KZ_logo1

5 knih, které vám zpříjemní léto

4.8.2017

Doba prázdnin přímo svádí ke čtení. Vezměte si knihu s sebou na dovolenou, pohodlně si lehněte na pláž nebo k rybníku a dopřejte si chvilku klidu a relaxace. Vyberte si oblíbený žánr a nechte se dojmout, rozesmát nebo zažijte neopakovatelnou milostnou romanci.

1) Daniel & Aubrey – Georgina Guthrie

Kniha vypráví o zakázané lásce, která potká mladou studentku Aubrey a asistenta katedry Daniela. Aubrey je právě v posledním ročníku bakalářského studia a Daniel je navíc syn děkana celé univerzity. Oba moc dobře ví o zákazu vztahů mezi studentkou a učitelem, oba se lásce a vášni brání, ovšem otázkou je, jak dlouho jde vzájemné sympatie skrývat. Příběh si vychutnají všechny romanticky smýšlející duše, kteří věří, že někde ta pravá láska opravdu existuje. Čeká vás ideální letní čtení, které vám vykouzlí úsměv na rtech a motýlky v břiše.

2) Do vody – Paula Hawkins

Další kniha není klasickým pohodovým románem pro letní prosluněné dny, ale zaručeně vás bude bavit. A možná to bude právě tato kniha, co vás v horké letní dny zchladí. Příběh začíná nálezem mrtvého těla na dně řeky. Právě v místě, kde už se jedno tělo našlo, se po nějakém čase objevuje další. Záhadná smrt v malém městečku nenechá nikoho v klidu a rozčeří tak doposud klidný a nudný život místních. Je na čase odhalit temné tajemství, které bylo dlouho skrýváno. Těšit se můžete na dokonalou zápletku, napínavý děj a čtivou knihu, kterou přečtete jedním dechem.

3) Stačí jen dotyk – Colleen Oakley

Dovedete si představit, že byste měli alergii na lidský dotyk? Právě touto nemocí trpí Jubilee, hlavní představitelka něžně vyprávěného příběhu o lásce k rodině i k partnerovi. Kniha popisuje boj s touto nemocí a hlavní hrdinka, která málem zemřela po prvním polibku, se učí postavit na vlastní nohy a začít žít v reálném světě. Její cesta z osamění vede až k práci v knihovně a zde poznává Erika. Erik s Jubilee pomalu ale jistě hledají způsob, jak se společně oddat lásce. Oba ale ví, že stačí jediný dotyk, který je udělá šťastnými, a zároveň jediný dotyk, který může Jubilee zabít. Připravte se na jemný a dojemný příběh, který vás rozhodně chytne za srdce.

4) Obrácené srdce – Lenka Vrbová

K létu neodmyslitelně patří knihy s milostnou tématikou. Kniha Obrácené srdce vypráví o lásce dvou žen. Hlavní hrdinkou je maturantka Denisa, která zjišťuje, že se jí mnohem více než muži líbí ženy. Denisa žije v malém městě a připadá si zde jako černá ovce rodiny. Odstěhuje se do Prahy a poznává svou první lásku – exotickou přítelkyni. Vypadá to, že všechno je ideální. Pak se ale příběh začne vyvíjet pro mnohé nečekaným směrem a vás tak čeká zápletka týkající se touhy po dítěti. Kniha je nenáročná, oddechová, ale přesto svým tabu téma dokáže zaujmout a poukázat na problémy, které jsou stále aktuální.

5) Agnes – Hannah Kent

Pro milovníky krásné, ale zároveň drsné severské přírody je ideálním čtivem kniha, která vypráví o mladé Agnes. Agnes je žena, která je odsouzena za vraždu a je poslána do izolace, aby zde čekala na popravu. Rodina, u které má mladá dívka nalézt nový domov je nepříjemně překvapena a zpočátku odsouzené návštěvu spíše ztrpčuje. Společná práce na farmě, vedení domácnosti a náročná zima však rodinu a Agnes stmelují. Najevo vyplouvají skutečnosti, které ukazují, že ne všechno je tak, jak zpočátku vypadá, a že tento mrazivý příběh snad ani nemůže skončit happyendem. Kniha vás okouzlí a opět potvrdí, že australští spisovatelé si dovedou umě pohrávat s lidskými touhami a také pocity.

Kterou z těchto knih plánujete číst?

Michaela Michalíková

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…

Související příspěvky

Zanechte komentář