KZ_logo1

Ovládněte své PMS v 5 krocích

3.12.2018

Možná to znáte. Bolest břicha, nálada pod psa a o rozhoupaných emocích raději ani nemluvit. PMS se týká až 80 % ženské populace. Některé ženy se s tímto syndromem potýká už od své první menstruace, jiné se s ním setkají až po překročení magického prahu třicítky. Projev premenstruačního syndromu může mít mnohé podoby. Ti šťastnější si ho sotva všimnou, jiným v životě působí až příliš reálné komplikace. Zbavit se PMS není jednoduché, toto období si však můžeme alespoň trochu zpříjemnit. 

Primární projevy PMS

Přestože se může premenstruační syndrom projevovat u každé ženy jinak, existuje pár typických a primárních projevů, které se objevují nejčastěji.

Pokud tak například pociťujete například silné deprese jen pár dní v měsíci a přejdou vás právě s příchodem menstruace, nemusíte se hned obávat o své mentální zdraví. Právě deprese jsou totiž jedním z nejsilnějších PMS příznaků, stejně jako podrážděnost a nervozita.

Během tohoto období se vám mohou podobně jako v těhotenství měnit chutě, klasickým projevem je také přibírání kvůli zadržované vodě a nadýmání. Poměrně běžná je také bolest prsou. Pokud sportujete nebo máte fyzicky náročnou práci, právě v tomto období nejspíše zaznamenáte, že vaše výkony povážlivě kolísají.

Období PMS nemusí znamenat jen trápení

Nezáleží na tom, zda se vás týká jen pár příznaků, nebo jste mezi těmi nešťastnicemi, které si PMS užívají se vším všudy. Toto období je nepříjemné téměř pro každého. Nemusíme ho však jen protrpět. Pojďte si přečíst, jak toto období přežít bez výčitek a snad si ho i trochu užít.

1. Zaměřte se na jídelníček

Zvlášť v období PMS bychom měly sníst alespoň pět kousků čerstvého ovoce nebo zeleniny. Pokud zrovna hubnete, sáhněte například po okurce či rajčeti. Kvalitním zdrojem vitamínů je také mrkev. Nejenže si tím doplníte základní vitamíny, ale také vlákninu, která vám pomůže s pocity nadýmání. V období PMS je vhodné omezit cukr a bílou mouku, abychom si srovnaly hladinu cukru v krvi. Stejně tak je nevhodné příliš vysoké množství soli, která v těle zadržuje vodu.

2. Nevyhýbejte se pohybu

Přestože se cítíte slabá a raději byste si zalezla do postele s velkou miskou zmrzliny, právě cvičení byste se v tomto období vyhýbat rozhodně neměla. Pokud nemáte sílu, zkuste do svého denního programu zařadit alespoň krátkou procházku. Nemusíte se hned zpotit a podávat vrcholové výkony, ale právě pohyb vám s mírnějšími bolestmi pomůže.

3. Orgasmem k uvolnění

Čtete správně. Přestože se právě během PMS nejspíš necítíte zrovna sexy, právě orgasmus je užitečným pomocníkem v boji s křečí i menším bolehlavem. Pořiďte si do ložnice šikovného vibrujícího pomocníka nebo připravte svému partnerovi nečekané překvapení a přivítejte ho ve vhodném prádélku a po bolesti jako by se na následujících pár hodin slehla zem.

4. Sklenka vína na dobrou noc neuškodí

Pokud se chcete zbavit příznaků PMS, měla byste omezit tabákové i alkoholové potěšení během celého měsíce. Avšak právě v průběhu tohoto pekelného týdne si můžete dopřát skleničku kvalitního vína, které vám stejně jako orgasmus pomůže s celkovým uvolněním. Ideálně si svou sklenku můžete vychutnat v teplé vaně plné voňavých bublinek a za světla svíček. Kouzelnou atmosféru si však můžete vykouzlit téměř kdekoliv.

5. Vitamíny a doplňky

Na příznaky PMS je vhodná například třezalka, kterou můžete koupit v podobě pilulek či čaje. Avšak pozor! Třezalka se nemá příliš ráda s hormonální antikoncepcí a může tak narušit její účinky. Vedle však určitě nešlápnete, pokud si do lékárny zajdete pro vitamín B6. Během PMS se také hodí doplňovat hořčík. Ten můžete získat buď z listové zeleniny (špenát, salát…), v minerálních vodách či v krajním případě si i hořčík můžete koupit v podobě pilulky.

Buďte sama na sebe hodná

Základem boje s PMS je dostatek příjemné relaxace.
Pokud na sebe budete příliš přísná, nezachrání vás žádná bylinka ani aktivita. Proto zvláště během PMS myslete především na sebe. Děti i s jejich školními starostmi hoďte na hlavu jejich tatínkovi a sama si raději dejte vanu, nebo si zajděte na masáž. Pokud budete spokojená vy, dozajista to ocení celá rodina.

holywoodska-houpacka-piero-tmave-seda-moderni-kov-textilie-modern-living

Dětský ráj na vaší zahradě

Přemýšlíte, jak vybavit zahradu na léto, abyste si mohli…

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…

Související příspěvky

Zanechte komentář