KZ_logo1

Nejčastější problémy při sexu a jak je řešit

2.4.2016

I v sexu se občas může objevit problém, který v první chvíli působí jako neřešitelný. Ale věřte tomu, že řešit se dá všechno. Nebojte se promluvit si o tom s partnerem nebo společně navštívit odborníka. Podívejte se s námi, jaké problémy vás mohou v sexu potkat a jak je řešit.

1) Ztráta touhy a nechuť k sexu

Velmi častým problémem je ztráta touhy a chuti k sexu. Může za to velké množství okolních vlivů, ale i změny vašich nálad a popřípadě situace ve vašem vztahu. Je jasné, že pokud doma řešíte hádky a nemůžete se s partnerem domluvit na společném soužití, odnáší to i váš milostný život. Dalším problémem můžou být hormonální změny, špatná antikoncepce nebo vzájemné odcizení. Záleží jen na vás a vašem partnerovi, jak tento problém budete řešit. Rozhodně spolu ale musíte mluvit, říct si, co vám vadí, a znovu najít cestu nejen k sobě navzájem, ale také k radostnému a vzrušujícímu sexu.

2) Bolestivý sex a zdravotní komplikace

Dalším problémem, který vám znemožňuje spokojený milostný život, je bolestivý sex. Ten může souviset s velkým množstvím zdravotních komplikací. V některých případech za to však může drsný sex, nedostatečné navlhčení nebo citlivost či alergie na ochranu nebo erotické pomůcky. Pokud toto přetrvává, rozhodně neváhejte a navštivte odborníka. Ten vám může nejen poradit a doporučit případnou léčbu, ale také zjistit, zda bolest při sexu nemá hlubší příčiny.

3) Problémy s dosažením orgasmu

Velké procento žen má také problém s dosažením orgasmu. Mnoho z nás se nedokáže dostatečně uvolnit, neznáme své tělo a mnohdy ani nevíme, co přesně se nám líbí. Na to je jednoduchá rada, zkoušejte s partnerem nové praktiky, nebraňte se masturbaci a zjistěte, co máte opravdu ráda. Jen tak si pak můžete užívat vzájemné a oboustranné slasti.

4) Předčasná ejakulace

Muže nejčastěji trápí předčasná ejakulace. Mnozí z nich se poté před partnerkou stydí a jsou nešťastní z toho, že nevydrželi déle, že byl sex krátký a že svou partnerku nedokázali uspokojit. Zaměřte se s partnerem na delší předehru a ukažte mu, kam má sáhnout a co dělat, aby přivedl k vrcholu i vás. Nebraňte se ani přerušované souloži a trénujte partnerovu výdrž. Můžete vyzkoušet i tantrický sex.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

5) Předsudky a stydlivost

Určitě už jste někdy zažily, že vás protějšek vyzval k sexuální praktice, která se vám nelíbí nebo o které si myslíte něco špatného. Nebojte se vyzkoušet nové věci, ale vždy dělejte jen to, co se vám opravdu líbí. V sexu se nikdy nepřemáhejte a nedělejte nic jen pro partnera, stejně byste si to neužila. A co se týče stydlivosti? Naučte se milovat své tělo i nahé. Klidně zpočátku zhasněte, zapalte svíčky, ale poté se nebojte partnera svádět nahá i za denního světla. On vás přece miluje a touží po vás právě ve vaší přirozenosti.

6) Stereotyp

Nepusťte stereotyp do svého vztahu a už vůbec ne do milostného života. Existuje přece velké množství erotických pomůcek a hraček, které vám pomohou oživit jakýkoliv všední sex. Zároveň můžete vyzkoušet nové milostné praktiky, zažít sex na neobvyklých místech nebo si zahrát nějakou erotickou hru. I po letech se snažte partnera svádět a překvapovat. Uvidíte, že pak se na společný sex budete opravdu těšit!

Jak řešíte tyto problémy vy? V soukromí se svým partnerem, nebo se nebojíte navštívit odborníka?

Michaela Michalíková

matka

Kojení: Mám důvody, proč nechci kojit

První dny mateřství jsou povětšinou zastřené mlhou. Adaptovat se…
interiér

Barvy v interiéru – co vše ovlivňují

Zařizujete si bydlení a přemýšlíte, jaké barvy vybrat? Slyšeli…
zelenina

12 zdravých potravin pro rychlejší hubnutí

Potřebujete zhubnout přebytečné kilogramy a udělat něco pro své…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

anxiety-black-and-white-casual-1487956

Jak se vyrovnat se smrtí blízkého a pokračovat v práci?

Mnohé věci v životě nedokážeme ovlivnit. Smutek ze smrti…
žena

Kegelovými cviky k intenzivnějšímu orgasmu

Správným cvičením posílíte své tělo a procvičíte problematické partie.…
randění

Život nezadané ženy: Proč se bojíme randit?

Na světě máme tři druhy žen. První skupinu tvoří…
zamilovaný pár

Kam s partnerem, abyste zahnali nudu

Jste se svým partnerem již nějakou dobu a rande…
pár v posteli

Znuděná sexem: Když vyprchá vášeň, je opravdu konec?

Jen málo aktivit je tak vzrušujících jako sex. A…

Související příspěvky

Zanechte komentář