KZ_logo1

Jak vyměnit jeden vztah za druhý – a nezbláznit se z toho

16.12.2015

Některé z nás mají s tímto tématem bohaté zkušenosti, některé naopak žádné. Někomu po dlouholetém vztahu nedělá žádný problém navázat nový vztah prakticky hned, někdo zase nemá dlouhé měsíce nebo klidně roky na jiného partnera ani pomyšlení. Hlavní je řídit se srdcem – život je příliš krátký na to, abychom braly rozum moc vážně… Na stará kolena budeme spíše litovat toho, co jsme nezažily…

Jaké výhody přináší, když jdete z jednoho vztahu do druhého

Hodně záleží na tom, z jakého důvodu došlo k rozchodu. Pokud ze vztahu po letech vyprchala všechna vášeň a láska a z vás se stali spíše přátelé, není problém navázat nový vztah hned. V ideálním případě se pak můžete s bývalým partnerem normálně bavit, není mezi vámi žádná zášť a netrápí vás výčitky minulosti… Pokud je tomu tak, není důvod, proč se nové zamilovanosti zcela neoddat.

Jako při každém začínajícím vztahu si můžete vychutnávat vzájemné poznávání a nově se rozvíjející lásku… Můžete si užívat ty vlastnosti, které předchozímu partnerovi chyběly, a celkově se můžete oddat jeho pozornosti, která je na začátku vztahu vždy nejsilnější a nejhezčí.

Je pravděpobobné, že si budete nejvíce užívat to, co vám v předchozím vztahu scházelo. To je výhodou i pro vašeho nového partnera, protože jeho kladné vlastnosti jste teď schopná náležitě ocenit. Když mu ukážete, že si jeho vstřícnosti a lásky opravdu vážíte, uvidíte, že bude šťastný. A o co jiného by ve vztazích mělo jít? Snažit se, aby byla milovaná osoba šťastná, je přece to hlavní.

Jaké nevýhody přináší, když jdete z jednoho vztahu do druhého

Pokud jste nový vztah navázala ještě před úplným koncem toho starého, může to s sebou přinášet jistá úskalí. Možná budete ještě dlouho tápat, jestli jste se rozhodla správně. A i když jste přesvědčená, že předchozí vztah stál za starou bačkoru, může ve vás přetrvávat pocit, že vy jste ten, kdo selhal.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Nejhorší je, když se vás váš bývalý partner nechce vzdát… I když moc dobře víte, že šťastná s ním už nikdy nebudete, přinutí vás to k dlouhodobému přemýšlení. Není to pravidlem, ale některé ženy sužují výčitky svědomí více než ostatní, proto je potřeba dobře si rozmyslet, jak se rozhodnete, abyste byla vážně šťastná. Snažte se ale soustředit hlavně na sebe a své štěstí. A pokud už jste se rozhodla, neztrácejte čas úvahami, co by bylo kdyby…

Další nevýhodou je to, že vás dozajista přepadne chuť srovnávat. Jde o zcela přirozený proces, takže si to rozhodně nemusíte mít za zlé. Počítejte ale s tím, že bývalý partner bude v některých věcech pochopitelně vést, takže na vás padnou pochyby, zdali jste udělala správně. Musíte si však uvědomit, jak dlouhou dobu jste se svým ex strávili – plno věcí se také musel ,,přiučit“. Zejména co se týče přístupu k vaší osobě a sexu. Proto se nebojte a se svým současným přítelem mluvte. Berte svůj předchozí vztah jako dobrou zkušenost a ponaučení. Svému současnému partnerovi ale v žádném případě neříkejte o tom, že ho v hlavě srovnáváte se svým ex! To by bylo to nejhorší, co můžete udělat, a novému vztahu by to rozhodně neprospělo.

Naučte se v tom chodit

Uvolněte se a oddejte se vzájemnému poznávání, důvěře a lásce…

Buďte vášnivou milenkou, jindy ledovou královnou, buďte submisivní a zároveň dominantní, něžnou květinkou i dračicí. Stačí jenom správně odhadnout, které ze svých já v danou chvíli pustit do hry… V každé ženě jsou všechny tyto vlastnosti, musí se s nimi jenom naučit pracovat. Pamatujte, že žádný muž nemá rád, když je jeho partnerka pořád stejná a nedokáže ho ničím překvapit. Nedopusťte, aby se s vámi partner začal nudit, dopřejte mu ten pocit, že má stále co objevovat.

Šárka Lázničková

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář