KZ_logo1

Jak se dnes lidé seznamují

26.11.2016

Jestli něčemu dnešní moderní doba přeje, je to poznávání nových lidí a potenciálních partnerů. V posledních několika letech různorodé seznamky nebo seznamovací aplikace získávají na oblibě, a to zejména kvůli své jednoduchosti a rychlosti. Seznamování přes internet je neosobní, pro mnoho stydlivých lidí se však jedná o jedinou přijatelnou variantu, jak si najít protějšek. Vybrali jsme pro vás tři známé způsoby hledání potenciálního partnera, zjistili názory lidí, kteří s tím mají zkušenosti a podívali jsme se na nejdůležitější pro a proti.

Internetová seznamka

Začněme jednoduchou, avšak nesmrtelnou klasikou, a to internetovou seznamkou. Zapnete počítač, podíváte se na internet a při návštěvě jakékoliv stránky zaměřující se na seznamování uvidíte velké množství lidí s fotkou, která může či nemusí být reálná a u které povětšinou najdete popis, jaký dotyčný je, co má a nemá rád. Vy na seznamce uděláte to samé – zveřejníte svoji fotku a přidáte pár slov o své osobě, preferencích a zájmech.

Co se seznamování týče, můžete zvolit aktivní nebo pasivní přístup. Buď budete sama vyhledávat potenciální partnery dle svých vlastních kritérií, nebo počkáte, zda někdo napíše vám. Na rozdíl od moderních seznamek typu Tinder je ta internetová o dost specifičtější. Vyhledáváte nejen podle fyzického vzhledu, ale můžete si nastavit filtry, jako je věk, pohlaví, město, koníčky či vzdělání. Díky těmto konkrétním požadavkům budete hledat v menším okruhu, takže šance, že poznáte někoho, s kým si porozumíte, vzrůstá.

Dvaatřicetiletý David se k internetovým seznamkám vyjádřil následovně: „Ačkoliv mám své zkušenosti s tímto typem seznamování z dřívějška, dnes bych si protějšek na internetové seznamce rozhodně nevybíral. Při mé poslední návštěvě mi přišlo, že tam jsou jen velmi „zvláštní“ typy. Ženy, které jsem kontaktoval, to buď s potenciálním vztahem myslely velice vážně, což je děsivé, nebo byly tak trochu ujeté.“

Výhodou internetové seznamky je anonymita a to, že si můžete vybírat partnera na základě svých specifických požadavků. Nevýhodou je to, že nevíte, s kým mluvíte. Také je zde možnost, že na váš inzerát nikdo neodpoví, nebo v lepším případě, že na odpověď budete čekat velice dlouho.

Speed date

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Velice populárním způsobem seznamování je speed date neboli rychlé rande. Vzrůstající obliba tohoto typu hledání partnera se projevila v nepřeberném množství firem na českém trhu, které speed date zprostředkovávají. Jak takové rychlé rande vlastně probíhá? Zaregistrujete se přes webovou stránku a vyberete si termín, který vám časově vyhovuje. Můžete si vybrat termín i podle toho, jaké věkové skupiny se do něj hlásí. Pokud máte zájem o cizince a hovoříte plynně anglicky, můžete přijít i na speed date pro cizince.

Před schůzkou vám přijde e-mail s přezdívkou, kterou budete následující večer užívat. Dostanete také papír s přezdívkami ostatních lidí a propisku, se kterou si budete dělat poznámky. Organizátor bude večer moderovat a vy se posadíte ke stolečku, u kterého se budou střídat zástupci opačného pohlaví. Na rozhovor máte 3 minuty a po zaznění zvukového signálu se dotyčný bude muset přesunout k dalšímu stolu a k vám si přisedne další. Během večera si budete psát poznámky, a když se bude večer chýlit ke konci, zaškrtnete přezdívky lidí, se kterými byste se ráda setkala. Agentura vyhodnotí shodu a dá vám na sebe kontakt.

Jednadvacetiletá Alena popsala svou zkušenost se speed date: „Byla jsem hodně nervózní, ale jsem ráda, že jsem šla. Zvolila jsem tento způsob seznamování, protože fakt nemám čas ani náladu na chození do barů a nechtěla jsem dlouho hledat. Jsem ráda, že si dotyčného můžu prohlédnout a strávit s ním chvilku o samotě. Nejde jen o fyzickou přitažlivost, ale i o způsob komunikace, ihned poznám, zda je mi dotyčný sympatický, a zda si máme o čem povídat.“

Výhodou speed date je osobní setkání, možnost trochu dotyčného poznat a zeptat se na informace, které vás zajímají. Mezi nevýhody patří omezený počet protějšků, a také to, že ne každý vám sedne, a někdy se jeví 3 minuty jako příliš dlouhá doba.

Tinder

Portrait of young businesswoman working in the office with a laptop.

Foto: 123rf.com

Tinder je aplikace určená k seznamování, kterou si můžete stáhnout na svůj mobilní telefon. Po zaregistrování máte možnost vybírat si potenciálního partnera zaškrtnutím políčka „líbí“ či fotku dotyčného přejít a pokračovat v prohlížení fotek dalších lidí.

Pokud se vám však někdo zalíbí a vy jemu taktéž, v případě shody vám dá Tinder možnost více se seznámit a vymění vaše telefonní čísla a vy si můžete začít psát. Zbytek už je jen na vás. Jak říká vysokoškolák Tomáš: „Vybírám si pouze na základě vzhledu či hezké fotky, nesuďte mě, jsem jenom chlap. S děvčaty si rád píšu, ale dosud jsem se s žádnou nesešel, nejedná se totiž o nic vážného a já vím, že mohu kdykoliv zařadit zpátečku.“

Výhodou Tinderu je to, že nemusíte komunikovat s člověkem, který se vám nelíbí, a také to, že se nejedná o aktivní způsob seznamování, nemusíte nikomu čelit z očí do očí. Nevýhodou je to, že si většina zaregistrovaných lidí vybírá pouze na základě fyzického vzhledu, a že vlastně nikdy nevíte, s kým mluvíte, protože fotka, na kterou se díváte, nemusí patřit reálné osobě.

Pořekadlo našich babiček: „sedávej panenko v koutě, když budeš hodná, najdou tě“ už dávno neplatí. Dnešní doba přeje aktivním a zvídavým lidem nejen na poli pracovním, ale i vztahovém. Ať už si vyberete jakýkoliv způsob seznamování, jedno je jisté – rozhodně se nebudete nudit.

A kde se seznamujete vy?

holywoodska-houpacka-piero-tmave-seda-moderni-kov-textilie-modern-living

Dětský ráj na vaší zahradě

Přemýšlíte, jak vybavit zahradu na léto, abyste si mohli…

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…