KZ_logo1

Obočí a vše, co jste o něm nevěděli

14.12.2019

Napadlo vás někdy, kolik toho o vás dokáže říct obočí? Upravujete si jej, chodíte ke kosmetičce na barvení nebo máte obočí vytetované? Zajímejte se o to, co svým obočím sdělujete ostatním a jaká je jeho skutečná funkce.

Historie obočí

Již v historii lidé věděli, že obočí je velmi důležitou součástí lidské tváře nejen pro rozpoznání nálady a emocí, ale taky jako ochrana. Už v minulosti chránilo obočí naše oči před vodou, vlhkostí a například deštěm. V historii, kdy lidé bojovali o život víc než dnes, bylo obočí také funkční pro zjemnění rány, ať už v boji s lidskými protivníky nebo zvířaty. Bez obočí by byl člověk velmi zranitelný a hlavně by se jen velmi těžko dalo číst v jeho tváři.

Funkce obočí

V současné době je obočí, společně s očima, tím prvním, čeho si na vás protějšek všimne. Obočí je možné upravovat trháním, depilací, případně si jej vytrhat celé a nechat si jej natetovat, pomocí permanentního make-upu. Již zmíněnou funkcí je ochrana očí. K tomu pomáhá i obloukovitý tvar obočí, který pomáhá oči udržovat čisté a případné vodě ukazuje, kudy po obličeji stékat, tedy po okrajích tváře.

Kolik chloupků má obočí

Přemýšleli jste někdy, kolik chloupků najdete na obočí? Průměrný člověk, ať už je to muž nebo žena má zhruba 300 chloupků. Někteří jedinci však mohou mít i 1000 chloupků. Tento počet mají většinou lidé, kteří si obočí nikdy netrhali.

Identifikace podle obočí

Zajímavým zjištěním je, že ostatní lidé se navzájem identifikují podle obočí. Pokud vám někdo předloží tvář bez obočí, a přitom ji můžete znát, často se stane, že ji nepoznáte a že vás práce absence obočí zmate. U některých lidí, kteří mají například obočí barevné, případně vytrhané a svépomocí nakreslené je pak nezapomenutelným doplňkem jejich vzhledu.

Vhodný tvar

Při trhání obočí myslete na to, že jeho vzhled dokáže změnit vaši tvář, výraz a celkový vzhled. Správně vytrhané obočí vám dokáže ubrat věk, špatně vytrhané případně přidat zbytečně roky navíc. Barva obočí by vždy měla korespondovat s vaší kůží, barvou vlasů a celkovým stylem vašeho líčení a oblékání.

Barva obočí

Pokud se při líčení obočí vyhýbáte, zkuste tuto chybu napravit. Vezměte si černou nebo hnědou tužku a obočí si dokreslete. Malujte vždy krátkými tahy, a to po směru růstu chloupků. Tužku mějte vždy dobře ořezanou a dávejte pozor, aby obočí nebylo příliš tmavé.

Komunikace pomocí obočí

Všimněte si někdy při rozhovoru s druhou osobou, jestli se mu obočí hýbe. V mnoha případech je obočí součástí řeči těla. Dokáže projevit naši spokojenost, nespokojenost a také prozradí, kdy se stydíme a dokonce i kdy lžeme. Možná vás překvapí, že pomocí analýzy obličeje a konkrétního zaměření se na obočí je možné určit i typ osobnosti a duševní vlastnosti člověka.

Typy obočí

Existuje rovné, zlomené nebo zakřivené obočí. S rozdíly v typech obočí je možné zjistit bližší charakteristiku člověka. Je zajímavé, že se o obočí také říká, že pravé obočí ukazuje na to, jaký má daný člověk vztah ke světu a věcem, dějícím se kolem něj. Levé obočí a celkově levé oko pak vypovídá o nitru člověka a jeho vnitřním prostoru.

Vlastnosti člověka podle obočí

Podle studií o řeči těla bylo zjištěno, že například zakřivené obočí mají lidé, kteří jsou praktičtí a v životě si vše potřebují zkusit na vlastní pěst. Málokdy si nechají poradit. Rovné obočí mají lidé, kteří se spoléhají na zdravý úsudek a logické myšlení. Silné obočí je symbol přemýšlivých a hloubavých lidí. Tenké obočí mluví o člověku, který si dělá hlavu z toho, jak jej berou ostatní.

Věděli jste o obočí všechno? Sedí na vás charakteristika podle obočí?

Boats illuminated by the sun in Lipno Lake with beautiful scenery in the background. Blizsi Lhota, Czech Republic.

Chystáte se k vodě? Které české nádrže stojí za návštěvu

Koupání, šnorchlování, paddleboarding nebo jen příjemné chvilky na sluníčku.…

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář