KZ_logo1

Když nemůžete vystát partnerovu rodinu

24.2.2016

Jeho matka, sestra, otec nebo sestřenice… Zkrátka je v rodině vašeho přítele nebo manžela někdo, s kým se nemůžete vystát. Partnera kvůli tomu opouštět nechcete, ale ze společných oslav a návštěv se vám dělá nevolno. Jak s nenávistí bojovat a nad čím se zamyslet, když se střety rodin týkají i vás?

Jiný životní styl

Každá rodina má svůj životní styl. To, že se váš partner změnil a udělal pro váš společný život pár kompromisů stejně jako vy, neznamená, že nevyrůstal v úplně jiném prostředí, než ve kterém teď s vámi žije. On vás ale miluje, takže mu nedělá problém se přizpůsobit. Jiné je to však s jeho rodinou. Rozdílné oslavy svátků, jiná komunikace, jiné zvyky, jiné životní názory. Někdy jsou to maličkosti, jindy vás i ty nejmenší detaily mohou rozžhavit doběla. Některé budete muset respektovat, jiným, které se vás osobně dotýkají, se však nebojte čelit.

Berete jim člena rodiny

Možné konflikty, které vás nutí nesnášet partnerovu rodinu, možná vznikají z pocitů, že jim berete jejich člena rodiny, a zvláště pak tchyně mají úzkostlivou potřebu slídit, zda se jim o synáčka dobře staráte. Podívejte se na věc z obou úhlů pohledu. Nevyhýbejte se proto návštěvám jeho rodiny u vás doma, oni vás přece jen také, byť s kyselými obličeji, nikdy neodmítli. S partnerem si však promluvte a řekněte mu, co se vám nelíbí. Žádné přednášky, ale oboustranná diskuze. Navíc, pokud byste společné návštěvy odmítala, jen byste přikládala polínka do ohně.

Nic z donucení

Určitě už dávno víte, že když někoho do něčeho nutíte, tím spíš se mu nebude chtít. Takže ani vy svého partnera nenuťte a nezakazujte mu se s jeho rodinou scházet. Jinak by se k ní mohl zase nastěhovat nadobro. Zároveň se ale ani vy nenechte nutit do oslavy kulatých narozenin jeho maminky, na které „prostě nesmíte chybět“ a „urazila byste jeho celou rodinu“. Nechovají se k vám férově? Pak ani vy nemáte důvod hrát fair play.

Sáhněte si do svědomí

Každá mince má dvě strany. Je možné, že nevraživost vůči jeho rodině jste si vybudovala sama ve své hlavě. Možná jste také v minulosti řekla něco, co nebylo vhodné, a od té doby se kvůli mlčení a špatné komunikaci už vše jen vleče. Pokud to tedy jen trochu jde, zkuste už od začátku vztahu s partnerovou rodinou dobře a narovinu komunikovat, aby se v budoucnu nestalo, že budete čelit problémům, o kterých ani nevíte, že jste je způsobila vy.

Pozor na mamánky

Problémy v rodině často dost jasně ukážou, koho jste si to vlastně vzala. Pokud se váš muž jasně postaví na stranu svojí matky nebo jiné osoby, se kterou se přete, a nezohlední ani váš pohled na věc, je jasné, že jste si vzala mamánka. Dotyčná osoba pak jeho podporu vycítí a pokusí se ji dokonale použít proti vám. Nesnižujte se na „očkování“ svého partnera a získávání jeho přízně, lepší bude oprostit se od emocí, vždy jednat s chladnou hlavou a být věcná. Jedině tak se vyřeší konkrétní problémy bez nabalení dalších, v této věci nepodstatných, detailů. Co dělat, pokud žijete s mamánkem, si můžete přečíst i v našem starším článku: //kralovstvizen.cz/co-delat-kdyz-je-vas-partner-mamanek/.

Je v partnerově rodině osoba, se kterou jste si nepadla do oka, nebo máte s celou rodinou skvělý vztah?

Tereza Obořilová

Boats illuminated by the sun in Lipno Lake with beautiful scenery in the background. Blizsi Lhota, Czech Republic.

Chystáte se k vodě? Které české nádrže stojí za návštěvu

Koupání, šnorchlování, paddleboarding nebo jen příjemné chvilky na sluníčku.…

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář