KZ_logo1

Nejčastější problémy při sexu a jak je řešit

2.4.2016

I v sexu se občas může objevit problém, který v první chvíli působí jako neřešitelný. Ale věřte tomu, že řešit se dá všechno. Nebojte se promluvit si o tom s partnerem nebo společně navštívit odborníka. Podívejte se s námi, jaké problémy vás mohou v sexu potkat a jak je řešit.

1) Ztráta touhy a nechuť k sexu

Velmi častým problémem je ztráta touhy a chuti k sexu. Může za to velké množství okolních vlivů, ale i změny vašich nálad a popřípadě situace ve vašem vztahu. Je jasné, že pokud doma řešíte hádky a nemůžete se s partnerem domluvit na společném soužití, odnáší to i váš milostný život. Dalším problémem můžou být hormonální změny, špatná antikoncepce nebo vzájemné odcizení. Záleží jen na vás a vašem partnerovi, jak tento problém budete řešit. Rozhodně spolu ale musíte mluvit, říct si, co vám vadí, a znovu najít cestu nejen k sobě navzájem, ale také k radostnému a vzrušujícímu sexu.

2) Bolestivý sex a zdravotní komplikace

Dalším problémem, který vám znemožňuje spokojený milostný život, je bolestivý sex. Ten může souviset s velkým množstvím zdravotních komplikací. V některých případech za to však může drsný sex, nedostatečné navlhčení nebo citlivost či alergie na ochranu nebo erotické pomůcky. Pokud toto přetrvává, rozhodně neváhejte a navštivte odborníka. Ten vám může nejen poradit a doporučit případnou léčbu, ale také zjistit, zda bolest při sexu nemá hlubší příčiny.

3) Problémy s dosažením orgasmu

Velké procento žen má také problém s dosažením orgasmu. Mnoho z nás se nedokáže dostatečně uvolnit, neznáme své tělo a mnohdy ani nevíme, co přesně se nám líbí. Na to je jednoduchá rada, zkoušejte s partnerem nové praktiky, nebraňte se masturbaci a zjistěte, co máte opravdu ráda. Jen tak si pak můžete užívat vzájemné a oboustranné slasti.

4) Předčasná ejakulace

Muže nejčastěji trápí předčasná ejakulace. Mnozí z nich se poté před partnerkou stydí a jsou nešťastní z toho, že nevydrželi déle, že byl sex krátký a že svou partnerku nedokázali uspokojit. Zaměřte se s partnerem na delší předehru a ukažte mu, kam má sáhnout a co dělat, aby přivedl k vrcholu i vás. Nebraňte se ani přerušované souloži a trénujte partnerovu výdrž. Můžete vyzkoušet i tantrický sex.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

5) Předsudky a stydlivost

Určitě už jste někdy zažily, že vás protějšek vyzval k sexuální praktice, která se vám nelíbí nebo o které si myslíte něco špatného. Nebojte se vyzkoušet nové věci, ale vždy dělejte jen to, co se vám opravdu líbí. V sexu se nikdy nepřemáhejte a nedělejte nic jen pro partnera, stejně byste si to neužila. A co se týče stydlivosti? Naučte se milovat své tělo i nahé. Klidně zpočátku zhasněte, zapalte svíčky, ale poté se nebojte partnera svádět nahá i za denního světla. On vás přece miluje a touží po vás právě ve vaší přirozenosti.

6) Stereotyp

Nepusťte stereotyp do svého vztahu a už vůbec ne do milostného života. Existuje přece velké množství erotických pomůcek a hraček, které vám pomohou oživit jakýkoliv všední sex. Zároveň můžete vyzkoušet nové milostné praktiky, zažít sex na neobvyklých místech nebo si zahrát nějakou erotickou hru. I po letech se snažte partnera svádět a překvapovat. Uvidíte, že pak se na společný sex budete opravdu těšit!

Jak řešíte tyto problémy vy? V soukromí se svým partnerem, nebo se nebojíte navštívit odborníka?

Michaela Michalíková

holywoodska-houpacka-piero-tmave-seda-moderni-kov-textilie-modern-living

Dětský ráj na vaší zahradě

Přemýšlíte, jak vybavit zahradu na léto, abyste si mohli…

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…