KZ_logo1

7 frází pro šťastnější život. Slova mají svou moc!

7.12.2016

Každý den v životě člověka je plný větších či menších událostí. Naštěstí ne každá situace vyžaduje naši bezprostřední reakci. Jenže čas plyne příliš rychle a přítomnost se téměř mrknutím oka stává minulostí, která už se změnit nedá. Proto je dobré umět na vzniklé situace vhodně reagovat. V jakých chvílích je dobré použít zdvořilostní fráze?

Děkuji

Toto slovo vyjadřuje vděk za něco, co pro nás ostatní dělají. Pokud si ceníme, že pro nás druhý člověk něco udělal, poděkujme mu! Neodkládejme svou vděčnost na zítřek nebo na jindy. Projevme ji nyní. Buďme vděční za vše, čeho se nám dostává. Děkujme za každou maličkost – není samozřejmostí, jak dobře se máme.

Promiň

Když uděláme chybu nebo šlápneme vedle, máme potřebu se omlouvat. Rychlost omluvy závisí na velikosti naší touhy dát vše do pořádku. Omlouvat se je dobré, pokud k tomu je důvod a jsme skutečnými viníky. Pozor ale na to, abychom neprojevovali lítost a neponižovali se ve chvíli, kdy by měla omluva přijít spíš z druhé strany.

Mám tě rád(a)

Každý člověk má potřebu občas slyšet, že ho má někdo rád. Pokud někoho máme rádi a ten dotyčný udělá zrovna něco, čím nám vykouzlí úsměv na tváři, a naše srdce zalije hřejivý pocit, měli bychom mu říct, že ho máme rádi a že nám na něm záleží. Určitě ho to potěší. Pozor ale na to, slova nejsou všechno. Občas je potřeba svou lásku projevit i jinak – klidně i nějakou drobností, která naše milované utvrdí, že se nejedná o plané řeči.

Věřím ti

Podpora je to nejdůležitější, čeho se nám může v těžkých životních situacích dostat. Ať už se nám daří, nebo jsme naopak na dně, potřebujeme slyšet, že v tom nejsme sami. Každý z nás potřebuje mít někoho, o koho se může v náročných situacích opřít. Buďme takovou oporou pro svoje blízké.

Prosím

Prosbou se posouváme blíže k cílům, ke kterým míříme. Pokud něco potřebujeme či chceme, jsme naučeni, že o to musíme „hezky poprosit“. Této dovednosti se učí už malé děti – prakticky od chvíle, kdy z nich vypadnou první slůvka. Zdá se to tedy samozřejmé, ale přesto se najde mnoho lidí, kterým toto slovo jaksi „nevoní“. Dožadujme se věcí vlídně, ale nedělejme ze sebe zbytečně hlupáky. Ne vše se dá tímto slovem získat – prosit o něco, v čem nám druhý nechce vyhovět, je jako plakat na cizím hrobě.

Miluji tě

Tato dvě slova jsou mocninou slov mám tě rád. Pokud ke druhému člověku něco cítíte, pečlivě si rozmyslete, jestli milujete, nebo máte rádi. Někdy je těžké to odlišit. Co je ale víc než jasné, že pokud se s těmito slovy plýtvá, ztrácejí hodnotu. Raději dokažte, že někoho milujete, svými činy. Pokud si budete každý den říkat, že se milujete, natolik to zevšední, že nebudete mít silnější slova pro vyjádření své lásky.

Chybíš mi

Ve chvíli, kdy se vzdálíme od člověka, k němuž máme citovou vazbu, přepadne nás pocit prázdnoty. Každý vztah má svou vlastní míru prázdnoty – kamarádi ji začnou pociťovat po delším odloučení, čerstvě zamilované páry po několika minutách, delší vztahy po několika dnech. Když cítíme, že nám někdo chybí, měli bychom mu to sdělit. Těmito slovy totiž říkáme – nejsi mi fuk, záleží mi na tobě, mám tě rád.

Jak často lidem děkujete? Jak často projevujete svým blízkým vlídnost a podporu?

Jana Holoubková

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
cibulový koláč

Mňamka na cesty: Cibulový koláč

Chutný cibulový koláč na cesty, ze kterého si můžete…
pes a deti

Jaký pes je vhodný do domu

Máte v plánu pořídit si domácího mazlíčka a chcete…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…
pár v posteli

Vyhněte se zánětům a infekcím – nebojte se po sexu chodit na toaletu

Po milostném aktu chcete většinou s partnerem ještě chvíli…
žena při sporáku

Nechci být jen žena v domácnosti

Máte partnera, který vydělává víc než vy a chce…

Související příspěvky

Zanechte komentář