KZ_logo1

Vyhněte se zánětům a infekcím – nebojte se po sexu chodit na toaletu

3.11.2019

Po milostném aktu chcete většinou s partnerem ještě chvíli ležet a užívat si vzájemné blízkosti. Mnohdy však potřebujete nutně na toaletu a máte strach, že zkazíte intimní atmosféru. Močení po sexu je pro vaše zdraví důležitější než si myslíte.

Co musíte vědět o anatomii

Ženy, které trpí častými záněty a infekcí močových cest, ví, že v mnohých případech jsou zdravotní problémy způsobeny ženskou anatomií. Ústí močové trubice a konečník jsou velmi blízko u sebe, je tak nutné dbát na správnou a dostatečnou hygienu. Z toho plynou i ponaučení, která by měla těmto problémům zabránit.

Jak se vyhnout zánětům

Rozhodně nezanedbávejte pravidelné sprchování, používání mycích intimních prostředků a vlhčených ubrousků. Kromě pravidelné očisty těla a správné techniky mytí se doporučuje močení po sexu, kdy se vyplavují bakterie zanesené na intimní místa pohlavním stykem.

Nepříjemná infekce močových cest

Infekci močových cest poznáte častým nucení na močení. V některých případech máte nutkání jít na toaletu i každých 10 minut. Pociťujete tlak na močový měchýř, nepříjemné pálení a také zakalená páchnoucí moč. V případě zánětu močových cest je nutné obrátit se na lékaře a infekci léčit. V některých případech jsou nutná i antibiotika.

Prevence a babské rady

Skvělou prevencí je užívání sušených brusinek, potravin, které obsahují vitamin D a příznivě působí také čaj ze zlatobýlu obecného. Do svého jídelníčku zařaďte listovou zeleninu a vyzkoušejte chlorellu a zelený ječmen, který posiluje imunitu.

Vzájemná partnerská péče

Nebojte se říct svému partnerovi, co vás trápí nebo že máte zdravotní problémy. Pokud je vám nepříjemné mluvit  o svých intimních partiích a bojíte se po milostném aktu odejít na toaletu, tak neříkejte nic. Možná se vás partner zeptá sám. V ideálním případě na toto téma sveďte řeč při pohodovém povídání, kdy napětí opadne i pokud se vám podaří o těchto věcech vtipkovat. Další možností, jak partnerovi říct o intimních věcech je například společný nákup intimního gelu, vlhčených ubrousků nebo jiné kosmetiky pro péči o vás oba.

Proč po sexu hned na toaletu?

Odborníci a lékaři se shodují, že toaleta by měla následovat po každém milostném aktu. Močová trubice se čistí od bakterií a toxinů, které se do intimních partií dostanou sexuálními praktikami, používáním erotických pomůcek, ale také samotným aktem. Pokud máte pocit, že se vám na toaletu nechce, zkuste chvíli počkat a svůj močový měchýř vyprázdnit alespoň pár minut poté.

K hygieně postačí voda

Po milostném aktu proveďte krátkou hygienu. Umyjte si intimní partie čistou vodou, pomocí žínky nebo rychlé sprchy. Pokud často trpíte na záněty intimních partií a infekci močových cest, je pro vás hygiena a návštěva toalety po sexu nutností.

Jak předejít kvasinkám

Další nepříjemností, která vás potrápí na delší dobu a musíte se na čas vzdát i milostných hrátek, jsou kvasinky. Předejdete jim použitím vlhčeného ubrousku nebo mokré žínky, kdy bezprostředně po sexu z těla otřete sperma, zbytky lubrikačního gelu i vaginální tekutiny. Veškerým bakteriím se totiž daří ve vlhkém prostředí. Opláchněte se vodou, případně použijte intimní gel nebo kvalitní mýdlo bez chemie. Kvasinkám se vyhnete také díky spaní v dlouhém triku, v noční košili nebo jakémkoliv volném pyžamu.

Trápí vás časté záněty a infekce? Znáte další způsoby prevence?

pes a deti

Jaký pes je vhodný do domu

Máte v plánu pořídit si domácího mazlíčka a chcete…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
vánoce a děti

Co s dárky na Vánoce, pokud nemáte dostatek financí

Všude na nás číhají reklamy a slevy, které ohlašují,…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…
pár v posteli

Vyhněte se zánětům a infekcím – nebojte se po sexu chodit na toaletu

Sdílet3Po milostném aktu chcete většinou s partnerem ještě chvíli…
žena při sporáku

Nechci být jen žena v domácnosti

Máte partnera, který vydělává víc než vy a chce…
žena

Jednoduchá cesta k intenzivnímu orgasmu

Chcete si užít milostné hrátky a dosáhnout intenzivního orgasmu?…

Související příspěvky

Zanechte komentář