KZ_logo1

Vyhněte se zánětům a infekcím – nebojte se po sexu chodit na toaletu

3.11.2019

Po milostném aktu chcete většinou s partnerem ještě chvíli ležet a užívat si vzájemné blízkosti. Mnohdy však potřebujete nutně na toaletu a máte strach, že zkazíte intimní atmosféru. Močení po sexu je pro vaše zdraví důležitější než si myslíte.

Co musíte vědět o anatomii

Ženy, které trpí častými záněty a infekcí močových cest, ví, že v mnohých případech jsou zdravotní problémy způsobeny ženskou anatomií. Ústí močové trubice a konečník jsou velmi blízko u sebe, je tak nutné dbát na správnou a dostatečnou hygienu. Z toho plynou i ponaučení, která by měla těmto problémům zabránit.

Jak se vyhnout zánětům

Rozhodně nezanedbávejte pravidelné sprchování, používání mycích intimních prostředků a vlhčených ubrousků. Kromě pravidelné očisty těla a správné techniky mytí se doporučuje močení po sexu, kdy se vyplavují bakterie zanesené na intimní místa pohlavním stykem.

Nepříjemná infekce močových cest

Infekci močových cest poznáte častým nucení na močení. V některých případech máte nutkání jít na toaletu i každých 10 minut. Pociťujete tlak na močový měchýř, nepříjemné pálení a také zakalená páchnoucí moč. V případě zánětu močových cest je nutné obrátit se na lékaře a infekci léčit. V některých případech jsou nutná i antibiotika.

Prevence a babské rady

Skvělou prevencí je užívání sušených brusinek, potravin, které obsahují vitamin D a příznivě působí také čaj ze zlatobýlu obecného. Do svého jídelníčku zařaďte listovou zeleninu a vyzkoušejte chlorellu a zelený ječmen, který posiluje imunitu.

Vzájemná partnerská péče

Nebojte se říct svému partnerovi, co vás trápí nebo že máte zdravotní problémy. Pokud je vám nepříjemné mluvit  o svých intimních partiích a bojíte se po milostném aktu odejít na toaletu, tak neříkejte nic. Možná se vás partner zeptá sám. V ideálním případě na toto téma sveďte řeč při pohodovém povídání, kdy napětí opadne i pokud se vám podaří o těchto věcech vtipkovat. Další možností, jak partnerovi říct o intimních věcech je například společný nákup intimního gelu, vlhčených ubrousků nebo jiné kosmetiky pro péči o vás oba.

Proč po sexu hned na toaletu?

Odborníci a lékaři se shodují, že toaleta by měla následovat po každém milostném aktu. Močová trubice se čistí od bakterií a toxinů, které se do intimních partií dostanou sexuálními praktikami, používáním erotických pomůcek, ale také samotným aktem. Pokud máte pocit, že se vám na toaletu nechce, zkuste chvíli počkat a svůj močový měchýř vyprázdnit alespoň pár minut poté.

K hygieně postačí voda

Po milostném aktu proveďte krátkou hygienu. Umyjte si intimní partie čistou vodou, pomocí žínky nebo rychlé sprchy. Pokud často trpíte na záněty intimních partií a infekci močových cest, je pro vás hygiena a návštěva toalety po sexu nutností.

Jak předejít kvasinkám

Další nepříjemností, která vás potrápí na delší dobu a musíte se na čas vzdát i milostných hrátek, jsou kvasinky. Předejdete jim použitím vlhčeného ubrousku nebo mokré žínky, kdy bezprostředně po sexu z těla otřete sperma, zbytky lubrikačního gelu i vaginální tekutiny. Veškerým bakteriím se totiž daří ve vlhkém prostředí. Opláchněte se vodou, případně použijte intimní gel nebo kvalitní mýdlo bez chemie. Kvasinkám se vyhnete také díky spaní v dlouhém triku, v noční košili nebo jakémkoliv volném pyžamu.

Trápí vás časté záněty a infekce? Znáte další způsoby prevence?

54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
šikana

Vše, co jste chtěli vědět o šikaně

O šikaně existuje nespočet knih i filmů, které upozorňují…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…
portrait-4246954_1280

Kontaktoval tě po rozchodu bývalý? Má k tomu tyto důvody!

Rozchod s člověkem, se kterým jsme si byli nějaký…

Související příspěvky

Zanechte komentář