KZ_logo1

Užijte si zimní večery se skvělými detektivkami!

15.12.2017

Užijte si zimní večery se skvělými detektivkami! Přinášíme vám hnd šest tipů.

Zmizela v mlze – Michaela Klevisová

Hlavní hrdinka knihy Ann žije v norské osamocené vesnici. Žije zde s mužem, kterého se bojí, ale nikdo jí nevěří, že její strach je oprávněný. Za pomoci sousedky psychosomatičky se Ann rozhodne partnera opustit. Místo opuštění partnera se však Ann vrhne z útesu do moře a zemře. O rok později zemře další pacientka této psychosomatičky. Josef Bergman je český kriminalista, který si v Norsku chce užít volno a klidnou rybářskou dovolenou, ovšem místo toho se stane velmi důležitým svědkem v tomto zapeklitém případu. Najednou vyplouvají tajemství všech obyvatel z vesnice na povrch. Těšit se můžete na propracovanou detektivní zápletku, která vás překvapí hned několikrát.

Čas odejít – Jodi Picoult

Alice studovala chování slonů v Africe. Zde poznala muže, do kterého se zamilovala a vrátila se s ním do Ameriky, aby otevřeli sloní rezervaci. Poté však za záhadných okolností zemřela její kolegyně a Alice zmizela. V té době však měla malou dceru, která se následující roky snaží svou matku znovu najít. Nevěří, že mohla jen tak odejít a nechat ji samotnou. Zkouší různé způsoby, jak svou mámu najít, a dostane se dokonce k soukromému detektivovi nebo věštkyni. Je načase, aby byla tato záhada konečně po letech odhalena. Užijte si silný a dojemný příběh plný emocí, dokonale popsaných postav a také vyvrcholení, které vás překvapí.

Ta přede mnou – J. P. Delaney

Hlavní hrdinou je Emma, která se vzpamatovává z přepadení a se svým budoucím mužem se snaží začít nový život tak, jak má být. Při hledání bydlení nachází dům, který je pro ni až magicky přitažlivý. Tento dům je skvostné a mistrovské dílo architektury. Má však zvláštní pravidla, které musí jeho obyvatelé dodržovat. Mezi velmi zvláštní požadavky tajemného architekta, který dům postavil, patří například absence knih, ozdobných polštářů, fotografií nebo jakýchkoliv dekoračních předmětů. Emma se do domu nastěhuje a velmi brzy se dozvídá o temné minulosti jeho bývalých obyvatel. Knihu budete číst jedním dechem a neodložíte ji, dokud s napětím neodhalíte ohromující konec příběhu.

Hrob mé sestry – Robert Dugoni

Dovedete si představit, že máte sestru a ta najednou zmizí a následně je za její znásilnění a vraždu odsouzen recidivista ze stejného města? Tracy je odhodlaná objevit pravdu, zjistit, jak to doopravdy bylo a odhalit temná tajemství, která s sebou nesou velké otazníky a zároveň smrtelné nebezpečí. Po letech je nalezeno tělo její sestry a vás čeká rozuzlení příběhu, které vám nedá spát.

Hadrový panák – Daniel Cole

Detektiv William je postaven mimo službu a je poslán do psychiatrické léčebny. Po návratu z ní se snaží znovu vrátit do pracovního procesu a přeje si dostat na stůl velký a zajímavý případ. Ten na sebe nenechá dlouho čekat a na místě činu se objevuje mrtvola, která je sešitá z částí šesti těl, jako hadrový panák. Děsivý případ má ještě děsivější zápletku, takže se můžete těšit na skvělou knihu, kterou přečtete jedním dechem. Od začátku do konce knihy nebudete vědět, co přesně se stalo a jak tohle může dopadnout. Po jejím přečtení možná chvíli zůstanete jen tak sedět a neubráníte se zvláštnímu pocitu, že jste tento příběh právě prožili s hlavními hrdiny.

Tma – Bernard Minier

Christine objevuje ve své schránce dopis od ženy, která píše, že spáchá sebevraždu. Je Štědrý den a Christine nechápe, proč tento vzkaz nachází. Nejdříve si myslí, že se jedná o omyl nebo špatný vtip. Druhý den jí však do práce zavolá neznámý člověk, který ji obviní z toho, že nic neudělala a žena se zabila. A všechny tyto zvláštní vzkazy se začnou násobit, najednou Christine ztrácí pevnou půdu pod nohama a její život začíná připomínat opravdovou noční můru. Při čtení knihy vás napadne, co když všechno není tak, jak se nám zdá, a co se vlastně opravdu skrývá ve tmě? Pokud zhasnete světlo, připravte se na to nejhorší. Nezapomeňte u knihy dýchat a uvidíte, kolikrát si budete připomínat „Je to jen kniha, je to jen kniha…“ Ale možná vás ani tohle neuklidní.

S kterou z těchto knih si zpříjemníte zimu vy?

Michaela Michalíková

zdravý vztah

Od izolaci k intimitě: Jak mít zdravý partnerský vztah?

Romantické vztahy začínáme řešit už jako teenageři. Jde v…
The-Last-Kingdom

Seriály s hrdinou, do kterého se zamilujete

Dlouhé zimní večery si zaslouží nějakou tu odpočinkovou aktivitu,…
běhání

7 nejzdravějších sportů, které musíte vyzkoušet

Sport výrazně podpoří vaši cestu za ideální postavou. Navíc…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

zdravý vztah

Od izolaci k intimitě: Jak mít zdravý partnerský vztah?

Romantické vztahy začínáme řešit už jako teenageři. Jde v…
pár

Jak víte, že jste s partnerem připraveni na otevřený vztah?

Pravdou je, že každý, i člověk, který je ve…
sousede

10 rad, jak vycházet se sousedy

Bydlení v panelovém bytě může být stejně náročné jako…
pár

12 věcí, které vás naučí manželství

Každé manželství je jiné, jedno mají ale všechny společné.…
muž

Muž v depresi: Proč si muži nedokáží přiznat, že mají psychickou poruchu?

Čelit psychické poruše není nic jednoduchého. Nikdo před ní…