KZ_logo1

Pomáháme o Vánocích! Kreativně, s radostí

8.12.2017

Každý rok si dáváte dárky s rodinou a přáteli, sejdete se na čaj nebo u vánočního stromečku a užíváte si jeden druhého. Napadlo vás někdy, že ne všichni mají takové štěstí jako vy a že i obyčejné setkání nebo malý dárek může potěšit víc, než si myslíte? Zkuste letos Vánoce oslavit trošku jinak a kromě svých blízkých překvapte i někoho, kdo to nečeká.

Ježíškova vnoučata

Tento projekt má za úkol obdarovat opuštěné a staré lidi v pečovatelských domovech. Staňte se Ježíškovým vnoučetem a vyberte si někoho, komu splníte přání. Můžete si vybrat dárek, který chcete dát, podle ceny nebo třeba podle popisu. Senioři mají mnohdy přání, která nám přijdou obyčejná a běžná, ale pro ně třeba nejsou dostupná. Často jim udělají radost i zdánlivé maličkosti. Nebuďte ke stáří lhostejní a klidně dárek předejte osobně. Společný čas, zážitek a vytržení ze stereotypu stále se opakujících dnů je opravdu k nezaplacení.

Projekt Ježíškova vnoučata vznikl v roce 2016 a minulý rok se podařilo splnit zhruba 600 vánočních přání. Dárkem můžou být třeba knihy křížovek, sladkosti, ale také malovaný obraz nebo pletené papuče. Sami si vyberte, čím chcete překvapit. Dárek poté rezervujte a odešlete. Užijte si pak Vánoce s pocitem, že i někdo další má díky vám pěkné svátky. Prožijte Vánoce s lidskostí a udělejte něco, co vás bude hřát u srdce ještě dlouho poté.

https://www.jeziskovavnoucata.cz/

Charita a střediska pro pomoc

Stejně tak můžete v adventním čase navštívit charitu nebo střediska, která jsou určená pro pomoc. Na tato místa můžete přinést trvanlivé potraviny, vánoční balíčky, oblečení nebo třeba peněžitý příspěvek. Ať už si vyberete domovy důchodců, dětské domovy nebo třeba charitu v místě svého bydliště, věřte, že děláte dobrou věc a podporujete vánoční atmosféru, která má být hlavně o lásce, rodině a sounáležitosti.

Zvířecí útulky

Skvělým nápadem je také návštěva zvířecího útulku. V ideálním případě, pokud si chcete pod stromeček pořídit psího mazlíčka, dejte domov nějakému opuštěnému, který právě tady čeká, že pro něj někdo přijde. Pokud už doma mazlíčka máte nebo na zvíře nemáte dostatek času, můžete do útulku přinést alespoň hračky, krmivo nebo deky. I tato pomoc se cení a každý dar je vítán.

Dobrý anděl

Zajímavým projektem, který stojí za zmínku, je také Dobrý anděl. Tento projekt pomáhá lidem, kteří trpí závažným onemocněním a potřebují dlouhodobou léčbu. Největším dárkem je samozřejmě zdraví, které nikomu zajistit nemůžete, ale můžete alespoň poskytnout finanční prostředky, které umožní léčbu. Ať už přispějete sto korun nebo i víc, kdy jindy se stát „andělem“ než přímo na Vánoce? Každý dárce pak může na svém účtu najít, komu přesně jdou jeho peníze a jak pomáhá. Dobrý anděl spolupracuje s lékaři, slavnými osobnostmi a také mnoha firmami. Každá pomocná ruka je důležitá a výsledky jsou opravdu vidět.

Zkusíte tentokrát nějaký dobrý vánoční skutek?

Michaela Michalíková

outlander

Seriály, které si zamiluje každá žena

Hledáte způsob, jak vyplnit volný čas a na chvilku…
mořské řasy

Mořské řasy jsou budoucností naší planety

Co vás napadne, když se řekne mořské řasy? Je…
tiramisu

Letní dezerty, které zvládne každý

Léto je v plném proudu a většina z nás…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

zamilovaný pár

Kam s partnerem, abyste zahnali nudu

Jste se svým partnerem již nějakou dobu a rande…
woman-759688_1280

Okořeňte svůj vztah análním sexem

Máte pocit, že to v posteli s vaším partnerem…
pár v posteli

Znuděná sexem: Když vyprchá vášeň, je opravdu konec?

Jen málo aktivit je tak vzrušujících jako sex. A…
manželský_pár

Vdaná před 30tkou: Výhody a nevýhody manželství v mladém věku

Život je komplikovaný a zábavný, někdy krutý, jindy úžasný.…

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…