KZ_logo1

Ženy v černém

22.1.2015

Každá žena má svou oblíbenou barvu oblečení. Každá žena má barvu, ve které se cítí dobře, a barvu, kterou nikdy nenosí. S výběrem barev je to podobné jako s výběrem jídla – co máme nejraději, si prostě kupujeme nejvíc. Když otevřete skříň a prohlédnete si svůj šatník, zjistíte, že jedna barva převažuje. Jedna jediná vyniká nad ostatní. Při pohledu na svůj šatník mám ihned jasno. Mým favoritem číslo jedna je černá! Proč právě tato smutná, pohřební, temná barva? Odpověď je jednoduchá. Já černou barvu prostě miluju. A to nejen pro její univerzálnost.

Černá zeštíhluje

Jedním z důvodů, proč právě černá, je obecně známé pravidlo, že tato barva opticky zeštíhluje. Většina žen není úplně spokojena se svou postavou. Ženy se tedy často uchylují k módě tzv. volných trik, aby zakryly ten či onen nedostatek. Leckdy ale dosáhnou lepšího výsledku tím, že sáhnou po střihově zajímavém kousku černé barvy.

Černá nad ostatní barvy

Další nespornou výhodou černé je její elegance a formálnost. Ať už jdete někam do společnosti nebo na pracovní schůzku, černou nikdy nic nezkazíte. Hodí se jak na běžné nošení, tak pro speciální příležitosti. Není výrazná a provokativní, nepřitahuje pozornost. Zároveň ale, pokud chcete docílit přitažlivosti, umí být i sexy.
Výhodou černé je také to, že má, na rozdíl od většiny barev, jen jeden odstín. Takže v obchodě nikdy nebudete trávit čas rozjímáním nad tím, zda má vaše kabelka nebo boty takový či onaký odstín. U černé nemusíte váhat, u černé vždy víte, na čem jste. Černá má jen jednu variantu. Tu správnou.

Černá ladí

V neposlední řadě je také nutno zmínit, že černá ladí s jakoukoliv jinou barvou. Její neutrálnost nabízí nespočet možností. Nezáleží na barvě vašich vlasů, barvě vaší pleti či líčení. Černá barva se hodí ke všemu. Stejně tak můžete černý outfit oživit jakkoliv barevným doplňkem. V tomto ohledu jsou vaše ruce volné a můžete dát prostor své představivosti a smyslu pro detail.
Výjimečnost spočívá i v tom, že můžete celý model poskládat z různých kousků černé barvy, a nebudete vypadat nevkusně. Naopak. Stačí třeba nějaký výraznější doplněk ve formě šperku, jinak barevné kabelky, bot či výraznějšího líčení v podobě červené rtěnky, a oživíte tak celý outfit. Černá barva nabízí možnosti a ladí. Zkuste si totéž třeba se žlutou!

Rada na závěr

Pokud ve vašem šatníku chybí černá, utíkejte tuto chybu co nejdříve napravit! A navíc leden je měsícem povánočních výprodejů. Nabízí se vám tedy obrovská příležitost ulovit vysněný kousek za super cenu. Nebojte se vyhradit si čas samy pro sebe. Udělejte si pěkný, příjemný den a vyrazte na nákupy. Nebudete litovat. Žijeme jen jednou a s novým – třeba zrovna černým – přírůstkem v šatníku bude náš život ještě krásnější.

Pavlína Honcová

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
Zútulněte své bydlení pomocí osvětlení

Zútulněte své bydlení pomocí osvětlení

Chcete si chytře vybavit interiér nového bytu nebo domu?…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář