KZ_logo1

Šťastné páry, jaké je jejich tajemství?

16.1.2016

Šťastný partnerský vztah opravdu existuje! Musí se však budovat, nevzniká sám od sebe. Chce to hodně trpělivosti, úsilí a tolerance. Je nutné vyhýbat se stereotypu a nudě, posilovat lásku a důvěru. Prokázalo se, že každá šťastná dvojice má své zvyky, my vám tedy přinášíme několik z nich. Inspirujte se.

Společné zájmy

Ať už se jedná o cokoli, společné zájmy jsou základem, bez kterého se nedá stavět. Nepodceňujte význam aktivit, které můžete dělat spolu a které vás baví. Pokud partneři něco podnikají společně a zároveň si zachovávají vlastní zájmy pro svou seberealizaci, jejich vztah jenom kvete.

Smysl pro humor

Šťastné páry si největší legraci užijí doma s partnerem, mají vybudovaný svůj styl humoru, do kterého nikoho dalšího nepouští. Stejně by jim ani nerozuměl. Neberou nic příliš vážně. Hodně se smějí a umí si udělat legraci i sami ze sebe. Udržují si zdravý nadhled, radují se z maličkostí a nikdy neztrácejí úsměv.

Chvála

Šťastné páry se více zaměřují na to, co partner dělá správně, než na jeho chyby a selhání. Hledají jeho pozitivní vlastnosti a ctnosti, věci, které dělá dobře. Důraz kladou na to, čím jim partner dělá radost. Nejsou lhostejní, chválí tak často, jak to jen jde – i za každodenní drobné maličkosti, které ten druhý udělá (například pro chod společné domácnosti).

Hádky

Žádný vztah, ani ten nejdokonalejší na světě, není bez hádek. Ke zdravému vztahu čas od času hádka prostě patří. Šťastné páry se také hádají, ale dodržují při tom důležitá pravidla. Snaží se být emotivně racionální a najít řešení, nejdříve myslí a až pak něco řeknou, uvědomují si totiž, že to, co je vyřčeno, nelze vzít zpět. Hněv jim dlouho nevydrží.

Umění kompromisu

Nikdy není „jen po jeho“ nebo „jen po jejím“. Umí se společně domluvit a slevit ze svého, vždy najdou zlatou střední cestu tak, aby byli oba spokojení. Tak se ani jeden z nich necítí ukřivděný nebo zanedbaný.

Důvěra a odpuštění

Odpuštění

Foto: 123rf.com

Důvěra a odpuštění musí jít ruku v ruce. Nebojí se přiznat, že na něco zapomněli nebo se jim něco nepovedlo, protože ví, že je za to nečeká žádný „trest“ ve formě naštvání nebo výčitek. Šťastné páry si vzájemně důvěřují a jsou otevření ve všem, ať už jde o radosti, strach, smutek nebo sny a touhy. Partnerovi stoprocentně věří a neprověřují ho, protože nemají důvod. Neustále neopravují ani nekontrolují, jestli ten druhý dělá všechno správně. Řídí se heslem – co nechceš, aby jiní činili tobě, nečiň ty jim.

Fyzický kontakt

Navzájem se neustále dotýkají. Stačí malá gesta, letmé dotyky, držení za ruce, pusa do vlasů, objetí, kterými si dávají najevo svou lásku. Připomínají si, že jsou tady a vědí o sobě. Nejšťastnější páry jsou údajně ty, které spí pod jednou dekou nahé.

Žádná rutina

Uvědomují si, že život vyžaduje rozmanitost. Nedopustí, aby se jim do vztahu dostala nuda. Druhého spontánně překvapují něčím novým, nepředvídatelným. Nemusí to být žádné drahé dary – naopak, radost udělá třeba i domácí masáž či romantická večeře. Maličkosti přinesou do vztahu nezbytnou jiskru. Překvapení jsou kořením každého vztahu.

Flirt

Šťastné páry spolu neustále flirtují a navzájem se svádějí. Neberou se jako samozřejmost. Pořád spolu chodí na rande, stejně jako na začátku jejich vztahu. Vzájemné dvoření neopadá.

Jaký vztah s partnerem máte Vy? Co děláte pro to, aby vztah vydržel?

Šárka Nádeníčková

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
cibulový koláč

Mňamka na cesty: Cibulový koláč

Chutný cibulový koláč na cesty, ze kterého si můžete…
pes a deti

Jaký pes je vhodný do domu

Máte v plánu pořídit si domácího mazlíčka a chcete…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…
pár v posteli

Vyhněte se zánětům a infekcím – nebojte se po sexu chodit na toaletu

Po milostném aktu chcete většinou s partnerem ještě chvíli…
žena při sporáku

Nechci být jen žena v domácnosti

Máte partnera, který vydělává víc než vy a chce…

Související příspěvky

Zanechte komentář