KZ_logo1

RawFest 2015, největší rawfood festival ve světě

11.5.2015

Praha se opět stanem dějištěm největšího festivalu rawfood ve světě. Po úspěšném prvním ročníku RawFestu se mohou příznivci živé stravy těšit na pokračování. RawFest 2015, jehož pořadatelem je český výrobce raw pochoutek Lifefood, bude tentokrát dvoudenní – potrvá od 6. do 7. června, přesouvá se na ostrov Štvanice v Praze a nabídne ještě pestřejší program určený nejen vyznavačům rawfood a zdravého životního stylu, ale také sportovcům, rodinám s dětmi i milovníkům nevšedních kulturních zážitků.

Živé jídlo slaví ve světě gastronomie velký úspěch. Rawfood, chemicky neošetřená strava, se připravuje za nízkých teplot do 42 °C tak, aby v ní zůstaly zachovány všechny živiny, které jsou nezbytné pro správné fungování lidského organismu.

Rawfood v podání Mimi Kirk a dalších hvězd

RawFest 2015 bude ve znamení ochutnávek toho nejlepšího z rawfood. Na festivalu potvrdila účast americká guru živé stravy a raw – Mimi Kirk (76), která patří k nejuznávanějším průkopnicím vitariánství ve světě. Přítomné zasvětí do tajů rawfood, kterému se aktivně věnuje od svých 30 let, je také autorkou knižního bestselleru Live Raw.

Návštěvníky RawFestu čekají lekce přípravy pokrmů pod taktovkou dalších mistrů „nekuchařů“, degustace menu vyhlášených raw restaurací i nejrůznějších sušených pochoutek, lahodných smoothies či třeba exotického ovoce.

Sportovní workshopy s účastí Tima Shieffa

Velká část programu je věnována sportovním workshopům a tematickým přednáškám. Kromě jógy, boot campu, lezecké stěny a lanového parku ovládnou festival nevšední sportovní disciplíny. Na RawFestu se představí Angličan Tim Shieff, světový šampion ve freestyle parkuru.

Oslava zdravého životního stylu za doprovodu hudby a divadla

Foto: Raw Fest

Foto: Raw Fest                   

Dvoudenní svátek jídla, sportu a inspirace zpestří divadelní a hudební představení. Pohodovou atmosféru RawFestu podpoří nová one-man-show beatboxera Ondřeje Havlíka alias En.drua. Vedle samotné beatboxově vokální improvizace přichystá pro účastníky hudební zážitek s použitím tzv. loopstation. Tato mašinka funguje jako „smyčkovač“ stop, které En.dru postupně nahrává přímo před publikem, pouze svým hlasem a ústy bez použití jiných elektronických efektů či nástrojů. En.dru má na kontě zlato z Evropské soutěže 1st Marathon beatbox battle a stříbro z Mistrovství světa v kategorii Team beatbox s kapelou Beatburger band. Vystoupí i Lenka Dusilová a zahraje také salsový orchestr Los Rumberos, DJský kolektiv Cabaret Maňána a jazz-funkoví The Cupcake Collective. Milovníci divadla se mohou těšit na představení Příběhy kluka BomBarďáka, chlapecký nezávislý soubor Arte della Tlampač a stand-up show v podání Underground Comedy.

Program pro nejmenší návštěvníky

Na své si přijdou i malí festivaloví návštěvníci. Velkým tahákem bude osvědčená spolupráce se zážitkovým parkem Zeměráj, který nedávno získal 1. místo v soutěži DestinaCZe 2014 pořádané agenturou CzechTourism. Připraveny jsou různé atrakce, kvízy, hlavolamy a soutěže. V areálu RawFestu vyroste také horolezecká stěna a děti ji mohou zdolat pod vedením Kariny Bílkové, české mistryně v boulderingu.

Přednáška na téma „Raw strava pro děti“

V sobotu 6. června od 15.00 hodin bude mít na RawFestu v přednáškovém stanu povídání na téma „Raw strava pro děti“ odbornice na zdravou výživu Zdenka Malotová (stručné info ke Zdence najdete zde: http://www.rawfest.cz/#!zdenka-malotov-2015/c1722) Přiblíží, jaké benefity přináší zakomponování rawfood do dětského jídelníčku, a poradí, jak ho připravit tak, aby chutnalo i těm nejmenším a nejmlsnějším dětským jazýčkům.

Vstupenky                                                                                                     

Distribuce vstupenek běží prostřednictvím sítí SMS Ticket a Ticketstream. V předprodeji jsou momentálně vstupenky od 220 korun. Na místě zaplatíte za vstup na oba dny 450 korun. Cena zahrnuje vstupy na workshopy, koncerty i další atrakce. Děti do 15 let mají vstup na RawFest zdarma!.

Plánujete na tuto akcí zajít? Jaké máte zkušenosti s raw stravou?

 

 

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…

Související příspěvky

Zanechte komentář