KZ_logo1

Vše, co jste chtěli vědět o depilaci a holení

8.1.2020

Pro ženy, které se o sebe rády starají je holení většiny partií těla samozřejmostí. K dokonalému zbavení se chloupků slouží několik kosmetických vychytávek, babských rad, ale také metod. Vyberte si tu, která bude právě pro vás ideální!

Vaše volba

Je na vás, zda se rozhodnete holit si nohy, holit si podpaží nebo intimní partie. Dnešní moderní doba si to žádá a holení je rozšířené mezi ženy všech věkových kategorií. Počítejte s tím, že pokud se chcete bránit proti těmto nepsaným pravidlům, tak si toto rozhodnutí budete muset obhájit před kamarádkami, potencionálním partnerem, mnohdy i rodinou.

Proč se holit

Na otázek, proč se holit je mnoho odpovědí, ovšem žádná není ta správná, pokud to není ta vaše. Sami se rozhodněte, zda se holíte, protože to opravdu lépe vypadá, protože je to hygieničtější nebo protože chcete zpříjemnit svému partnerovi například orální sex. Počítejte však s tím, že když už se holit začnete, budete v tom muset pokračovat, protože chloupky pak budou nějakou dobu růst silnější a tmavší.

Definitivní „odchlupení“

Pokud máte například chloupky nad horním rtem nebo na bradě, případně byste se chtěli zbavit ochlupení z nohou, podpaží nebo třísel, můžete vyzkoušet IPL epilaci, případně jiné metody. Zhruba pět až deset procedur vás zbaví chloupků na dlouhou dobu, u někoho je to i navždy. Jedná se však o dražší metodu, která nikdy není úplně bezbolestná.

Časté chyby

Jednou z nejčastějších chyb při holení je vlažná voda. Pokud chcete, aby se vám lépe holilo žiletkou, tak se nejdříve naložte do horké vody, chloupky budou jemnější a holení vám půjde snáz. Někteří ovšem nemají v bytě nebo domě k dispozici vanu, ale jen sprchu. V tomto případě se alespoň před holením osprchujte teplou vodou.

Neholte se bez pěny

Určitě už se vám někdy stalo, že vám došla holící pěna a při použití dámských holítek, jste použili sprchový gel nebo třeba šampon. Myslete však na to, že holící pěna je uzpůsobena k tomu, aby se daly holit i intimní partie. Má neutrální, případně mírně kyselé pH a brání tak růstu bakterií v těchto místech.

Jak o kůži pečovat po holení

I pokud dodržíte teplou vodu, holení s pěnou a další rady, přesto se může někdy stát, že bude vaše kůže po holení podrážděná. Pokud se říznete, ihned místo dezinfikujte, ideálně vodou po holení s obsahem alkoholu nebo třeba Alpou. Po holení tělo nenatírejte tím nejvíce voňavým krémem, který ve své kosmetice najdete, ale vyberte neparfémované tělové mléko. To zabraní vzniku červených fleků.

Jak často se holit

U někoho se může stát, že chce mít pokožku vždy krásně hladkou. Zapomeňte však na každodenní holení, ať už intimních partií, tak i jiných částí těla. Zkuste holení minimalizovat na časový horizont jednou až dvakrát týdně.

Čím se holit

Nejjednodušší a nejlevnější varianta je kvalitní žiletka, například s gelovými proužky, která se mění jednou za měsíc až dva. Vyberte si klidně holítko ve kterém se mají žiletky měnit, případně se mění náhradní břity. Vyzkoušejte depilaci, kdy oholení vydrží zhruba dva týdny. Použijte k tomu elektrický holící strojek, ale připravte se na mírnou bolest. Nebo zvolte metodu epilace, kdy se chloupky vytrhávají a oholení vydrží až 4 týdny. Počítejte však, že ze začátku vás to bude hodně bolet.

Vosk nebo cukrová pasta

Někteří mají ověřeno i odchlupení pomocí vosku nebo cukrové pasty. V tomto případě nanesete pastu nebo vosk na určené místo, poté přiložíte pásek, který následně strhnete. Pohyb musí být plynulý a rychlý, jinak se připravte na bolest, jakou jste nejspíš ještě nezažili.

Znáte další způsob, jak se zbavit chloupků? 

54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
šikana

Vše, co jste chtěli vědět o šikaně

O šikaně existuje nespočet knih i filmů, které upozorňují…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…
portrait-4246954_1280

Kontaktoval tě po rozchodu bývalý? Má k tomu tyto důvody!

Rozchod s člověkem, se kterým jsme si byli nějaký…

Související příspěvky

Zanechte komentář