KZ_logo1

Učesaná na ples za 5 minut – tipy na rychlé a snadné účesy

17.1.2016

Už se vám někdy stalo, že jste si špatně načasovala přípravy nebo musela řešit krizi s okem na silonkách, a kvůli tomu jste se nestihla učesat na ples? S našimi radami se to už nikdy nestane. Přinášíme vám šest opravdu jednoduchých a rychlých účesů, které jsou velmi stylové a originální. Stačí vám pět minut a vaše vlasy budou vypadat, jako byste právě strávila hodinu u kadeřnice.

Dvojitý francouzský cop

Kdo by neznal francouzský cop. Je to celkem rychlý účes, který vypadá skvěle při každé příležitosti. Je také nesmírně praktický a téměř nezničitelný. Ne každá z nás je schopná pobrat všechny prameny, které jsou k vytvoření tohoto copu zapotřebí, ale pokud toto umění ovládáte, určitě nám dáte za pravdu. Nyní se můžete podívat na originální způsob, jak si francouzský cop uplést.

Rozdělte vlasy diagonálně na dvě poloviny. Spodní polovinu sepněte sponou nebo stáhněte do gumičky, aby se vám nepletla. Horní polovinu začněte francouzsky zaplétat, ale přibírejte pouze prameny, které jsou na horní polovině hlavy, tedy nad výsledným copem. Propracujte se až ke konci pěšinky a poté to samé zopakujte s dolní polovinou vlasů, přičemž nyní přidávejte jen vlasy zespodu. Na závěr stáhněte oba copy na straně do jednoho culíku a jste připravená protančit noc, aniž by se vám z účesu uvolnil jediný vlásek.

Učesaná neučesaná

Ne vždy se nám povede vytvořit si na hlavě účes podle našich představ. Když pět minut před odchodem na ples zjistíte, že váš nádherný komplikovaný drdol zkrátka nedrží, máte dvě možnosti – buď se ho snažit na poslední chvíli zachránit, nebo improvizovat a rychle si ve vlasech vykouzlit něco jiného. Jestli máte od přírody zvlněné vlasy nebo jste si je už stihla natočit, toto řešení je pro vás jako stvořené.

Je to jednoduché, vezměte do ruky přední část vlasů nad čelem a začněte postupně francouzsky zaplétat směrem dozadu. Asi po pěti až deseti centimetrech vše připněte sponkami a přelakujte. Neumíte francouzský cop? Nezoufejte, tento účes vypadá skvěle i v případě, že vlasy zapletete do obyčejného copu, který před zakončením trochu načechráte.

Bohémský culík

Jako řecká bohyně budete vypadat v tomto super rychlém a super lehkém účesu. Vlasy na temeni sčesejte dozadu a volně sepněte tenkou gumičkou. Prameny vlasů po obou stranách křížem přeložte přes gumičku a připevněte sponkou nebo pinetkou. Stejně jako předchozí účes, i tento vypadá skvěle na vlnitých vlasech.

Ležérní drdol

Drdoly nemusí být nutně složité, aby udělaly velký dojem. Občas stačí jen vědět, jak prameny poskládat na sebe tak, aby účes vypadal jako od profesionála. Základem tohoto drdolu je obyčejný culík, kolem kterého připevníte zatočené prameny vlasů. Začněte tím, že si naberete vrchní část vlasů a sponkou nebo gumičkou si ji odklidíte z cesty.

Zbylé vlasy rozdělte na tři stejně velké části a z prostřední utvořte klasický culík. Vlasy, které jste si na začátku sepnula, aby vám nepřekážely, začněte směrem k culíku obtáčet kolem prstu. Až se dostanete k culíku, spojte ho s tímto pramenem a pokračujte v obtáčení. Točte a točte, dokud se vám nezformuje drdol, který upevníte gumičkou a pomocí pinetek mu dáte požadovaný tvar a strukturu. A co s bočními prameny? Obtočit kolem prstu a poté kolem drdolu, každý z jedné strany. Všechno připevněte sponkami, zafixujte lakem, a máte neokoukaný ležérní drdol!

Zauzlováno

Zauzlované vlasy nejsou vždy příjemné, tentokrát bude ale maximální zauzlování naším cílem. Začátek je stejný jako u bohémského culíku výše. Vlasy z temene volně stáhněte do gumičky. Boční prameny tentokrát nebudeme křížit, ale rovnou na nich uděláme dvojitý uzel. Konce vlasů zastrčte pod uzel a přisponkujte, potom o kousek stáhněte gumičku, aby se schovala pod uzlem.

Můžete se spokojit s tímto výsledkem, nebo pro maximální efekt uzlovat dál a dál, a vytvořit tak objemný drdol. Sáhněte po dalších bočních pramenech a opět na nich udělejte uzel, tentokrát obyčejný. Zbylé vlasy rozdělte do dvou polovin. Levou polovinu přidejte k levému prameni pod uzlem, pravou k pravému, a znovu zauzlujte. Poté všechno obtočte kolem dokola a pořádně stáhněte gumičkou tak, aby se vytvořil drdol.

Návody naleznete zde:

Líbí se vám tyto účesy? Vyzkoušíte některý z nich?

Iveta Karousová

 

 

 

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…

4 tipy pro výběr nové koupelnové skříňky

Potřebujete pořídit novou skříňku do koupelny? Stejně jako u…

5 tipů, jak se obléci trendy do práce

Pokud si každý den neberete do práce džíny a…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…

Související příspěvky

Zanechte komentář