KZ_logo1

5 knižních tipů pro letošní podzim

10.11.2016

Podzim je v plném proudu a právě tento čas je ideální pro trávení volných chvil nad dobrou knihou. Vybrali jsme pro vás pět čtenářských novinek, které by vám mohly zpříjemnit období krátících se dnů a neodbytného ochlazování.

BERLÍNSKÝ ZÁPISNÍK

Berlínský zápisník Dory Kaprálové přináší svěží a nezidealizovaný vhled do autorčina života jak v německé metropoli, kde s rodinou pobývá od roku 2007, tak do rodného Brna, Strmilova i vlastního nitra. Spisovatelka, filmařka, básnířka, dramatička, cestovatelka a matka se představuje ve čtivých deníkových zápiscích, které jsou plné poetiky, humoru a nevšedního pohledu na okolní svět.

PRAHA NOIR

Praha noir – to je název povídkové knihy, která přináší to pravé napínavé čtení. Ve stylově pestrých literárních útvarech jsou tematicky zpracovány kriminální a tajemné příběhy z prostředí Hostivaře, Vyšehradu, Pohořelce, Stromovky a dalších lokalit hlavního města. Pod edičním dohledem Pavla Mendyse publikují tito autoři: Chaim Cigan, Martin Goffa, Irena Hejdová, Michaela Klevisová, Štěpán Kopřiva, Ondřej Neff, Jiří W. Procházka, Markéta Pilátová, Petra Soukupová, Michal Sýkora, Petr Stančík, Petr Šabach, Kateřina Tučková a Miloš Urban.

NOVÁ BIOKUCHAŘKA HANKY ZEMANOVÉ

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Podle kuchařek se hlavně vaří, ale v téhle si zaručeně i pěkně počtete. Kniha vychází z původního jedenáct let starého vydání, které se stalo neochvějným bestsellerem v oblasti zdravého stravování u nás. Autorka do aktualizované a výrazně rozšířené verze zakomponovala vedle receptů (kterých v knize najdete přes osmdesát) i medailonky ekofarmářů, rozhovory s tvůrci souvisejících projektů i vlastní postoj k nejnovějším trendům v oblasti stravování, jakými jsou například superpotraviny, raw strava, bezlepkové potraviny. Formální stránce dominují projasněné fotografie Aleny Hrbkové, které výrazně dotvářejí pozitivní atmosféru publikace a vybízejí k opakovanému listování knihou.

CESTA NA SVĚT

Cesta na svět je ideální (a potřebná) kniha pro děti a jejich rodiče, která citlivou formou vysvětluje, jak jsme se ocitli na světě, a pomáhá zodpovídat ošemetné dotazy dětí vztahující se ke vzniku života. S pomocí bohatých ilustrací publikace jemně, ale otevřeně přináší srozumitelný výklad lidské sexuality, vzniku života, těhotenství a porodu. Autorkou knihy je slovenská spisovatelka a překladatelka z němčiny Jana H. Hoffstädter (1980).

MAPY

Mapy jsou nádherným knižním projektem AleksandryDaniela Mizielinských, který slaví úspěch po celém světě. Nevšední ilustrovaný atlas umožňuje čtenářům zažít fascinující cesty napříč kontinenty a v okouzlujících detailech poznat krásy naší planety. Pomocí nezaměnitelných obrázků, na kterých autoři pracovali po tři roky, vypravuje kniha příběhy z historie a reálií daných míst. Opravdu krásná kniha, která pobaví, poučí a zaujme napříč generacemi.

Láká vás některá z knih? Co jste naposledy četli vy?

Magdalena K.

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář