KZ_logo1

Vdaná před 30tkou: Výhody a nevýhody manželství v mladém věku

14.7.2019

Život je komplikovaný a zábavný, někdy krutý, jindy úžasný. Přináší nám radosti i bolesti hlavy. A co je nejvtipnější, je tak trochu jako mince. Vždy máme totiž dvě možnosti. Protože každá životní zkušenost, každé naše rozhodnutí končí výsledkem, který může být dvojí – buď dobrý, nebo špatný. A stejně je to i s manželstvím.

Důležitý životní krok čeká mnohé z nás. Někdo se vdá ve starším věku, někdo do toho padne už před 30tkou. I názory na mladé páry se liší. Jedna skupina manželství v raném věku kritizuje a druhá se k celé záležitosti staví shovívavěji. Kde je tedy pravda? Vytyčit jasné mantinely je samozřejmě nemožné. Každý člověk je jiný, stejně jako je jiný i každý vztah. Proto nemůžeme všechny házet do jednoho pytle. Nicméně, i v tomto případě pozorujeme určité společné rysy, které mladé manželky těší nebo naopak trápí.

Jaké jsou výhody manželství?

Pokud je to opravdu ten pravý, probouzí v tobě lepší já

Samozřejmě nemluvíme o dokonalosti. To ne. Někdy v tobě tvá druhá polovička dokáže probudit zvíře. Pokud jsou si ale dva lidé souzeni, doplňují se a poskytují si oporu v těžkých chvílích. Vztah je totiž o pochopení a respektu. Tvůj manžel by měl podporovat tvé sny, respektovat tě a dělat z tebe lepšího člověka.

Nikdo na vás nebude tlačit, abyste měli děti

Jste stále mladí. I proto na vás rodina nebude vyvíjet nátlak, abyste měli děti. Můžete si užít vzájemnou blízkost a zvykat si na manželský život.

Nízký věkový rozdíl mezi tebou a dětmi

Příliš vysoký věkový rozdíl bývá často jedním z hlavních důvodů konfliktů. Pokud máš starší rodiče, jistě si se s tím už setkala. Mladé mámy mají obrovskou výhodu. Dokáží se totiž vcítit do problémů svých dětí a podívat se na věc jejich očima.

Vaše životy do sebe jednodušeji zapadnou

Poté, co se osamostatníme od rodičů a začneme žít na vlastní pěst, formují se také naše zvyky a rituály. Vytvoříme si určitý rytmus a systém, kterého se držíme. A někdy může být komplikované harmonogram měnit a přizpůsobovat se. Mladí lidé po dvacítce podobný problém nemají. Začínají společný život a vytvoří si režim a zvyky, které vyhovují oběma.

Zbavíš se přehnaných očekávání

Očekávání jsou krutá. A často býváme zklamané právě kvůli nim. Proč? Ženy, které jsou dlouho nezadané a čekají na toho pravého, celé roky sní o perfektní svatbě, manželství a chlapovi. Realita ale může být úplně jiná.

A co nevýhody?

Nezralost

Netřeba si nalhávat, oba jste mladí a pravděpodobně méně zkušení. Odpovědnost, vztah, problémy, to všechno vás může vyvést z rovnováhy a způsobit neshody.

Prázdné peněženky

Ve starším věku již pravděpodobně oba pracujete, máte stabilní příjem a něco jste si také ušetřili. Mladé páry jsou na tom opačně. Když vstoupí do dospělého života a objeví se první partnerské výdaje, uvědomí si, že realita je poněkud složitější.

Ztratíš možnost roztáhnout křídla a užít si mládí

Už nejsi sama, nyní jste dva. A vztah není jen o šílené lásce, vyžaduje také kompromisy, ústupky a toleranci. Jinými slovy – je to nelehká práce. Už nemůžeš jen tak vyrazit na cestu kolem světa s kamarády ani vymetat každý pátek bary do páté ráno, protože musíš myslet na svou drahou polovičku.

Šance na rozvod jsou vyšší

Nejde jen o odrazující větu. Ve skutečnosti jsou šance na rozvod opravdu vyšší. Dokazují to i výzkumy. U párů, které se vezmou před 25. rokem, se pravděpodobnost rozvodu zvyšuje dvojnásobně.

Nic ale není jen černobílé. Stejně jako ani svatba v mladém věku není dobrým ani špatným rozhodnutím. Jde o individuální volbu. Pokud víš, že on je ten muž, se kterým chceš být po zbytek života, směle do toho. Jestli máš naopak pocit, že si chceš vychutnat své mládí, tak se raději nehrň do manželství.

Jaké máš zkušenosti ty? Myslíš si, že je manželství v mladém věku správnou volbou?

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
Zútulněte své bydlení pomocí osvětlení

Zútulněte své bydlení pomocí osvětlení

Chcete si chytře vybavit interiér nového bytu nebo domu?…

Co vás šokovalo naposled? Ty, kdo investují, nejspíš rostoucí cena zlata

Přemýšlíte, jak rozumně zúročit vydělané peníze? Investujte do zlata,…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář