KZ_logo1

Život nezadané ženy: Proč se bojíme randit?

23.8.2019

Na světě máme tři druhy žen. První skupinu tvoří „dívky ve vztahu“. Ty mají stále někoho po boku. Jakmile skončí jeden vztah, už jsou jednou nohou ve druhém. Další tým tvoří nezadané ženy, které mají mnoho aktivit a milují svobodný život, a nakonec tu máme představitelky něžného pohlaví, které již samota unavuje a rády by si našly nějakého normálního partnera. A tady přichází na scénu randění.

Pro každého z nás randění představuje něco jiného. Někdo v něm vidí jistý druh zábavy. Jiní prostřednictvím randění hledají životního partnera. Randění je rizikem, nejistým krokem, a mnohokrát nedopadne podle našich představ. Proto není nic zvláštního na tom, že některé ženy mají z randění strach.

Proč se ženy bojí randění?

Pokud jste se zamilovala již v mladém věku a všechno vyšlo, jak mělo, a vy už chystáte sňatek, máte štěstí. Protože některé ženy si musí projít peklem, než najdou chlapa, se kterým chtějí strávit zbytek života.

Bojíte se odmítnutí

Jasně, odmítnutí bolí. Bohužel, je součástí randění. Stane se vám, že vás někdo odmítne, protože k sobě nebudete pasovat. A stejně tak i vy někomu řeknete ne.

Vědci dokázali, že odmítnutí vyvolává takzvanou neurologickou bolest, protože kopíruje cestu v mozku, která přijímá signály bolesti.

Jak se s odmítnutím vyrovnat? V první řadě si uvědomte, že vše dělá vaše ego. To je na vině. Ne vy. Je zcela normální, že si dva lidé nesednou. Je také normální, že někomu nepadnete do oka. Jste osobnost. Originální, svá, která má sny, dobré a špatné vlastnosti. No tak se někomu nelíbíte. A možná se mu líbíte, ale nemá na to, aby vás zvládl udělat šťastnou. Ať je to, jak chce, berte odmítnutí jako příležitost. Je lepší vědět to, na čem jsme hned v začátcích, než strávit dlouhé měsíce, možná i roky ve vztahu, který nakonec stejně skončí fiaskem.

Poutá vás minulost

Možná jste v minulosti randila s někým, kdo nebyl zrovna nejlepším partnerem. Možná vás expřítel zanedbával, byl to emoční tyran, alkoholik, manipulátor, nevěrník, narcista nebo násilník. Je jasné, že jste ve vztahu utrpěla trauma. Nejste v tom ale sama. Podle výzkumů až 50 % žen zažilo určitou formu psychického zneužívání, 40% žen má zkušenost s manipulací a a 19 % bylo ohrožených fyzicky.

Minulost je naší součástí, proto na sebe nebuďte příliš přísná. Chvíli potrvá, než se ze své zkušenosti vzpamatujete. Dejte si načas a nehrňte se hned do randění.Také ho ale neodkládejte dlouho, abyste se před světem zcela neuzavřela. Pamatujte si, že každý člověk je jiný a potřebuje si najít vlastní cestu, jak se vypořádat s obtížemi.

Nechcete se vzdát svobodného života

Občas vám je sice smutno a cítíte se osaměle, single život vás ale baví. Asi patříte k menšině, děláte to, co se vám zachce, kdykoliv se vám zachce, a je to jako droga. Vytvořila jste si vlastní režim, zvyky, pohodlí. Máte kopu aktivit, užíváte si večery při dobrém víně a filmu, trávíte čas s přáteli. Protože žádný partner rovná se žádný problém.

Jednou ale pravděpodobně příjde den, kdy začnete toužit po stálém partnerovi i vy. Možná tehdy, když se provdá i vaše nejlepší kámoška. První rande asi nebude úplně nejlepším zážitkem ve vašem životě. Pamatujte si ale, že randění je jako jízda na kole. Pokud jste kdysi randila, hned si vzpomenete jak na to. A pokud jste nikdy předtím nerandila, nelamte si s tím hlavu. Stačí se jen odhodlat a zajít na to první. A uvidíte, po dvou schůzkách se z vás stane odbornice.

Máte strach ze závazků

Ačkoliv se zdá, že strach ze závazků je doménou mužů, není to tak úplně pravda. Může postihnout i ženy, a to hned z několika důvodů – bojíte se hypotetického konce vztahu, toho, že někdo naruší váš osobní prostor nebo že vám nebude umožněno následovat své životní cíle.

Mějte ale na paměti, že vztah není synonymem pro vězení. Ve zdravém vztahu se partneři vzájemně podporují. Vaše drahá polovička z vás může udělat lepšího člověka. A co se týče rozchodu, nikdo vám nedá žádnou záruku ani jistotu, že s vámi zůstane navždycky. A jestli to říká, lže vám. Život je proměnlivý a jistota je jen pouhá iluze. 

Máte strach, že partner nebude brát vztah dostatečně vážně

Ženy obvykle prožívají rozchody hůř než muži. Když se z rozchodu konečně dostanou a vstoupí do dalšího vztahu, který také skončí, protože se s partnerem neshodly na prioritách a hodnotách, unaví je to. Někdy může být žena tak unavená, že randění na určitou dobu zavrhne.

Ukazovat někomu svou zranitelnost, věnovat mu energii, být mu oddaná není nic jednoduchého hlavně v případě, kdy všechny vztahy stejně končívají rozchodem. Pokud jste ve svých románcích odhalila podobný vzorec, možná byste měli popřemýšlet, zda nevyhledáváte pořád dokola podobné typy.

Uvědomte si, že randění je riziko. Ten další, s kým půjdete na drink, už může být ten pravý. A možná ne. Možná rande nedopadne podle vašich představ. Ať je to jakkoli, pamatujte si, že není nic trapného na tom si přiznat, že máte z randění strach. Nezáleží proč. Zda proto, že jste někdy byla obětí nebo se jen nechcete vzdát svého vlastního života. Protože nejdůležitější je to, že nikomu nedovolíte, aby vám určoval vaši cestu za štěstím. Takže, pokud chcete randit, směle do toho. A pokud randit nechcete, nenechte se zmanipulovat společností. Vykašlete se na to. Je to váš život.

Co na říkáte? Jak jste na tom s randěním vy?

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
cibulový koláč

Mňamka na cesty: Cibulový koláč

Chutný cibulový koláč na cesty, ze kterého si můžete…
pes a deti

Jaký pes je vhodný do domu

Máte v plánu pořídit si domácího mazlíčka a chcete…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…
pár v posteli

Vyhněte se zánětům a infekcím – nebojte se po sexu chodit na toaletu

Po milostném aktu chcete většinou s partnerem ještě chvíli…
žena při sporáku

Nechci být jen žena v domácnosti

Máte partnera, který vydělává víc než vy a chce…

Související příspěvky

Zanechte komentář