KZ_logo1

Kontaktoval tě po rozchodu bývalý? Má k tomu tyto důvody!

28.1.2020

Rozchod s člověkem, se kterým jsme si byli nějaký čas velmi blízcí, vždycky bolí. Nějakou chvíli trvá, než se z toho všeho oklepeme a začneme zase normálně fungovat. Když už to vypadá nadějně a tys konečně přišla na to, jak začít nový život, zničehonic dorazí smska, e-mail nebo zpráva na sociální síti od tvého bývalého. Ty si tak najednou kladeš spoustu otázek, z nichž ta hlavní zní: proč to udělal?

Cítí vinu

Pokud rozchod s tvým bývalým neproběhl zrovna v dobrém, tvůj expartner ti byl nevěrný nebo jednoduše zmizel bez jakéhokoli vysvětlení, pak je dost možné, že ho teď dohnaly pocity viny a výčitky svědomí. Mrzí ho, co provedl, jak se zachoval a chce to tímto způsobem alespoň částečně napravit – omluvit se a udělat tak za minulostí a koncem vztahu definitivní tečku. I když by sis přála jiný scénář, nezbývá ti, než se s bolestí po rozchodu vyrovnat a zkusit najít lásku na druhý pokus.

Bojí se samoty

Tento důvod bývá častý hlavně po rozchodu partnerů, kteří spolu strávili delší dobu. Zvyknout si na single život je pro ně těžké, když měli v posledních letech pořád někoho po svém boku. Najednou se ocitnou v úplně nové situaci, dolehne na ně strach, objevit se u nich dokonce mohou deprese z rozchodu. Děsí se budoucnosti, toho, že zůstanou už navždy sami, nikdy nebudou nikoho milovat a nikdy nepotkají takového jedinečného člověka. Padne na ně osamělost a začnou jim chybět ty každodenní drobnosti, na které byli zvyklý. Třeba to, že se jich někdo zeptá, jaký měli den. Obvykle tato situace nastane tehdy, když vedle sebe nemají nového partnera, se kterým by to probírali. I po rozchodu proto zůstávají v kontaktu s bývalým.

Chce sex

Pokud ti píše jenom v noci, flirtuje s tebou a zve tě k sobě domů, pak mu jde o jediné: o sex. To ale neznamená, že tě chce zpátky, nemotej do toho žádné city, ani emoce. Chybíš mu po fyzické stránce, „bral“ by tvoje tělo a vhod by mu jistě přišly i tvoje zkušenosti. Možná po rozchodu ještě nemá nový vztah ani není nikdo, kdo by uspokojil jeho biologické potřeby, a tak si vzpomněl na tebe. Jestli si myslíš, že když mu vyhovíš, tak si ho k sobě připoutáš, pak se pleteš. Šance na návrat po rozchodu je v tomto případě nulová. Jediné, čeho docílíš, je, že mu dáš najevo, že se vlastně nemusí ani moc snažit, aby ses s ním vyspala.

Chce tě zpátky

Pokud ho pořád miluješ, pak by sis jistě přála, aby se ti ozval proto, že tě chce zpátky. A že si uvědomil, že bez tebe nemůže žít. Než si ale vaši budoucnost začneš malovat narůžovo, uvědom si, že rozchod měl nějaký důvod. Někdy se stává, že na to negativní zapomínáme a vidíme jen to dobré. Myslíte si, že by se váš vztah po návratu změnil? Udělali jste pro to něco jinak? Začali jste na sobě pracovat, ujasnili si, co od sebe navzájem očekáváte? Pokud nic z toho nenastalo, pak by bylo naivní doufat, že by pauza ve vztahu, o které jsme psali v jednom z minulých článků, něčemu pomohla. Pokud ale cítíš, že jste se posunuli dál a chceš, aby se stal znovu součástí tvého života, dej mu šanci. Kdo ví, třeba je opravdu tvojí osudovou láskou.

 

Boats illuminated by the sun in Lipno Lake with beautiful scenery in the background. Blizsi Lhota, Czech Republic.

Chystáte se k vodě? Které české nádrže stojí za návštěvu

Koupání, šnorchlování, paddleboarding nebo jen příjemné chvilky na sluníčku.…

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář