KZ_logo1

Jak si poradit s milostným trojúhelníkem

17.9.2016

Již nějakou dobu žijete ve vážném vztahu, svého partnera znáte a máte se rádi. Váš život poklidně plyne, máte se vcelku dobře a nic vám nechybí. Nebo snad ano? Najednou do vašeho života vtrhne nový náboj, poblouznění, touha a pokušení. Milostný trojúhelník je tu a vy jste najednou zmatená a nevíte, co dělat. Ano, může se to stát i vám!

Zajímavosti o milostném trojúhelníku

  • Velká část psychologů potvrzuje, že milostný trojúhelník je jedním z nejobvyklejších problémů, s nimiž lidé přicházejí na terapii. Patří mezi jednu z nejčastějších forem nemožné lásky.
  • V první chvilce se může zdát, že neexistuje žádné uspokojivé řešení, protože jeden ze tří bude vždycky zklamaný. Mnohdy jsou to však všichni tři.
  • Milostné trojúhelníky nikdy nepřicházejí jen tak, vždy mají nějaké opodstatnění. Nalezení tohoto důvodu vám pomůže se z trojúhelníku dostat co nejdříve.

Jak vypadá milostný trojúhelník

Jste relativně šťastná a máte pocit, že vám nic nechybí. Možná však ve vztahu zažíváte určitou stagnaci, nudu nebo stereotyp. V takovém případě se většinou objevuje nová láska. Najednou jste zmatená, neklidná a v šoku. Hodiny přemýšlíte, co vlastně cítíte, a chcete najít co nejméně bolestivé řešení.

Vývoj milostného trojúhelníku

Na začátku se vám zdá všechno ideální, žijete v naivní představě a iluzi, že je nový protějšek lepší, hezčí, chytřejší než váš stávající partner. Váš nový objev vás chápe, naslouchá vám a všechno se zdá úžasné a zalité sluncem. Přemýšlíte, co dělat. Napadá vás potlačit tyto pocity, vzpomenout si na své morální zásady a donutit se být zase hodnou, věrnou a milující partnerkou. Poté přichází další fáze a tou je šok. Vaše morální hodnoty jdou stranou, vášeň vám zaslepuje mysl a vy kráčíte vstříc pokušení.

Proč milostný trojúhelník zažíváme

Některé z vás, které tuto situaci zažily nebo zažívají, nebudou chtít slyšet, že ten pocit, že máte všechno pod kontrolou, že váš život skvěle funguje a jste ve stávajícím vztahu šťastní, bylo jen zdání. Milostný trojúhelník přichází tehdy, když máte v dlouhodobém vztahu problémy, ať už potlačené, promlčené nebo neřešené. Tato situace je součástí těžké a dlouhé cesty, na jejímž konci máte zjistit, zda jste s tím správným protějškem.

Jak z toho ven

Nejlepší radou je vyhnout se milostnému trojúhelníku a ani se v této situaci neocitnout. Málokdy však tato rada funguje, mnohdy musíme řešit situaci, která už nastala. V první řadě zapomeňte, že byste v takovém milostném trojúhelníku žila. Chvíli je to možné, ve výsledku se však musíte rozhodnut. Váš rozum, jistota a zázemí svádí boj se vzrušením, touhou a vidinou dobrodružství. Věřte, že cesta z této situace bude bolavá, dlouhá a trnitá. Je nutné, abyste poznala a pochopila samu sebe.

Nikdy tuto situaci neřešte pod tlakem, za bouřlivých emocí nebo po poradě s přáteli nebo rodinou. Vždy myslete svou hlavou a podle toho se zachovejte. Neexistuje žádný striktní návod ani rada, která by uspokojila všechny zúčastněné. Dobře si rozmyslete, co můžete ztratit a co získat. Nechte si chvíli odstup, odjeďte někam na víkend, nekomunikujte okamžik vůbec s nikým a utřiďte si myšlenky, pocity a priority.

Zažila jste někdy tuto těžkou situaci? Jak jste se z toho dostala ven?

Michaela Michalíková

rozchod

Kvíz: Mám se s ním rozejít?

Někdy se v životě ocitáme před důležitým rozhodnutím. Jsme…
601

Soutěž o masážní přístroj na obličej

Hledáte účinný způsob, jak bojovat proti vráskám? Vaší odpovědí…
vídeň trhy

Nejhezčí vánoční trhy

Vánoce se blíží a vy pořád necítíte tu správnou…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

banner kitchennete

Nejnovější články

rozchod

Kvíz: Mám se s ním rozejít?

Někdy se v životě ocitáme před důležitým rozhodnutím. Jsme…
man-802062_1280

30 zajímavých, vtipných i pravdivých citátů o manželství

Každý z nás, kdo žije v manželském svazku nebo…
vánoce v páru

Jak strávit první Vánoce s novým partnerem

Máte nového partnera a čekají vás první společného Vánoce?…
pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…

Související příspěvky

Zanechte komentář