KZ_logo1

Je čas na změnu! Co vše změnit?

27.12.2017

Zkuste se na chvilku zastavit a zamyslet se, jestli je ve vašem životě všechno tak, jak má být. Jestli bydlíte podle svých představ, jestli se vám líbí váš šatník, baví vás práce nebo škola, kterou děláte, a jestli jste šťastní. Možná zjistíte, že jste uvízli na mrtvém bodě a je na čase s tím něco udělat. Řekněte ano změně a vrhněte se do nového života po hlavě.

Změňte jídelníček

Jednou z věcí, na kterou lidé často zapomínají, je správná životospráva a pestrý a vyvážený jídelníček. Málokdo si totiž uvědomuje, jak moc nás jídlo ovlivňuje a jak nám dokáže měnit nálady. Vyzkoušejte detoxikaci organismu, přidejte do svého jídelníčku víc barev a nezapomínejte na důležité vitamíny a minerály. Zkuste klidně na nějakou dobu vypustit maso, pročistěte tělo a vyhněte se alkoholu a dopřejte si klidně i nějakou dobu bez bílé mouky a cukru. Změny uvidíte nejen na vaší konfekční velikosti, ale hlavně ve své náladě.

Změňte bydlení

Někdy je změna bydlení složitá, protože si to nemůžete finančně dovolit. Nemusíte však radikálně měnit například malý a stísněný byt za prostorný dům. Stačí, když místo, ve kterém bydlíte, zútulníte natolik, abyste se opravdu cítili jako doma. Zbavte se nepotřebných starých a rozbitých věcí. Vyměňte záclony, vymalujte příjemnější barvou a nechte prostor kolem sebe volně dýchat. Oživte své bydlení pár obrazy, fotkami nebo dekoracemi, které nejsou přehnané a mají ve vašem životě smysl.

Změňte šatník

Nejlepší doba na obměnu šatníku je tehdy, když se vám podařilo zhubnout. Odměňte se tedy za své úsilí něčím novým a slušivým. Pokud se ručička na váze ani nehnula, i tak udělejte čistku vašeho šatníku. Zbavte se starých, zapraných a děravých kousků oblečení. To, co je vám malé, nebo naopak velké, popřípadě jste na sobě neměli celý rok, věnujte na charitu nebo darujte někomu, kdo tyto šaty ještě unosí.

Změňte koníčky

Pokud se vám zdá, že chodíte z práce do práce, splníte si doma povinnosti, padnete únavou do postele a další den vás čeká to samé, tak věřte, že tuto situaci dlouho nevydržíte. Naučte se také relaxovat, najděte si nové koníčky a nebojte se vyzkoušet něco, co jste třeba ještě nedělali. Ať už si vyberete nový sport, vyzkoušíte zajímavý kurz nebo zvolíte aktivní dovolenou, uvidíte, že tento restart ve vás probudí novou sílu a energii.

Změňte práci

Možná se vám zdá změna práce jako náročný a těžký krok, mnohem těžší je však zůstávat na místě, které vás stresuje a kde každý den musíte znovu podstupovat nadměrnou psychickou zátěž a do dané práce se vyloženě nutit. Zamyslete se nad tím, jestli není jiná možnost, co dělat a čemu jste se vždycky chtěli věnovat. Nová práce vám dá nový směr a konečně tak začnete žít život podle svého.

Změňte své cíle a priority

Při stanovování svých cílů, priorit nebo předsevzetí opravdu nemusíte čekat na začátek nového roku. Kdykoliv si něco přejete, jděte si za tím hned. Stanovujte si však reálné cíle, které můžete splnit a které vás budou těšit. Určete si také dobu, za jakou chcete danou věc splnit a nebojte se odměnit. Ať už děláte cokoliv, věřte tomu, že mnohem lépe vám to půjde s dobrou náladou.

Další tipy a rady

  • Pokud chcete ve svém životě opravdu vidět změny, přestaňte se honit za dokonalostí. To, že nejste krásní nebo úspěšní, může být jen vaše zdání a okolí vás třeba vnímá úplně jinak.
  • Přestaňte také soudit ostatní a žijte si svůj život. Vy sami jste neprošli cestu druhého, stejně jako on neprošel vaši. Můžete s lidmi sdílet, radovat se s nimi nebo se jim svěřit, ale nenechávejte o svém životě rozhodovat druhé.
  • Nemusíte vždy s ostatními souhlasit. Máte právo na svůj vlastní názor a tento názor si můžete obhájit. Vy sami si v životě stanovujete hranice a vy sami máte tu možnost tyto hranice překonat.

 Jak měníte svůj život vy? Jste připraveni na některou z těchto změn?

 Michaela Michalíková

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…

4 tipy pro výběr nové koupelnové skříňky

Potřebujete pořídit novou skříňku do koupelny? Stejně jako u…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…

Související příspěvky

Zanechte komentář