KZ_logo1

7 tipů, jak cestovat LEVNĚ

28.5.2017

Touha cestovat se v dnešní době v lidech probouzí čím dál tím častěji. Chceme poznat nové země, získat netradiční zážitky, odpočnout si a zkrátka „vidět svět“, který nám otevře oči a dodá cenné zkušenosti do života. Takové poznávání celého světa však není levná záležitost, zejména pokud jste mladí lidé či studenti, kteří ještě nemají tolik peněz, aby si časté cestování mohli dovolit. V dnešním článku se však můžete skvěle inspirovat 8 tipy, jak na levné cestování, při kterém se zvládnete seznámit a dobře poznat s novou zemí, ale zároveň ušetřit mnoho peněz. Pojďte se s námi podívat, jak na to, a vyrazte do světa!

Jezte lokální jídlo a street food

Street food je skvělou možností, jak na dovolené ušetřit za jídlo. Toto platí zejména pro země Asie, ale je tomu tak snad v každé zemi. Nejlevnější jídlo se vám nabízí ne v restauraci, ale přímo na ulici, kde ho vaří místní lidé z místních surovin. Nejenže díky tomu ochutnáte pokrmy, ke kterým byste se v hotelu těžko dostali, ale ušetříte mnoho peněz.

Příruční zavazadlo

Na vaše cesty se sbalte pouze do příručního zavazadla. Výhodou je ušetření poplatku za zavazadlo do letadla, odpadnou však i problémy s taháním zbytečných věcí v ruce na celé vaší cestě. Pokud chcete cestovat levně, vezměte si s sebou pouze to nejdůležitější, což se vám do příručního zavazadla určitě vejde. Oblečení si můžete prát v místních prádelnách, vše opravdu potřebné se dá dokoupit na místě.

Neobjednávejte si pití

Abyste na svých cestách ušetřili, neobjednávejte si v restauraci pití. Lahev s vodou si kupte raději v supermarketu a mějte ji stále při sobě. Pití v restauracích bývá extrémně drahé, penízky by se vám brzy rozkutálely a ani nebudete vědět kam.

Couchsurfing

Couchsurfing je unikátní internetová služba, díky které se můžete bezplatně ubytovat kdekoliv na světě. Podstata spočívá v tom, že se ubytujete u někoho z místních doma, a to bezplatně. Místní lidé vás mohou i provést po městě, sdělit vám praktické tipy na památky nebo další užitečné a specifické informace, které byste se nikde jinde nedozvěděli.

 Nebydlete v hotelu

Chcete cestovat levně? Nebydlete v hotelu. Hotelový luxus je pro vaše levné cestování nevhodný, utratíte za něj velké množství peněz, budete se cítit vázaní k jednomu místu, neochutnáte místní pokrmy a ani nepoznáte místní lid. Jako levná varianta se nabízí hostel, kde můžete bydlet s více lidmi v jednom pokoji, sdílet spolu sociální zařízení a kuchyni, ve které si můžete sami vařit. V hostelu se můžete seznámit se spoustou zajímavých lidí, se kterými můžete být v kontaktu po celý život.

Chystejte si velkou snídani

Budete-li spát v levném hostelu, většinou vám v ní nebude nabízeno jídlo nebo pouze to nejlevnější, jako je například toast s marmeládou. Proto si vždy večer dopředu nachystejte velkou snídani, kterou si koupíte v supermarketu. Ušetříte tím spoustu peněz i času, jelikož nebudete muset chodit do drahých podniků na snídani, která vám zabere celé ráno nebo dopoledne.

Choďte pěšky

I když může být hromadná doprava v mnoha zemích opravdu levná, na místa, kam byste mohli v klidu dojít, běžte pěšky. Přibližovadla jako tuk-tuk, po domácku dělané motorky, které řídí místní, nebo známé taxíky jsou službou, která vám možná nepřijde ani tak drahá, ale při častém využívání už se vám zaplacená částka nastřádá. Při chůzi navíc uvidíte spoustu věcí, kterých byste si z auta vůbec nevšimli.

Jaké další tipy pro levné cestování máte vy?

Tereza Obořilová

Boats illuminated by the sun in Lipno Lake with beautiful scenery in the background. Blizsi Lhota, Czech Republic.

Chystáte se k vodě? Které české nádrže stojí za návštěvu

Koupání, šnorchlování, paddleboarding nebo jen příjemné chvilky na sluníčku.…

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář