KZ_logo1

Jak je to s letní láskou? Co dělat a nedělat?

18.8.2017

Letní láska vás může potkat na dovolené u moře, ale klidně i v českém kempu. Takové vzplanutí se často nedívá na věk nebo na to, zda jste zadaní či ne. Často vás zastihne nepřipravené a rozboří vám veškeré ideály o stávajícím vztahu i o vás samotných. Víte, co v takovém případě dělat a jak se z letní lásky vzpamatovat?

Proč se to děje

Léto v nás probouzí nový příliv energie. Naše tělo je nabité slunečními paprsky, spouští se mechanismy, kdy máte větší chuť na sex, chcete si dopřát nejen zasloužený odpočinek, ale zároveň vás lákají i dobrodružství. Většina lidí je v létě odvážnější nejen při seznamování, ale také co se týče milostných hrátek a praktik.

Kde a s kým se to děje

Vášnivé vzplanutí nebo něžné poblouznění můžete zažít téměř kdekoliv. Ať už je to u moře, na letním festivalu, v kempu, při výletě po okolí nebo třeba na letní zahrádce u své oblíbené restaurace. V létě všude proudí davy turistů a cizinců, kteří tyto krátké románky přímo vyhledávají. Můžete zahořet také s kolegou v práci, se kterým trávíte přesčasy, možná si dopřejete flirt s dlouholetým kamarádem nebo potkáte někoho úplně nového.

Jde jen o sex

V první řadě si musíte uvědomit, o co přesně vám jde. Chcete si jen zaflirtovat, trápí vás nedostatek sexu nebo jen hledáte parťáka k letnímu cestování? Pokud vám jde jen o sex, máte napůl vyhráno a snažte se zbavit všech nechtěných citů. Nezapomínejte na ochranu, abyste si z letní dovolené nepřivezla dárek v podobě otěhotnění. Pokud chcete flirtovat, tančit a užívat si letních diskoték, koncertů a festivalů, směle do toho a nebojte se být sama sebou. Pokud se vám však stalo, že jste se do své letní lásky opravdu zamilovala, zkuste všemožná opatření, abyste se přestala trápit a letní lásku si opravdu užila.

Zamilovanost vyprchá

Pokud se jeden z dvojice do druhého zamiluje, může nastat problém. Většinou tímto končí nezávazný letní flirt nebo vášnivá romance a přichází na řadu výčitky, přemlouvání, vyznávání lásky a neopětování citu. Velké množství lidí má tendenci podlehnout milostnému pokušení a spálit mosty, změnit stávajícího partnera a odejít s letní láskou. Často pak ale zůstávají zlomení a sami. Pokud se zamilujete při letním flirtu, dobře si uvědomte, zda se jedná o prvotní zamilovanost, která vyprchá, nebo k danému člověku cítíte opravdu něco víc. Ještě více přemýšlejte, pokud máte doma stálého partnera a podlehla jste milostnému pokušení. Někdy je opravdu lepší zapírat, zapírat, zapírat.

Může se stát

Samozřejmě, že se může stát, že jste nezadaná a potkáte příjemný, také nezadaný protějšek. V tom případě je lásce přáno. Nic neplánujte a nechte cit volně přijít a nebojte se užít si každý okamžik s daným člověkem. Nejdůležitější je to, jak se cítíte. Zapomeňte na rozum, na to, co se má, nemá, na rady typu vyspat se s novým partnerem můžete až na třetím rande a podobné hlouposti. Buďte sama sebou a za svým jednáním a názory si stůjte – i v lásce. Možná vás právě v létě čeká ta pravá a osudová…

Zažila jste někdy letní lásku? Jak jste se z ní dostala?

Michaela Michalíková

Jak bojovat se suchou a dehydrovanou pokožkou rukou?

Ruce jsou naší vizitkou. Každý den jim dáváme pěkně…

Tvorba loga může být důležitý start i pro váš byznys

Logo je nedílnou součástí corporate identity. Není značky bez…

Vystupte z davu s českými mikinami Utopy

Kdo chce nosit originální oblečení, ten nesmí nakupovat ve…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář