud se opírá o krychli, jste si s přáteli velmi blízcí. Pokud žebřík leží na písku nebo někde jinde, málokdy někoho prosíte o pomoc.

3) Kůň symbolizuje vašeho partnera. Pokud je kůň blízko a směřuje k vám, značí to, že máte hezký vztah. Podívejte se, jestli je váš kůň divoký a statný, nebo malý a hubený. Tak poznáte, jak svého partnera v podvědomí vnímáte.

4) Květiny značí děti. Kolik jste jich podvědomě nakreslili, tolik dětí si přejete. Jak moc jsou blízko vás? Jakou mají barvu? Barva a stav květin symbolizují zdraví a rozkvět dětí. Jak se ke květinám chová kůň (tedy symbol vašeho partnera)?

5) Bouře pak značí vaše obavy a životní postoje. To, jak je silná, ukazuje, jak moc se bojíte o svůj život. Zároveň může značit riziko, které ve svém bytí vnímáte. Pokud je bouře velká a opravdu silná, zřejmě ve svém životě řešíte duševní traumata. Pokud je bouře v dáli, někde za obzorem, jste příjemně vyrovnaní a užíváte si spokojené období.

Zdroj – www.pronaladu.cz

Vyzkoušeli jste tento test? Jak se vám líbil?

Michaela Michalíková

Boats illuminated by the sun in Lipno Lake with beautiful scenery in the background. Blizsi Lhota, Czech Republic.

Chystáte se k vodě? Které české nádrže stojí za návštěvu

Koupání, šnorchlování, paddleboarding nebo jen příjemné chvilky na sluníčku.…

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář