KZ_logo1

Třeste se na Powerplate!

24.3.2017

Pokud jsou vaše rána spíše hektická, odpoledne máte vyplněné prací a večer jste příliš unavená na to, abyste trávila dvě hodiny ve fitku, jistě vás potěší, že si můžete vytvarovat postavu i během třiceti minut. Toto zázračné cvičení si oblíbily i takové hvězdy jako Cindy Crawford či Sharon Stone, které mají tak dokonalé postavy, že jim můžou závidět i leckterá dvacetiletá děvčata. Powerplate je doslova revolučním hitem, který vám za pomoci vibrací vytvoří krásnou, pevnou postavu a zlepší balanční schopnosti. Je jedno, kolik vážíte a kolik vám je let, cvičení na tomto stroji zvládne každý. Díky Powerplate ušetříte čas a procvičíte všechny tělesné partie.

Jak probíhá hodina

Na začátku vaší půlhodinovky vám trenér nastaví úroveň vibrací v závislosti na tom, zda s cvičením začínáte, nebo jste již ostřílený profík. Pokud jste začátečník, možná, že se chvilku budete potýkat s motáním a neschopností se na cvičení řádně soustředit, protože na vibrace nejste zvyklá. Nemusíte se však bát, je to naprosto normální a časem tyto pocity odezní.

Po nastavení úrovně vibrací se zahřejete, a to buď přeskoky, angličáky nebo během na místě. Následně dáte zabrat každé tělesné partii, ať už je problémová, či nikoliv. Nemusíte se bát, že by nějaká část vašeho těla byla opomíjená, protože se všem partiím budete věnovat stejně dlouho. Pokud máte problémy s bříškem nebo se stehny, klidně se trenérovi svěřte, a on pro vás vymyslí ideální cviky na míru.

Při cvičení na Powerplate je možné využít jakékoliv cvičební náčiní, ať už jde o kettlebel, overball nebo staré dobré činky. Velmi oblíbené je také spojení TRX závěsných pásů a Powerplate, čímž perfektně procvičíte stehna a střed těla. Na přístroji děláte kliky, dřepy, sedy lehy, prakticky všechny možné cviky, které děláte i doma, jen s tím rozdílem, že díky vibracím pro vás bude obtížnější cvik provést. Také se vám bude hůře držet rovnováha, takže budete muset zapojit více svalových skupin než při běžném cvičení, abyste ze stroje nespadla.

Co si s sebou sbalit na první hodinu

  • Kvalitní sportovní obuv
  • Lahev vody
  • Přiléhavé oblečení (budete posilovat každou tělesnou partii, není vhodné, aby se vám kolem těla motalo volné triko)
  • Náhradní spodní prádlo, sprchový gel a velký ručník do sprchy

Subjektivní pocit z Powerplate

Nikdy v životě jsem se při žádném jiném cvičení tak nezpotila. Nevěřila bych, že stačí pouhých 30 minut a já se budu cítit odrovnaná jako po hodinovém cvičení. Mezi mé nejméně oblíbené cviky na této vibrační plošině patří prkna neboli planky. Při tomto cviku jste opřená o předloktí, a buď hodnou chvíli držíte bez hnutí, nebo přitahujete kolena pod hrudník. Ať tak či tak, je to obtížné a druhý den se ozývají bolavé svaly. Powerplate mě vždycky dokonale „zničí“, ale mám po něm slastný pocit, že jsem pro sebe udělala to pravé.

Účinky Powerplatu

Zásadní účinek Powerplate spočívá v tom, že si během poměrně krátké chvíle vysoustružíte tělo a vytvoříte si svaly. Powerplate tvoří ideální spojení s jiným aerobním cvičením, při kterém spalujete (např. HEAT). Zatímco při HEATu, běhu nebo plavání zhubnete, při cvičení na Powerplatu si zpevníte tělo a výsledek je dokonalý.

Tip na závěr

Co je dle mého nejdůležitější, je určitě volba té správné trenérky nebo trenéra. Některé ženy sice cvičí rády samy, ale vězte, že není nic lepšího, než mít nad sebou někoho zkušeného, kdo vás bude nejen kontrolovat, zda při cvičení nepodvádíte, ale zároveň bude i dohlížet na to, zda správně dýcháte. Díky trenérce nebudete moci zahálet, protože vás nenechá a navíc odhalí každou vaši chybu nebo slabé místo, na které se pak budete společně soustředit.

Dostaly jste chuť vyzkoušet Powerplate?

Lucia

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
cibulový koláč

Mňamka na cesty: Cibulový koláč

Chutný cibulový koláč na cesty, ze kterého si můžete…
pes a deti

Jaký pes je vhodný do domu

Máte v plánu pořídit si domácího mazlíčka a chcete…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…
pár v posteli

Vyhněte se zánětům a infekcím – nebojte se po sexu chodit na toaletu

Po milostném aktu chcete většinou s partnerem ještě chvíli…
žena při sporáku

Nechci být jen žena v domácnosti

Máte partnera, který vydělává víc než vy a chce…

Související příspěvky

Zanechte komentář