KZ_logo1

Dokonalý úklid? Na tato místa možná zapomínáte!

7.3.2017

Utřít prach z polic, vysát a umýt podlahy, umýt okna a pracovní linku, vyčistit sprchový kout a vanu, uklidit WC. Všechny tyto a mnohé další činnosti děláte při běžném úklidu možná i vy. Ve vašem domě či bytě však existují místa, která by si zasloužila uklidit možná ještě mnohem více, a vy na ně přitom zapomínáte. Která místa to jsou, se dozvíte v našem dnešním článku. Zkuste se z něj poučit a zahrnout je do vašeho příštího úklidu.

Myčka nádobí

Téměř každý den ji používáte, ale ani ne jednou za měsíc ji čistíte. Nezasloužila by si to vaše myčka častěji? Zaschlé kousky jídla, bakterie, kvasinky, plísně. To vše a možná mnohem víc může čekat na vaše nádobí ve vaší myčce. Abyste měli vždy čisté a precizně umyté nádobí, vyčistěte myčku vždy 1x týdně. Začněte papírovými utěrkami, kterými setřete největší nečistoty. Poté nalijte do hrnku ocet, položte jej na horní patro myčky a pusťte myčku na klasický program na nejvyšší teplotu.

Úklidové pomůcky

Houbičky, kartáče, smetáky, hadříky. Tihle skvělí pomocníci vám prokáží službu pokaždé, když uklízíte a čistíte dům. Prokažte jednou službu i jim a vyčistěte na oplátku zase je. Odstraňte z nich zachycené nečistoty, chlupy a smítka. Hadříky vyperte na 90 stupňů v pračce, štětiny od kartáčů a smetáků omyjte v teplé vodě s jemným čističem a nechte uschnout štětinami nahoru. Hadříky i houbičky perte bez aviváže a pouze v neutrálním mýdle, abyste je chemikáliemi neznehodnotili!

Pračka

Možná že se vám sama připomíná svým občasným zápachem, možná že to ale už pěkně dlouho ignorujete. Dopřejte své pračce čistotu a alespoň jednou měsíčně ji pořádně vyčistěte. Myslete u toho však také na nálevky, které lze většinou velmi snadno „vycvaknout“ a vyčistit v horké vodě. Buben pračky a odpadní trubice vyčistíte tak, že do zásobníku pračky nalijete 500 ml octa a zapnete na nejvyšší program. Další možností je nachystat si do kyblíku vetší hadr na podlahy a nalít na něj savo. Jakmile bude celý hadr nasáklý, vložte jej do pračky a opět zapněte na nejvyšší program.

Vysavač

I na tohoto pomocníka se často zapomíná. A přitom do sebe vysává veškeré nečistoty vašeho domu. Zanesený vysavač může mít až o polovinu menší sací výkon, a tudíž nefunguje správně. U sáčkových vysavačů vyměňte sáček vždy, když je z 1/3 plný. U bezsáčkových vysavačů vyprázdněte zásobník na prach po každém použití. Rotační kartáče u hlavice vysavače vyčistěte po každém použití.

Vypínače a kliky

Součásti domova, které také využíváme každý den. Kolikrát vás však napadlo je vyčistit? Veškeré vypínače v domě či bytě a veškeré kliky vyčistíte octovým roztokem a papírovými utěrkami nebo antibakteriálním gelem.

Na které části svého domu často při úklidu zapomínáte vy?

Tereza Obořilová

pár

Zajímavosti o bodu G: Jak ho najdeme?

Ženy o něm často mluví, muži jej ještě častěji…
matka

Kojení: Mám důvody, proč nechci kojit

První dny mateřství jsou povětšinou zastřené mlhou. Adaptovat se…
interiér

Barvy v interiéru – co vše ovlivňují

Zařizujete si bydlení a přemýšlíte, jaké barvy vybrat? Slyšeli…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár

Zajímavosti o bodu G: Jak ho najdeme?

Ženy o něm často mluví, muži jej ještě častěji…
anxiety-black-and-white-casual-1487956

Jak se vyrovnat se smrtí blízkého a pokračovat v práci?

Mnohé věci v životě nedokážeme ovlivnit. Smutek ze smrti…
žena

Kegelovými cviky k intenzivnějšímu orgasmu

Správným cvičením posílíte své tělo a procvičíte problematické partie.…
randění

Život nezadané ženy: Proč se bojíme randit?

Na světě máme tři druhy žen. První skupinu tvoří…
zamilovaný pár

Kam s partnerem, abyste zahnali nudu

Jste se svým partnerem již nějakou dobu a rande…