KZ_logo1

Adventní věnce s pleteninou vás mile překvapí

10.11.2017

Pleteniny frčí! A zdaleka nemáme na mysli jen módní kousky, do nichž se teď všichni s příchodem chladných dnů rádi zahalíme. Do pletenin odíváme stále častěji také interiérové dekorace a bytové doplňky. A protože první adventní neděle je už za dveřmi, nabídneme vám v dnešním článku inspiraci k tomu, jak zahalit do pleteniny i letošní adventní věnce.

Výhodu při výzdobě adventních věnců oblečených do pěkně hřejivých kabátků budou mít ženy a dívky pletařky, které tuto techniku ovládají a baví je. My ostatní ale nemusíme zoufat. Stačí pořídit nějakou šálu ve výprodeji anebo se vzdát některé šály ze svého šatníku a přetvořit ji na působivou předvánoční dekoraci.

Naprosto fantasticky vypadá adventní věnec zahalený do pleteniny, kterému přidáme navíc ještě trendové svíčky, které mají na sobě vyražený pleteninový vzorek.

Foto: s-media-cache-ak0.pinimg.com

Foto: s-media-cache-ak0.pinimg.com

Podle barvy pleteniny nebo, chcete-li, staré šály volíme i ostatní dekorační doplňky. Pro svíčky platí, že by měly být vždy podložené, aby od nich věnec nevzplál. Tento věnec se pyšní okouzlujícími miniaturními lyžemi, které do každého domova přinesou přání šťastných a veselých Vánoc. Okolí svíček je doplněno přiléhavými miniaturními šištičkami a imitací borůvek. Tato dekorace je důkazem toho, že i tlumené barvy mohou působit velmi slavnostně.

Foto: s-media-cache-ak0.pinimg.com

Foto: s-media-cache-ak0.pinimg.com

O každé ze 4 adventních nedělí zapálíte jednu svíčku, a posunete se tak vždy o něco blíže k dlouho očekávanému Štědrému večeru.

Foto: katartik.blog.hu

Foto: katartik.blog.hu

Mnohem veseleji působí pleteninový adventní věnec s přidanou červenou barvou na doplňcích. K zimě a hlavně k Vánocům patří červená barva, stejně tak jako bílá nebo zelená. Červená barva symbolizuje Kristovu krev a zelená je barvou symbolizující Kristovo zrození.

Foto: Deavita.com

Foto: Deavita.com

Věnec je tvořen základem z polystyrenového korpusu. Ale pokud máte doma třeba jen slámový, můžete jej použít také. Slámový základ ale raději nejprve omotejte úzkým dlouhým pruhem krepového papíru stejné barvy, jakou má pletenina. Šálu pak jednoduše položte na korpus, pro lepší manipulaci si ji ke korpusu přišpendlete, věnec otočte vzhůru nohama a šálu sešijte k sobě. Jakmile vrátíte věnec na lícovou stranu zpět, spoj nebude vidět. Na dozdobení použijte jednoduše vyrobené bambulky z pletací příze, sladěné barevně anebo odstínem s ostatními částmi věnce.

Foto: s -media-cache-ak0.pinimg.com

Foto: s -media-cache-ak0.pinimg.com

Velice pěkně vypadají svíčky rozložené na věnci ve skupině 3+1. Svíčku sólistku rozsviťte až na zlatou adventní neděli. Pro větší efekt rozzáření se mohou hodit i zlatavě třpytivé, malé, ozdobné kouličky. Na závěr je věnec doplněn vyřezávanými dřevěnými miniaturami. K upevnění dekoračních prvků na věnec vám skvěle poslouží tavná lepicí pistole.

Foto: pumpkin-paradise.com

Foto: pumpkin-paradise.com

Přírodniny jsou vděčným materiálem ke zdobení vánočních dekorací. Použít můžete cokoli, co jste nashromáždili například při podzimních procházkách lesem: šišky, bukvice, žaludy, mechy, lišejník, miniaturní kousky větviček, plody platanu nebo nasušené šípky, případně sušené plátky ovoce. K těmto zelenkavým svíčkám by se mohlo hodit jako dekorace také sušené kiwi krájené na plátky.

I když si letos třeba nevyrobíte zrovna adventní věnec s pleteninou, ale jakýkoli jiný, přejeme vám, abyste adventní čas prožili ve větším klidu a pohodě, než tomu bylo například v předchozích letech.

Zuzana Bohdalová

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…

Související příspěvky

1 KOMENTÁŘ

Bajka

23.11.2016 v 10:41

To vypadá suprově.

Zanechte komentář