KZ_logo1

Dětský ráj na vaší zahradě

11.6.2019

Přemýšlíte, jak vybavit zahradu na léto, abyste si mohli užít pobyt v jejím příjemném prostředí a děti se zároveň nenudily? Než čekat, až se děti zabaví okopáváním vašich pečlivě osázených řádků nebo okrasných skalek, raději vytvořte dětem bezpečné hřiště pro aktivní vyžití.

Vymezený prostor pro akční řádění, kde nepřijdou k úhoně žádné okrasné kousky vaší zahrady a děti budou mít dostatek zábavy a pohybu, který tolik potřebují.

Co nesmí chybět

Při zařizování zahradního hřiště pro vaše sviště nezapomeňte především na zahradní houpačky, skluzavku, pískoviště, pohodlné sezení a trampolínu. Ti odvážnější z vás pak můžou dětem udělat tu největší radost pravým bunkrem na stromě. Bunkru neodolá žádné dítě, především díky vzniklému soukromí a útočišti před rodiči.

Zahradní houpačky jsou v oblibě nejen u dětí, ale i u dospělých. Kdo z nás by netoužil po pohodlné houpačce pro dva, elegantním závěsném křesle nebo idylicky zavěšené houpací síti v klidné části zahrady. Děti budou stejně tak nadšené z houpacích lan nebo lanových houpaček. Navíc lze veškerý takový zahradní nábytek doladit útulnými polštáři a matracemi, které se snadno uklidní před deštěm a nepříznivým počasím a zároveň zařídí dokonalou pohodu domácího posezení.

Skluzavkám se meze nekladou. Čím větší, tím samozřejmě lepší. Skluzavky mohou být součástí zahradního domečku s prolézačkami a pískovištěm, nebo mohou vést z domku na stromě. Důležité je stejně jako u houpaček dodržet bezpečnostní opatření a zvolit vhodné materiály pro děti a dle technických parametrů.

Pískoviště jsou nedílnou součástí dětského života. Zábava na dlouhé hodiny může být příjemným doplňkem zahrady nebo součástí dětského hřiště.

Nic pro nešiky

Samozřejmě ne každý z nás je domácí kutil tělem i duší, takže pokud si netroufáte na vlastní výrobu zahradního hřiště, vězte, že to není žádná ostuda. Dnes nabízí firmy zakázkovou výrobu celých sestav hřišť, kde je zkombinováno vše dohromady v pěkném provedení. Další možnost hotových souprav nabízí aktuálně už i prodejny s hobby nářadím a zahradní centra.

Nevýhodou koupené sestavy jsou často nižší kvalita zpracování a samozřejmě jednoduchý design bez nápadu, čistě účelové provedení. Naopak pozitivem je jistota bezpečnostních parametrů a různých atestů materiálů, co se vhodnosti pro děti týče. Navíc koupíte, složíte a máte hotovo. Nemusíte si nic rozmýšlet, rýsovat a složitě nakupovat nebo vyrábět jednotlivé díly. Hotové soupravy jsou vhodné především pro ty, kdo šetří čas a nemají ambice malého kutila.

Oáza pro unavené rodiče

Nedílnou součástí každého hřiště a oblíbenou částí dospělých je posezení pro rodičovský dozor. Nezapomeňte při vymýšlení hřiště na vlastní pohodlí, vždyť víte, že děti pak ze svého zahradního ráje nerad odcházejí a vy tam budete trávit hodně času s nimi.

Hitem posledních let jsou zahradní houpačky, které se vracejí do módy z 90. let, a pak novinka – závěsná křesla, jež mají buďto vlastní elegantní stojan, nebo je můžete pověsit pod kterýkoliv vhodný strom. Dnes už se houpačky i závěsná křesla vyrábějí v nepřeberném množství designů, velikostí i zpracování. Mezi populární materiály patří samozřejmě kov, ratan, ale dnes už i látkové nebo lanové.

Já osobně mám velkou zálibu v závěsných houpačkách s kulatým tvarem. Vypadají jako velká pověšená vajíčka s výřezem na sednutí. Často jsou vyloženy pohodlnými polštáři, které svádějí k lenošivému odpočinku. Navíc jsou i možnosti zakoupit takové houpačky i ve velkých rozměrech, takže není nutné se o nejlepší flek na zahradě dohadovat s drahou polovičkou, ale naopak si můžete užít zasloužený relax společně.

Nadstandardní vymoženosti

Pro náročné tu mám pár tipů a rad, jak vybavit zahradní hřiště něčím navíc. Inspirací vám můžou být dobrá vybavená veřejná dětská hřiště. Mezi samozřejmosti jsem zařadila trampolínu, ale taková pořádná trampolína vhodná i pro dospělé se sítěmi proti vyskočení ven, to už je opravdu nadstandard a zabere nemálo místa. Avšak není větší zábavy pro děti všeho věku než se učit salta na trampolíně.

Další hry, jimž děti nemohou z podstaty odolat, jsou ty vodní. Vodní výry, přelévání vody, vodopády a jezírka jsou jednoznačně největšími lákadly každé záhrady. Vodní živel děti přitahuje, a neuděláte s tím nic, takže je lepší se tomu přizpůsobit a umožnit dětem přístup k vodě i za cenu mokrého oblečení v jednom kuse.

V neposlední řadě bych mohla doporučit štěrk jako alternativu k pískovišti nebo jako jeho doplněk. Štěrk a kamínky všeobecně jsou pro hraní a plnění kyblíků tím nejlepším. Pro malé fyziky pak může být zábavná kladka s nádobami nebo trychtýře na sypání štěrku z výšky. Fantazii se meze opravdu nekladou, jsou to přece děti a jejich představivost je nekonečná.

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
Zútulněte své bydlení pomocí osvětlení

Zútulněte své bydlení pomocí osvětlení

Chcete si chytře vybavit interiér nového bytu nebo domu?…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář