KZ_logo1

Nejlepší vyrobené dárky na Vánoce

16.12.2019

Plánujete letos zrušit konzumní Vánoce nebo šetříte peníze na jiné věci a přesto chcete své blízké obdarovat? Překvapte je ručně vyrobenými dárky. Zajímejte se o to, co mají vaši blízcí rádi a vyrobte osobitý dárek, kterým rozhodně nešlápnete vedle. Inspirujte se možnostmi a vyberte si tu nejlepší.

Fotodárky

Skvělým dárkem, který potěší nejen prarodiče, ale také partnery nebo přátele jsou dárky z fotek. Nechte vyrobit osobitý polštářek, fotodeku nebo třeba fotkami potiskněte triko. Pokud chcete dárek vyrobit opravdu sami, tak si jen vytiskněte společné fotografie a připravte svým blízkým obraz, klidně i s popisky. Výslednou koláž dokreslete, domalujte, použijte samolepky a dozdobte dle svých představ. Případně vyrobte stolní nebo nástěnný kalendář z fotek.

Malované dárky

Pokud vás baví umění a jste dobří v malování nebo kreslení, pořiďte si plátno a vytvořte dárek na míru. Namalujte svým blízkým obraz. Je na vás, zda budete kreslit portrét, karikaturu nebo malovat zátiší, krajinku, případně dáte přednost abstrakci. Zajímavým nápadem je i malování na kameny, na hedvábné šátky, na polštář, na tričko nebo třeba na hrnek. V takovém případě se zajímejte o materiál, na který chcete malovat a podle toho si pořiďte barvy, určené na hedvábí, textil nebo na porcelán.

Složení básně nebo písně

Originálním dárkem, který je tak trochu výzvou, je složení básně nebo písně. Tento dárek určitě potěší každého prarodiče, ale pobavit může i partnera. Složte báseň na téma, které vás spojuje a kde se vyskytuje klidně i jméno obdarovaného. Pokud je báseň pro partnera, může se jednat o milostné vyznání. Milovníci hudby dokážou složit i píseň, případně alespoň přepsat text již stávající. Stačí mít kvalitní hudební podklad a uvidíte, že takový dárek dožene obdarovanou až k slzám.

Společná vzpomínka

Příjemným dárkem je i zážitek, případně jeho připomenutí. Pokud jste byly například s kamarádkou, mámou nebo babičkou na výletě, skvělým dárkem je společné album fotek, případně fotokniha. Připomínkou dovolené však je i vyrobený šperk z mušlí, které jste společně posbírali nebo cestovní deník, který shrnuje vaše společné zážitky.

Erotická hra

Přemýšlíte-li o dárků pro partnera a myslíte si, že už od vás všechno dostal, zkuste mu dárek vyrobit. Zajímavým nápadem pro odvážné je výroba vaší vlastní erotické hry. Postup je jednoduchý. Na malé lístečky napište úkoly, ty dejte do krabičky, promíchejte a jako předehru si je společně tahejte a úkoly plňte.

Jedlé dárky

Nejoblíbenějším dárkem jsou jedlé dárky. Vyrobte domácí ochucenou sůl, například s tymiánem, bazalkou, česnekem nebo jinými bylinkami. Milovníci vaření mohou vyzkoušet domácí paštiku nebo třeba vlastní zavařeniny, případně džemy. Pro dědečka nebo tátu se hodí i domácí vaječný likér nebo třeba baileys.

Pro milovníky knih

Pokud máte ve svém okolí vášnivého knihomola, knížka je dárkem na jistotu. Součástí knížky však může být i ručně vyrobená záložka. Inspirujte se na kreativních serverech, případně ve výtvarných časopisech a vyrobte originální pomůcku ke čtení knih. Zajímavým dárkem jsou i obaly na knihy, případně pokud si na to troufnete, domácí knihovnička nebo šperk ve tvaru knihy z fimo hmoty.

Šití a pletení

Rukodělným dárkem, který potěší jsou i šité, případně pletené doplňky. Některé z nich se hodí do domácnosti, jiné oceníte v šatníku. Ušijte si vlastní polštáře, vyzkoušejte patchwork, případně svým blízkým upleťte osobitý svetr, šálu nebo ponožky. Uvidíte, že dospělí ocení i měkké dárky, které budou mít praktický účel.

Domácí kosmetika

Ženy ocení kreativní dárky v podobě domácí kosmetiky. Skvělým nápadem je peelingová sůl, balzám na rty nebo třeba vonný sprej. Najděte si recepty s kokosovým olejem nebo bambuckým máslem a vytvořte svým blízkým domácí set kvalitní kosmetiky.

Vyrobené dárky vedou

Kromě těchto výše zmíněných existuje nespočet dalších možností, co svým blízkým na Vánoce vyrobit. Vždy se zajímejte o záliby dotyčného, zjistěte si, co má a nemá rád. Zkuste se zaměřit i na oblíbené barvy, symboly, případně filmy nebo seriály. Uvidíte, že vyrobený dárek bude oceněn už jen kvůli vaší snaze a času, kterou jste přípravě věnovali.

Máte další nápady na vyrobené dárky?

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář