KZ_logo1

Jak vybrat správného kadeřníka a salon? Přečtěte si tipy přímo od kadeřníků!

14.6.2016

Známé úsloví říká, že vlasy jsou korunou krásy. Nejen ženy, ale i mnozí muži utrácejí za péči o ně značné sumy peněz a právem očekávají, že za ně získají adekvátní služby. Není však vždy jednoduché najít salony, kde se vám dostane skutečně kvalitní péče. Na co se soustředit při výběru kadeřníků, radí přímo sami profesionálové.

Termín objednání

Pokud vám v salonu nabídnou návštěvu v kratší době, než je týden, a dají vám třeba navíc ještě na výběr z více možností, rozhodně zpozorněte. Skutečně dobří kadeřníci mají obsazeno na dlouhou dobu dopředu. Pokud salon láká zákazníky na nejrůznější speciální nabídky anebo neustále figuruje na slevových portálech, těžko uvěřit, že je natolik dobrý, aby si udržel klientelu za běžné ceny. Můžete ušetřit, ovšem stojí to za to riziko?

Osoba kadeřníka

Zkuste si najít kadeřníka, který má účes podobný vašemu. Kdo má dlouhé vlasy, více porozumí požadavkům dlouhovlasých zákaznic a kadeřnice s krátkými vlasy zase bude kreativnější při tvorbě účesu v krátké délce. Stejně tak člověk s rovnými vlasy se nemůže zcela vžít do problémů kudrnatých lidí. Ideální je, pokud narazíte na někoho, kdo je svým způsobem podobný vám. Tedy má podobný tvar obličeje a další rysy. Určitě se lépe shodnete na tom, co vám bude slušet.

Pokud nemůžete najít nikoho, kdo by vám byl podobný (uznáváme, není to lehké), pak kadeřníci radí: zvolte muže. Tato rada prý rozhodně nemá vyznít sexisticky, ale muži mají rádi svůdné ženy a při tvorbě účesu a volbě barvy se svou přirozeností budou řídit. Pokud jsou gayové, což u kadeřníků není zcela neobvyklé, pak se jejich estetické cítění hodně blíží ženskému a dovedou uvažovat v souladu s uvažováním zákaznic.

Dobře se také podívejte, jak kadeřník vypadá. Je upravený, anebo má na sobě špinavé džínsy nebo dokonce tepláky? A co jeho nebo její vlasy? Pokud si myslíte, že by potřebovaly lepší péči nebo úpravu, těžko můžete očekávat, že se bude s větší péčí a zájmem věnovat těm vašim. Také klaďte nenápadně odborné otázky. Jestliže neví, jaký je rozdíl mezi folikulem a kutikulou, ve vlastním zájmu prchejte!

Konzultace

Než se pustíte do změny účesu, vše řádně konzultujte s kadeřníkem. Všímejte si, jak moc vás poslouchá a zda se vašim požadavkům věnuje. Jestli jen nepřikyvuje ve stylu: „udělám, co chce, i když bude tahle ženská vypadat jako blázen“. Měl by vám pomoci vše doladit, mít technické poznámky, přispět radou, oponovat a radit jiné alternativy. Jestli máte dojem, že bez rozmyslu udělá vše, co chcete, nebo se vám naopak snaží vnutit svou představu, aniž by respektoval váš názor, případně vás vůbec neposlouchá a je duchem jinde, klidně se omluvte a odejděte. Nestyďte se přinést fotografii celebrity nebo jiné osoby, která má na hlavě účes, který byste chtěla. Dobrý kadeřník se vám smát rozhodně nebude. Buď dospějete k názoru, že je dotyčný účes vhodný i pro vás, anebo uděláte určité změny s ohledem na možnosti vašich vlasů, ale rozhodně se budete mít oba od čeho „odrazit“.

Salon – čistota, vybavení, personál

Foto: pinterest.com

Foto: pinterest.com

Pokud to jen trochu jde, je lepší se na zvolený salon jít nejdříve podívat osobně, a to dříve, než se objednáte. Prohlédněte si zařízení, ujistěte se, že je salon moderní a čistý a podívejte se, kdo tvoří jeho klientelu. Jestliže jsou klienti zhruba ve vašem věku a jejich vlasy vypadají dobře, máte napůl vyhráno. Sledujte také personál salonu. Je zdvořilý a proklientsky orientovaný, anebo se během úpravy vlasů baví mezi sebou a klidně i o jiných zákaznících nebo probírají své soukromé osobní problémy a zážitky? Absolvují pravidelná školení?

Reference

Zajímejte se o reference. Prohlédněte si nejen webové stránky kadeřnictví, ale podívejte se, jaké reference má salon u zákazníků na internetu. Ti se rádi svěřují nejen, pokud byli spokojeni, ale i v případě, že byli přístupem nebo péčí zklamáni, a vypíší i konkrétní důvody. Pokud má salon svůj účet na Facebooku, nebojte se oslovit klienty, jejichž hodnocení vás zaujalo, a zeptejte se jich na podrobnosti jejich kladných i negativních ohlasů. Jako cenný zdroj informací vám poslouží také lidé ve vašem okolí: kolegové, sousedé, klienti… Pokud se vám líbí jejich účes, střih, barva – nestyďte se zeptat, který salon navštěvují a kdo je jejich kadeřníkem.

A co pro svou spokojenost můžete udělat vy?

Je nutné mít hlavně realistická očekávání. Nejdůležitější ze všeho je znát svá omezení, co se týká vlasů. Například pokud máte bujnou kudrnatou a nepoddajnou kštici, těžko můžete očekávat, že získáte hladké mikádo, které si navíc můžete sama upravit po každém umytí vlasů. Nebojte se vyzkoušet několik salonů a kadeřníků, než najdete toho, kdo vám bude vyhovovat. Také pokud chodíte léta do kadeřnictví, kde jste byla spokojená, ale ve chvíli, kdy chcete změnu nebo zkusit novou techniku, váš kadeřník si neví rady, je čas jít o dům dál. A malý tip na závěr: při prohlížení webových prezentací kadeřnických salonů si všímejte, jaké účesy mají nejčastěji ve fotogalerii. Pokud vedou moderní účesy a vy jste romantický typ s dlouhými vlnami, hledejte dál. Totéž platí i naopak. Snažte se najít takové kadeřnictví, kde se nejčastěji věnují účesům podobným tomu vašemu anebo kde mají takové účesy, které jste si vybrala pro novou vizáž a změnu.

Kateřina M. Machová

Boats illuminated by the sun in Lipno Lake with beautiful scenery in the background. Blizsi Lhota, Czech Republic.

Chystáte se k vodě? Které české nádrže stojí za návštěvu

Koupání, šnorchlování, paddleboarding nebo jen příjemné chvilky na sluníčku.…

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář