KZ_logo1

Vytvořte si sexy vlnité vlasy i bez kulmy

11.9.2017

Která žena by netoužila mít alespoň někdy zvlněné vlasy? Některé se mohou vlnitou hřívou chlubit od přírody, většina z nás ale musí svým vlasům trochu pomoci. Nemusíte nutně sahat po kulmě, která může vlasy ničit a oslabovat. Sexy vlny jako od moře vytvoříte i bez tepla, a to velmi rychle. Stačí svým vlasům věnovat pět minut před spaním a dvě minuty ráno po probuzení. Podívejte se s námi, jak na to!

Pro dosažení nádherných vln ve svých vlasech začněte s přípravou účesu už předchozí večer. Vaše vlasy by měly být trochu mokré, ale ne moc. Můžete počkat, až vám trochu proschnou po umytí, nebo na ně aplikovat vodu z rozprašovače. Poté do vlasů zapracujte pěnové tužidlo. Na kořínky pro dosažení objemu, na celou délku vlasů a na konečky pro lepší strukturu a dlouhotrvající pevný účes.

Varianta 1: S donutem                                 

Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, budete potřebovat vlasovou vložku ve tvaru donutu, kterou seženete v každé drogerii, ve většině obchodů s oblečením a doplňky a dokonce i v supermarketech. Platí, že čím menší donut, tím drobnější budou vaše vlny. Vyčesejte si vlasy do opravdu vysokého culíku až na vrcholek hlavy, aby vám vlasy nepřekážely ve spaní, a protáhněte ho skrz vlasový donut. Ten potom připevněte sponkami nebo vlásenkami, aby se vám v noci nehýbal.

Pokud máte husté vlasy, rozdělte je na dvě nebo tři sekce. Každou sekci obtočte kolem donutu tolikrát, kolikrát to půjde. Volné konce můžete nechat odstávat nebo je pro lepší upevnění přidělat sponkami. Až budete mít všechny vlasy obmotané, nezapomeňte trochu povytáhnout přední část vlasů nad čelem, aby vaše vlasy nezůstaly ploché a bez objemu.

Varianta 2: Bez donutu

Nemáte vlasovou vložku a nechce se vám obíhat drogerie a shánět ji? Nevadí, jde to i bez ní. Začněte úplně stejně, tedy vysokým culíkem. Postupně odebírejte z culíku prameny vlasů, tloušťku vyberte podle toho, jak drobné chcete mít vlny. Každý pramen omotejte kolem tří prstů a takto vytvořené kudrny připevňujte k hlavě nejméně dvěma sponkami k základu culíku. Opět povytáhněte vlasy nad čelem pro větší objem.

Ať už si vyberete první nebo druhou variantu, závěr je pokaždé stejný. Nechte účes působit nejméně osm hodin. Poté odstraňte všechny sponky, gumičku a případně donut. Na konečky můžete použít arganový olej. Pročesejte vlasy prsty a účes zafixujte lakem na vlasy. A máte hotovo.

Na rozdíl od natáček, ve kterých nemůžete dojít ani s odpadky, tyto účesy působí velmi dobře ještě před jejich rozpuštěním. Jestli chcete navlnit hřívu až na večer, nechce účes působit přes den – můžete v něm klidně do práce.

Varianta 3: S čelenkou

Oba předchozí způsoby byly vhodné spíše pro dlouhé vlasy, ale ani dámy s mikádem nemusí zoufat. I pro ně existují jednoduché triky, jak si navlnit vlasy den předem a ráno už jenom vše rozpustit. Ujistěte se, že máte vlasy dostatečně navlhčené, aplikujte na ně tužidlo a pročesejte kartáčem. Dále budete potřebovat elastickou čelenku, kterou si nasadíte tak, aby vám držela a nesklouzávala z hlavy.

Postupně od obličeje odebírejte prameny vlasů široké asi dva centimetry a obmotávejte je kolem čelenky. Pokračuje směrem k zadní části hlavy a poté to samé udělejte na druhé straně. Prameny, které vám zbyly na krku, zastrčte za čelenku tak, aby nikde nic nevykukovalo. Po několika hodinách čelenku sundejte. Vlny můžete pročesat pomocí prstů nebo řídkým hřebenem. Na závěr použijte sprej pro zvětšení objemu a lak na vlasy pro zafixování – a je to! Vaše vlasy vypadají, jako byste se právě vrátila od moře.

A jaké triky pro rychlé zvlnění vlasů máte vy? Podělte se s námi.

Iveta Karousová

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
cibulový koláč

Mňamka na cesty: Cibulový koláč

Chutný cibulový koláč na cesty, ze kterého si můžete…
pes a deti

Jaký pes je vhodný do domu

Máte v plánu pořídit si domácího mazlíčka a chcete…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…
pár v posteli

Vyhněte se zánětům a infekcím – nebojte se po sexu chodit na toaletu

Po milostném aktu chcete většinou s partnerem ještě chvíli…
žena při sporáku

Nechci být jen žena v domácnosti

Máte partnera, který vydělává víc než vy a chce…

Související příspěvky

Zanechte komentář