KZ_logo1

Pomáháme o Vánocích! Kreativně, s radostí

8.12.2017

Každý rok si dáváte dárky s rodinou a přáteli, sejdete se na čaj nebo u vánočního stromečku a užíváte si jeden druhého. Napadlo vás někdy, že ne všichni mají takové štěstí jako vy a že i obyčejné setkání nebo malý dárek může potěšit víc, než si myslíte? Zkuste letos Vánoce oslavit trošku jinak a kromě svých blízkých překvapte i někoho, kdo to nečeká.

Ježíškova vnoučata

Tento projekt má za úkol obdarovat opuštěné a staré lidi v pečovatelských domovech. Staňte se Ježíškovým vnoučetem a vyberte si někoho, komu splníte přání. Můžete si vybrat dárek, který chcete dát, podle ceny nebo třeba podle popisu. Senioři mají mnohdy přání, která nám přijdou obyčejná a běžná, ale pro ně třeba nejsou dostupná. Často jim udělají radost i zdánlivé maličkosti. Nebuďte ke stáří lhostejní a klidně dárek předejte osobně. Společný čas, zážitek a vytržení ze stereotypu stále se opakujících dnů je opravdu k nezaplacení.

Projekt Ježíškova vnoučata vznikl v roce 2016 a minulý rok se podařilo splnit zhruba 600 vánočních přání. Dárkem můžou být třeba knihy křížovek, sladkosti, ale také malovaný obraz nebo pletené papuče. Sami si vyberte, čím chcete překvapit. Dárek poté rezervujte a odešlete. Užijte si pak Vánoce s pocitem, že i někdo další má díky vám pěkné svátky. Prožijte Vánoce s lidskostí a udělejte něco, co vás bude hřát u srdce ještě dlouho poté.

https://www.jeziskovavnoucata.cz/

Charita a střediska pro pomoc

Stejně tak můžete v adventním čase navštívit charitu nebo střediska, která jsou určená pro pomoc. Na tato místa můžete přinést trvanlivé potraviny, vánoční balíčky, oblečení nebo třeba peněžitý příspěvek. Ať už si vyberete domovy důchodců, dětské domovy nebo třeba charitu v místě svého bydliště, věřte, že děláte dobrou věc a podporujete vánoční atmosféru, která má být hlavně o lásce, rodině a sounáležitosti.

Zvířecí útulky

Skvělým nápadem je také návštěva zvířecího útulku. V ideálním případě, pokud si chcete pod stromeček pořídit psího mazlíčka, dejte domov nějakému opuštěnému, který právě tady čeká, že pro něj někdo přijde. Pokud už doma mazlíčka máte nebo na zvíře nemáte dostatek času, můžete do útulku přinést alespoň hračky, krmivo nebo deky. I tato pomoc se cení a každý dar je vítán.

Dobrý anděl

Zajímavým projektem, který stojí za zmínku, je také Dobrý anděl. Tento projekt pomáhá lidem, kteří trpí závažným onemocněním a potřebují dlouhodobou léčbu. Největším dárkem je samozřejmě zdraví, které nikomu zajistit nemůžete, ale můžete alespoň poskytnout finanční prostředky, které umožní léčbu. Ať už přispějete sto korun nebo i víc, kdy jindy se stát „andělem“ než přímo na Vánoce? Každý dárce pak může na svém účtu najít, komu přesně jdou jeho peníze a jak pomáhá. Dobrý anděl spolupracuje s lékaři, slavnými osobnostmi a také mnoha firmami. Každá pomocná ruka je důležitá a výsledky jsou opravdu vidět.

Zkusíte tentokrát nějaký dobrý vánoční skutek?

Michaela Michalíková

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…

4 tipy pro výběr nové koupelnové skříňky

Potřebujete pořídit novou skříňku do koupelny? Stejně jako u…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…