KZ_logo1

Máte svou spřízněnou duši?

30.7.2017

Každý z nás už někdy v životě potkal člověka, který v něm vzbuzoval pocit, jako by mu byl nablízku odedávna. Jako by se s ním znal snad od dětství… Možná si také skvěle rozumíte, máte společné zájmy a vaše názory i uvažování jsou velmi podobné. A přitom jste se nikdy dřív neviděli ani spolu nemluvili. Ptáte se, jak je to možné? Nejspíš jste právě našli svou spřízněnou duši.

Co nebo kdo je spřízněná duše

Dalo by se říci, že spřízněnou duší je člověk, který vám rozumí beze slov. Chápe vás a má stejné názory jako vy. Rozumí vám a můžete se mu svěřit s čímkoliv. Takový člověk je poklad a dar, který byste si měli hýčkat. Ne každému se v životě povede spřízněnou duši najít.

Kde můžete spřízněnou duši potkat

Jednoduše kdekoliv! Může to být někdo, koho pustíte sednout ve vlaku nebo kdo naopak pustí sednout vás. Může to být někdo z obchodu, někdo z práce nebo třeba osoba, s níž jste se seznámili přes internet. Spřízněná duše vám do cesty může přijít také jakoby náhodou, ale nenechte se zmýlit. Náhody neexistují a většinou k tomuto setkání již delší dobu všechno směřovalo.

Jak spřízněnou duši poznáte

Ať se vám to zdá jakkoliv divné, spřízněné duše opravdu nemají svá poznávací znamení. Neřeknou vám, že to oni jsou ti praví lidé, kteří vás mají v životě něco naučit a obohatit svou přítomností. Ani to nepoznáte podle věku, pohlaví nebo třeba národnosti. Spřízněnou duši poznáte jedině svým citem. Je vám s tím člověkem dobře, absolutně jinak s ním ubíhá čas, cítíte se s ním úplní a najednou máte pocit, že spřízněná duše doplnila ten chybějící kousek vás samých.

Další čtyři znaky, jak spřízněnou duši poznat

  1. Spřízněná duše je něco jako vaše zrcadlo. Ukazuje vám, jakým člověkem doopravdy jste. Jejím hlavním úkolem je trošku s vámi otřást, trošku vás šokovat a hlavně potrápit vaše ego. Můžete mít pocit, že vám láme vaše srdce nebo vás staví před nepřekonatelné překážky a závislosti. Ale všechno jsou to jen úkoly, které máte pomocí této duše splnit.
  2. Je příjemné nemuset si na nic hrát a být sám sebou. S touto osobou se vracíte ke své podstatě a uvědomujete si, že se nemusíte přetvařovat a na nic si hrát. Spřízněná duše vás bere přesně takového, jaký jste.
  3. Nemusíte mluvit a zároveň se nemusíte bát trapného ticha. Se spřízněnou duší můžete jen sedět nebo ležet na trávě a společně mlčet. Jeden druhému rozumíte beze slov a často jeden o druhém víte i to nevyřčené.
  4. Možná se vám to bude zdát divné, ale máte pocit, že se spřízněnou duší míříte stejným směrem. Máte společné zájmy, baví vás stejné filmy nebo se vám líbí podobná hudba. Jste příjemně překvapeni tím, že je někdo na stejné vlně jako vy.

Spřízněná duše versus partner

Nepleťte si partnera nebo svou lásku se spřízněnou duší. Partner je někdo, kdo jde s vámi životem, věříte mu a milujete ho. Spřízněná duše je většinou někdo, kdo vás má obohatit, učit a pomoci nalézt cestu k sobě samému. Člověk, který není vaším partnerem, ale jde vaší životní cestou s vámi, může být téměř kdokoliv. Ať už je to stejné nebo opačné pohlaví, mladý nebo starší člověk. Je tu proto, aby s vámi vytvořil pevné duchovní pouto.

Zajímavá zvláštnost

Ať chcete nebo ne, spřízněná duše se objevuje nejčastěji tehdy, když prožíváte těžké životní okamžiky, když se cítíte nejvíc na dně a váš život ztrácí smysl. Pak přichází tento duchovní průvodce a pomáhá vám znovu nastoupit tu správnou cestu. Někdy může být spřízněná duše vaší jedinou záchranou a častokrát tím nejdůležitějším člověkem, kterého můžete v dané chvíli potkat. Nezapomeňte však, že spřízněné duše nemusí ve vašem životě zůstat navždy. Možná jen přijdou, odkryjí další dílek vašeho životního příběhu a pak odejdou. A možná se objeví zase jiná spřízněná duše…

Myslíte si, že jste v životě potkali svou spřízněnou duši?

Michaela Michalíková

Jak vybrat stahovací prádlo pro vytvarování postavy snů?

Trápíte se dietami a usilovným cvičením, ale stále některé…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…
creatv-eight-zzMb7jacyBc-unsplash

Kuchyně, které jsou letos v kurzu – jak si je zařídit?

Kuchyně patří k místnostem, ve kterých trávíme velké množství…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…
ten_pravý

8 důvodů, jak poznat, že je to ten pravý

Potkali jste muže, se kterým si rozumíte, dovede vás…
adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…

Související příspěvky

1 KOMENTÁŘ

jana nová

28.9.2017 v 19:56

ano

Zanechte komentář