KZ_logo1

Contouring: hit pro tvář i vlasy

30.5.2016

Změnit či zkrášlit obličej, aniž bychom musely podstoupit zásah na plastické chirurgii, dokáže metoda, která se v poslední době stala hitem: contouring. Jde o umění nalíčit se tak, abyste potlačily to, co se vám na obličeji nelíbí, ubraly si pár let nebo kil a nechaly do popředí vystoupit partie, které jsou dokonalé. Stačí se podívat na celebrity. Jestliže porovnáte fotografie s líčením a bez, máte často dojem, že jde o dva rozdílné lidi. Abyste se každý den cítila hezky a přitažlivě, nepotřebujete vizážisty. Umění contouringu pro líčení na všední den se můžete naučit sama. Chce to jen cvik a znát zásady práce s různými odstíny.

Co budete potřebovat?

Budete pracovat s více odstíny make-upu, korektoru, pudru a podobnými líčidly. Po ruce mějte štětce nebo houbičky na make-up, štětečky na rty a korektor a větší štětec na pudr. Potřebovat budete základní make-up v odstínu stejném nebo hodně blízkém přirozené barvě vaší pleti, dále tmavší odstín make-upu, bronzer nebo tuhý či krémový korektor pro ztmavení partií obličeje, které chcete potlačit. Pro rozjasnění částí obličeje, které chcete zvýraznit, použijte světlejší make-up, rozjasňovač například v tyčince, třpytky a podobně. Můžete si také zakoupit barevné paletky, určené přímo pro contouring, které nabízí řada kosmetických značek, a ve kterých najdete vše, co budete potřebovat. Nezapomeňte na transparentní pudr. Dále pak všechna líčidla, na která jste zvyklá: řasenku, tužku na oči, rtěnku, lesk, tvářenku, zkrátka vše, co běžně používáte.

Důležitý je základ

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Základem je odstín pleti vaší tváře sjednotit za pomoci kvalitního make-upu a to v barvě vaší pokožky. Dejte si s nanesením práci, stejně, jako pak s aplikací dalších odstínů. Zásadou, která u contouringu platí, je to, že na všechno, co chceme skrýt a potlačit, nanášíme tmavé odstíny. Jakmile máte obličej sjednocený, vezměte korektor či tmavší odstín make-upu. Světlejší typy volí jemnější odstíny, například tmavší béžovou či růžovou. Tmavší typy si mohou dovolit výraznější odstíny. Barvu naneseme všude tam, kde máme pocit, že by bylo třeba partie zúžit nebo učinit méně nápadnými. Jestliže máme například pocit, že máme širší nos a zasloužil by si opticky zúžit, naneseme tmavší odstín také po jeho stranách. Můžeme také provést opak a nosík rozšířit. Široké čelo zúžíme nanesením tmavšího odstínu po jeho stranách, stejně si pomůžeme například u silných čelistí. Poté vezmeme rozjasňující barvu a naneseme ji na lícní kosti, pod obočí, na středovou linii a hřbet nosu, na střední část čela, bradu a nad horní ret. Můžeme použít světlejší make-up, rozjasňovač v tyčince nebo třeba třpytky.

Bez preciznosti to nejde

Důležité však je, aby veškeré barevné přechody byly nenápadné, rozetřené do ztracena. Jakmile máme naneseny všechny odstíny a vystínovaný obličej podle našich představ, použijeme tvářenku, kterou zakryjeme přechod tmavé a světlé části pod lícními kostmi. Můžeme si pohrát s barvami i zde a na tmavší místo nanést tmavší tvářenku a na světlejší jemnější odstín. Na závěr naneseme transparentní pudr, který celé naše dílo zafixuje. K dokonalosti můžeme dílo dovést také použitím tmavšího pudru, kterým přepudrujeme ty části tváře, na které jsme použily tmavší make-up. A jedno upozornění: vždy si výsledné dílo prohlédněte na denním světle. Zejména u začátečnic by mohlo dojít k tomu, že se po vás lidé sice budou ohlížet, ale nebude to se zalíbením. Tento způsob líčení vyžaduje cvik a zkoušení různých variant i produktů k líčení. Důležité je mít zejména dobré prostředky k nanášení – houbičky, štětce. V žádném případě si nevystačíte s prsty!

Inspirace, jak na to, najdete například zde:

Contouring také jako kadeřnická technika

Stejně, jako různé barvy make-upu mohou provést s tváří zázraky, výborným prostředkem k optickému modelování obličeje je vlasový contouring. Také zde pracují kadeřníci se světlejšími a tmavšími odstíny barev.  Tento speciální druh melírování umí upravit tvar obličeje a zvýraznit nebo zjemnit některé partie naší tváře. Není to však nic jednoduchého. Aby byl výsledek přirozený a dokonalý, musí barva korespondovat s odstínem pleti, střihem i kvalitou vlasů. Patří proto do rukou pouze zkušeným kadeřníkům. Zapomeňte na domácí experimenty anebo salony, kde s podobným barvením nemají zkušenosti. Je více než pravděpodobné, že místo kýženého moderního stylu byste měla na hlavě něco, co by vás přimělo k slzám.

Kateřina Magdalena Machová

Boats illuminated by the sun in Lipno Lake with beautiful scenery in the background. Blizsi Lhota, Czech Republic.

Chystáte se k vodě? Které české nádrže stojí za návštěvu

Koupání, šnorchlování, paddleboarding nebo jen příjemné chvilky na sluníčku.…

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář