KZ_logo1

Flirt – lék, či záhuba?

9.8.2017

Flirt je definován spíše jako hra. Hra, kterou se můžeme odreagovat, zdokonalovat své smysly, prostě si dělat radost. Proč si tedy nezaflirtovat na příjemném večírku či někde v anonymním prostředí? Ale někdy hrozí nebezpečí, že se naše zatím čistá hra pozmění v hru s ohněm.

Trocha flirtování ještě nikdy nikomu neublížila. Pokud mezi mužem a ženou dojde pouze na flirt, může jít třeba o běžný lék, který nám zpříjemní náladu, zvýší sebevědomí a může být také „očkovací látkou“ proti nevěrám. Psycholog Petr Šmolka je názoru, že „flirt bývá považován za užitečnou prevenci proti nevěrám. Ten pravý je hlavně hrou – hrou pohledů, úsměvů, sladkých slůvek, jakoby bezděčných doteků, rituálních tanečků náznaků a příslibů. Vše na úrovni představ a pouze tušených možností.Každá hra má ovšem svá pravidla, a pokud by nám přerostla přes hlavu, může hrozit nebezpečí, ona totiž i nadměrná dávka očkování může vyvolat nemoc, před níž měla chránit.

Flirt jako léčebná metoda

V dlouhodobém vztahu nastanou situace, kdy se začínáme trochu nudit nebo kdy je náš partner nepříjemný, nevěnuje nám již tolik pozornosti. Proto mnohé z nás přemýšlí třeba o nějakém záletu, ale ten může mít složité dovršení, proto zvolme raději formu flirtu. Je dobré si zajít například s kamarádkami či kamarády někam za zábavou a tam zkusit nějaký ten „flirtík“, budete se divit, jaké to má zázračné účinky. Především se nám zlepší nálada, budeme mít úsměv od ucha uchu a třeba se i od srdce zasmějeme. Pak dochází k situaci, kdy na nevěru přestaneme mít chuť a tato hra „na flirt“ nás bude bavit mnohem víc a nemá pro náš přetrvávající „domácí“ svazek žádné neblahé následky.

Samotný psycholog Petr Šmolka také potvrzuje, že lehký flirt v přiměřených dávkách zvyšuje sebevědomí, odstraňuje pocity osamění, zmírňuje únavu, zvyšuje dušení i fyzickou aktivitu, posiluje srdeční aktivitu, může být efektivní součástí milostné předehry. Prokázány jsou i jeho účinky antidepresivní.

Pokud tedy opravdu budeme potřebovat trochu pozitivní životní energie nebo nám hrozí partnerský kolaps či chceme trošičku poškádlit partnera, a tím zvýšit jeho upadající zájem, není nic lepšího než si naordinovat trochu nevinného flirtu.

Flirt jako nebezpečí

Ovšem každý lék má své nežádoucí účinky, a jestliže trochu podpoříme plamen ohně, můžeme i uhořet. A tak pokud se rozhodneme zlepšit si náladu flirtem, neberme s sebou nikam svého přítele či manžela, ono ať je muž jakýkoliv „kliďas“, v každém z nich dřímá bojovník, který si chrání své území, a to by nemuselo dopadnout v náš prospěch. Nebezpečí také hrozí, pokud už vztah doma spěje k partnerské krizi, jelikož to dost často již flirt přehodnocujeme a může dojít k nečekané transfuzi citů nevěrou. Flirtovat bychom neměly ani v případě, že naše sebevědomí je prozatím na bodu mrazu, to bychom se mohly nevěry dopustit rychleji, než se v prvních chvílích domníváme. Někdy si také můžeme zbytečně zamotat hlavu, pokud nejsme způsobilé trochu oslabit své city, může dojít ke katastrofě zvané zamilovanost. Pokud si chcete hrát, tak opravdu jen zlehka, nezávazně, smyslně, ale nevinně, ať to neskončí právě ohnivou pohromou, kterou jsme si nežádaly.

Šťastný konec

Šťastný konec nastává jen pro ty, co si opravdu chtějí trochu užít hravým způsobem a nic jiného od flirtu neočekávají. Nebo samozřejmě pro ty, jež jsou nezadaní, a flirt jim může dopomoci k zamilování. U těchto osob je dobré flirtování zvýšit a podpořit dalšími účinnými látkami jako jsou textové zprávy přes mobil, e-mail či internet, ale nezapomínejme – všeho moc škodí.

Daniela Fruhwirtová-Hradská 

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář