KZ_logo1

Rady a tipy, jak skutečně ušetřit: Díl sedmý – šetříme za volání

1.6.2015

Na mobilním telefonu a za volání se dají ušetřit tisíce korun ročně. Nejčastější chyby, které klienti dělají, jsou placení za něco, co nevyužívají, zastaralý tarif nebo nezjišťování si novinek v oblasti tarifů a nabídek operátorů.

Čeští mobilní operátoři patří k jedněm z nejdražších v Evropě. Přestaňte již konečně platit přemrštěné ceny, když to jde i jinak a levněji. Využijte našich tipů a ušetřete. Jak tedy platit méně?

Ujasněte si, jak a k čemu telefon používáte

Jestliže máte tarif, projděte si některá svá poslední vyúčtování nebo se pokuste alespoň přibližně odhadnout, kolik minut měsíčně provoláte, kolik peněz dáte za SMS nebo MMS či kolik času strávíte na internetu. Dále si uvědomte, že není důležitý jen počet, ale také to, kam voláte a píšete. Jsou to stále stejná čísla, nebo se mění? Jste online neustále, nebo jen jednorázově? Chcete-li opravdu ušetřit, musíte si nejdříve všechny tyto skutečnosti uvědomit.

Promyslete své potřeby a pak je porovnejte se současnou nabídkou mobilních operátorů

Jestliže si nevíte rady, můžete využít různých internetových srovnávačů. Například společnost dTest má jeden takový přímo na svých stránkách. V případě, že máte tarif, je vhodné jednou za čas, nejlépe před koncem smlouvy, zkontrolovat nabídky jednotlivých operátorů, jestli se mezitím neobjevil nějaký jiný a pro vás výhodnější.

Ne vždy jsou neomezené tarify těmi nejvýhodnějšími

Tyto tarify se v poslední době staly velmi moderní, ovšem nejsou pro každého. Pokud napíšete měsíčně pár SMS nebo jen občas zavoláte, platili byste zbytečně za služby, které ani nevyužijete.

Nepište zbytečně SMS, používejte raději aplikace pro chytré telefony

Za SMS můžete velmi ušetřit používáním různých aplikací, které jsou dnes již v nových mobilních zařízeních běžně dostupné. Můžete tak využít např. Facebook, WhatsApp nebo Viber. Jestliže chcete volat, je tu zdarma program Skype. Aplikace můžete využívat kdekoliv, stačí jen připojení k internetu.

Existují speciální tarify pro studenty, rodiny či zaměstnance

Všichni velcí operátoři nabízejí buď přímo studentský tarif, nebo alespoň nějaké zvýhodnění paušálu. I zde je dobré být na pozoru. Tyto tarify sice mohou být zvýhodněné, ale zároveň nemusí být nejlevnější.

I jako rodina můžete získat výhodnější tarif od některých operátorů, například volání v rodině zdarma či různé cenově výhodnější balíčky.

Zeptejte se svého zaměstnavatele, zda nemá s některým z operátorů zvýhodněnou smlouvu na poskytování služeb. Zaměstnanecké tarify mohou být velice výhodné a volání v podstatě za „pakatel“.

Buďte opatrní na roaming

Chytré telefony se vám mohou pravidelně připojovat na internet. U nás to není problém, ovšem v zahraničí už to může vyjít poměrně draho a za 1 MB můžete zaplatit klidně více než 300 Kč. Jestliže datový roaming nevyužíváte, můžete ho pro klid své duše zablokovat, a pak vám žádné nepříjemné překvapení nad fakturou nehrozí.

Nastavte si limit

Většina operátorů umožňuje nastavení limitu na volání a SMS. Díky tomu si můžete určit strop, přes který nechcete jít. Jakmile tedy dosáhnete vaší stanovené částky, nebudete už moci volat ani psát SMS. Samozřejmě lze tento strop kdykoliv navýšit podle momentální potřeby.

Není to tak těžké

Ušetřit na mobilním volání není v dnešní době tak těžké. Stačí si jen dávat dobrý pozor a zjišťovat informace předem. Pamatujte, že mobilní operátoři se především snaží prodat, a proto vám mohou nabídnout i tarify či služby, které se vyplatí spíš jim než vám. Proto je vždy lepší používat především vlastní rozum a relevantní informace si zjistit jinde.

A jsme zase na konci. Snad se vám náš článek líbil a snad jste v něm našli i informace, které vám budou prospěšné. Zajímá vás, co se dozvíte příště? Těšte se. V příštím díle se vrhneme na dopravu a na možnosti, jak za ni ušetřit.

Martina Mádlová

portrait-4246954_1280

Kontaktoval tě po rozchodu bývalý? Má k tomu tyto důvody!

Rozchod s člověkem, se kterým jsme si byli nějaký…
living-room-2583032_1280

Trendy dekorace do obýváku – co je letos v kurzu?

Vánoce jsou za námi, a tak je načase schovat…
deti a životní prostředí

3 tipy, jak naučit děti pečovat o planetu

Chceme-li, aby nám naše planeta ještě chvíli sloužila, musíme…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

portrait-4246954_1280

Kontaktoval tě po rozchodu bývalý? Má k tomu tyto důvody!

Rozchod s člověkem, se kterým jsme si byli nějaký…
jak se rozejít

Jak se citlivě rozejít s partnerem a neublížit víc, než je nutné?

Když vztah nefunguje tak, jak má, a přináší víc…
partnerství

Jak vycházet s rodiči partnera

Mezilidské vztahy jsou často velmi složité, a to nejen…
woman-1149911_1280

Kvíz: Jsem opravdu zamilovaná?

Samozřejmě, pokud se s někým pravidelně setkáváš a sdílíš…
pár

Šance na návrat po rozchodu

Je mnohem složitější vrátit se do vztahu, který nefungoval…

Související příspěvky

Zanechte komentář