KZ_logo1

Jak přestat žárlit na svého partnera

12.4.2017

Partnerský vztah často ztroskotává na přehnané žárlivosti jednoho z partnerů. Kdo by si také připadal dobře ve vztahu, kde je svou drahou polovičkou neustále podezříván z nevěry a kde si připadá nesvobodný jako ptáček v kleci? Zdravá žárlivost, která je umírněná a vašemu partnerovi dodává pocit, že je pro vás životně důležitý, je jedna věc. Avšak přehnaná žárlivost, kde svého milého dostáváte do nepříjemné situace, kdy je nucen připadat si jako vězeň na útěku, je věc druhá.

Žárlivost je na rozdíl od lásky mučivě trýznivým pocitem, který nám často nedá spát, i když má se samotnou zamilovaností hodně společného. Zdravá žárlivost patří do každého vztahu – posiluje ho a partnery ujišťuje o vzájemné oddanosti a pevnosti vztahu.

Podle statistiky se dva až tři roky po svatbě vztah mezi zamilovanými po psychické stránce do jisté míry stabilizuje. Znamená to, že pár už neprožívá chvilky silného emočního vypětí, kdy jim při pomyšlení na toho druhého létají motýlci v břiše a kdy jeden bez druhého nemůžou udělat jediný krok. Zkrátka po nějaké době vztah opouští prvotní zamilovanost (která má mimochodem v každém vztahu jinou délku trvání) a přichází na řadu stabilní dlouhotrvající láska, jež může být při něžném opečovávání doslova věčná. Takové lásce však čas od času menší žárlivost pomůže, jelikož vás i po mnoha společně strávených letech může utvrzovat v tom, jak jste jeden pro druhého důležití.

Žárlivost ve velké míře však může zničit i ten nejpevnější vztah. Jestliže se nenaučíte svoje emoce držet na uzdě a neustále budete svého milého podezírat či dokonce neprávem obviňovat z toho, že se stýká s jinými ženami nebo že se příliš divá na jiné, můžete ho od sebe doslova vystrnadit. Proto se společně podíváme, jak je možné se žárlivostí úspěšně bojovat.

Věřte si!

Jestliže si budete vědoma svých předností, nebudete se muset obávat toho, že vám uteče s jinou. Pokud s partnerem máte nepřeberné množství společných zážitků a víte, že jste pro něho neobyčejná, jiná a že vás vnímá (nebo minimálně kdysi vnímal) jako tu nejkrásnější a nejzajímavější ženu na světě, pokuste se s takovým obrazem sebe same vážně identifikovat. Váš partner nejen uvidí, že jste sebevědomější, ale zároveň ho to k vám bude ještě více přitahovat.

Neskrývejte svou žárlivost

Možná byste se divila, ale řada věcí, které se na první pohled zdají být těmi největšími složitostmi, se v momentě, kdy se o ně s někým podělíte, stávají naprostou banalitou. Stejně tak je to I se žárlivostí – jestliže se se svým problémem svěříte partnerovi (I když se zpočátku můžete velmi stydět), uvidíte, že vlastně není proč si lámat hlavu hloupostmi.

Nedělejte z komára velblouda

Bojíte se, že má zálusk na kolegyni z práce, protože s ní byl minulý týden na pracovním obědě? Pokud nemáte žádná ověřená fakta, nemusíte plašit, že vás partner podvádí. Nejprve si všechno dobře ověřte a až posléze dělejte hysterické scény. Zbytečně svého partnera nepodezírejte, jelikož tím budete strádat nejen vy, ale i váš partner.

A jak vy byste bojovala se žárlivostí?

Boats illuminated by the sun in Lipno Lake with beautiful scenery in the background. Blizsi Lhota, Czech Republic.

Chystáte se k vodě? Které české nádrže stojí za návštěvu

Koupání, šnorchlování, paddleboarding nebo jen příjemné chvilky na sluníčku.…

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář