KZ_logo1

Vánoce u vás doma: Inspirace pro Vánoční tabuli

13.12.2017

Přišel čas přemýšlet nad tím, jak pojmeme letošní sváteční tabuli. Proto vám přinášíme několik tipů, díky kterým si vánoční večeři opravdu vychutnáte.

Mnoho žen v tomto období silně znervózní – dokáží perfektně uklidit, napéct hromady skvělého cukroví a vystát všechny fronty v obchodech při honbě za dokonalými dárky? Není se čemu divit, když některé na celou věc nakonec rezignují, dárky objednají druhý adventní týden na internetu a cukroví raději koupí (často za nekřesťanské peníze). My v redakci si však myslíme, že není potřeba se zbytečně stresovat tím, aby vaše Vánoce byli těmi nejlepšími v celém okolí. Mnohdy stačí myslet jen na několik drobných detailů a Vánoční atmosféra je na světě.

Stejně jako se pilně věnujete výzdobě celého domu či bytu, neměla byste zapomínat ani na vhodnou výzdobu vaší sváteční tabule, kvůli které vlastně celé Vánoce tak pečlivě chystáte. Proto vám přinášíme několik tipů, jak prostírání štědrovečerní večeře zvládnete levou zadní.

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Jako sněhová vločka

Znáte ten pocit, kdy venku hustě sněží, vy už nikam nemusíte a zachumlaná v dece si dopřáváte něco dobrého k snědku? Tento pocit můžete úplně hravě přenést i ke stolu. Letos jsou velmi moderní talíře s reliéfem. Nám se pro tuto příležitost zdál být nejvhodnější tento modrý talíř s motivem hvězdiček. Sváteční náladě přispějí i elegantní sklenice na sekt a světelný řetěz ve tvaru sněhových vloček.

Náš tip: Vánoční atmosféru vykouzlíte také vhodnými ubrousky. Nás zaujaly netradiční modré s motivem ozdob.

Sklenice můžete zakoupit v OD IKEA, ubrousky, světélka a talíře můžete zakoupit v internetovém obchodě Bonami.

Sklenice můžete zakoupit v OD IKEA, ubrousky, světélka a talíře můžete zakoupit v internetovém obchodě Bonami.

Severská zima

Skandinávské motivy již několik let zažívají velký boom. Vypadají stylově, ale zároveň velmi tradičně. Není tedy divu, že je můžeme najít téměř na čemkoliv – například na ubrouscích nebo ubrusu. Velkou výhodou je, že tyto dva kousky k sobě díky stejnému vzoru perfektně ladí. Se zbytkem si nemusíte dělat velké starosti – stejně jako v předešlém případě můžete sáhnout po talíři s dekorativním reliéfem, v tomto případě v podobě vyplétaného vzoru.

Náš tip: Jelikož Skandinávci milují minimalismus, zapomeňte na opulentní věnce a další dekorace. Výborně poslouží i minimalistický svícen na čtyři kusy svíček.

Ubrus, ubrousky a talíře můžete zakoupit v OD IKEA, svícen můžete zakoupit v prodejnách Jysk.

Ubrus, ubrousky a talíře můžete zakoupit v OD IKEA, svícen můžete zakoupit v prodejnách Jysk.

Stará dobrá Anglie

Pokud milujete sledování vánočně laděných filmů, pak určitě víte, že Angličané si na vánoční výzdobu a tradice velmi potrpí. Na stole téměř nikdy nechybí zlaté a červené prvky, které celé tabuli dodávají sváteční atmosféru. V tomto případě jsme sáhli po setu luxusních červených talířů a zlatém perličkovém řetězu, který můžete rozprostřít po celé délce stolu. Nesmí chybět dekorativní mini svíčky a ubrousky s motivem stromků, které vykouzlí úsměv na nejedné tváři.

Náš tip: Vánoce jsou obdobím svařeného vína a punče. Neměli bychom ale zapomínat ani na šetrnější variantu pro náš organismus a na naše nejmenší strávníky. Tu správnou atmosféru vykouzlí organický čaj s příchutí punče.

Čaj můžete zakoupit v internetovém obchodě ZOOT, svíčky a řetěz můžete zakoupit v prodejnách Lidl, talíř můžete zakoupit v internetovém obchodě Bonami a ubrousky můžete zakoupit v OD IKEA.

Čaj můžete zakoupit v internetovém obchodě ZOOT, svíčky a řetěz můžete zakoupit v prodejnách Lidl, talíř můžete zakoupit v internetovém obchodě Bonami a ubrousky můžete zakoupit v OD IKEA.

Hlavně designově

Milujete moderní design a chtěla byste něco z něj přenést i do výzdoby stolu? Pak můžete sáhnout po velmi moderních talířích s designovým motivem v podobě zlatých hvězd, který vypadá velmi reprezentativně, ale zároveň značně geometricky. Světelný řetěz v podobě kuliček v zemitých tónech je v kurzu již několikátou sezonu a postará se o sofistikované vzezření celé události. Nesmí chybět bytelné dřevěné prkénko, na kterém můžete originálně naservírovat kapra. Nebo třeba lososa?

Náš tip: Nic se nemá přehánět. I na moderní tabuli si zaslouží být alespoň jeden klasický prvek. V tomto případě je jím elegantní sklenice na víno.

Talíře a prkénko můžete zakoupit v prodejnách H&M Home, světelný řetěz můžete zakoupit v prodejnách Jysk, sklenice můžete zakoupit v OD IKEA.

Talíře a prkénko můžete zakoupit v prodejnách H&M Home, světelný řetěz můžete zakoupit v prodejnách Jysk, sklenice můžete zakoupit v OD IKEA.

A co vy? Už víte, jak bude vypadat vaše Vánoční tabule?

Kateřina Umová

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
Zútulněte své bydlení pomocí osvětlení

Zútulněte své bydlení pomocí osvětlení

Chcete si chytře vybavit interiér nového bytu nebo domu?…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář