KZ_logo1

6 nejčastějších hloupostí, kvůli kterým se hádáme

1.11.2017

Partnerství bez hádek je možná snem každé ženy. Takovýto vztah by ale byl nezdravý a velmi podezřelý. Jednou za čas je zkrátka nutné pročistit vzduch, jasně si vyříkat všechny důležité věci a dát partnerovi najevo, co pro vás je a není únosné. Někdy se však v hádku promění i naprostá hloupost, nad kterou byste měla raději jen mávnout rukou. Jaký je žebříček těch nejbizarnějších 6 věcí, kvůli kterým se zbytečně hádáme?

Orientační smysl

Naprosto běžná situace, kterou jste si možná už také zažili. Muž řídí, žena naviguje, nabízí mapu a GPS. Muž má ale trasu v hlavě a sám přece dobře ví, kam jet a jaký je ten správný směr. Pak ale stejně zabloudí. Zpravidla to je pak vina ženy, že zabloudili. Kvůli orientačnímu smyslu opravdu nemá smysl se hádat nebo se rozčilovat. Abyste se hádce vyhnula, už doma svého milého nenápadně naveďte k nastavení GPS.

Špinavé prádlo na podlaze

Ať už jsou to (srolované nebo otočené) ponožky, trenky, kalhoty, tričko nebo další kusy oblečení, ženy vždy vytočí, když leží všude jinde než v prádelním koši. Často omílané: „Kolikrát jsem ti říkala…“ pak je, jako byste házela hrách na stěnu, a navíc budete působit jako hysterka. Jistě, nejste jeho služka, proto mu jasně a naposled zopakujte, že se vám to nelíbí. Nemějte však iluze, ono vás špinavé prádlo na podlaze potká zítra znovu. Takové věci se stávají. Raději prádlo zvedněte samy, ušetříte si mnoho času i nervů.

Teplo, nebo zima?

Je vám všude zima, ale váš partner rád otevírá snad každé okno, které doma máte? Je obecně známo, že ženy se cítí lépe v teple a naopak mužům přijde komfortnější lehký chlad. I kvůli takovým drobnostem, jako je teplota v místnosti, se ale v mnoha domácnostech dokáže rozpoutat přímo válka. V klidu si ujasněte, jaká teplota je pro vás oba přijatelná, jelikož to opravdu není nic, co by stálo za hádku.

Mytí nádobí

Jsou domácí práce opravdu jen ryze ženskou záležitostí? V domácnosti přece žijete oba, nebo snad ne? Péče o domácnost by se tedy měla dělit rovným dílem! Tyto a mnoho dalších argumentů můžete slyšet v různých domácnostech, kde se lidé hádají i o to, kdo umyje nádobí. Bůh žehnej myčkám nádobí, které pomáhají alespoň tyto malé důvody k hádkám zažehnat.

Dárky

Vaše kamarádky jsou zahlceny dárečky od svých partnerů, a to ani nemusí mít narozeniny, svátek nebo výročí. A vy? Nedostanete nic ani k těm narozeninám! Dostávat dárečky od partnera je velmi milé a pozorné, jak se ale říká, „každý má něco“, a i váš muž je v něčem výjimečný, i když to možná nebude schopnost kupovat dárky. Pokud už jste se připomínala jakkoliv, najděte si na něm raději jinou vlastnost, pro kterou jej milujete. Nehádejte se kvůli drahým dárkům, které vám dokáže vynahradit tak, jak to kamarádčin přítel nezvládne.

Program v televizi

Ano, je to absurdní. Ano, je to dětinské, avšak i kvůli přepínání programů nebo sledování neoblíbeného pořadu se lidé hádají. Poběží večer oddychový seriál, nebo fotbal? Pokud má u vás doma odpověď na tuto otázku fatální následky, raději si pořiďte rovnou další televizi, která hádku vyřeší, nebo se s partnerem domluvte, že si může zase on zítra pustit to, co bude chtít. Hádky u televizního ovladače jsou opravdu hloupost.

Máte zkušenosti s podobnými nebo ještě absurdnějšími důvody k hádkám? Které to byly?

Tereza Obořilová

 

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…

Související příspěvky

Zanechte komentář