KZ_logo1

Jak zvládnout bydlení s partnerem

17.11.2015

Přišla ta doba, kdy jste si s partnerem řekli, že je načase se sestěhovat? Představujete si dny plné lásky, štěstí a radosti? V tom případě bude pád do reality asi trošku bolet. Možná zažijete ponorkovou nemoc, možná ponožky všude, kam se podíváte, a možná vás čeká pořádná zkouška vztahu. Ale ani tak nezoufejte! Přinášíme vám rady, jak se vypořádat s „ponorkou“ i s těmi ponožkami. Důležité je, abyste s partnerem vzájemně komunikovali, řekli si, když se vám něco na tom druhém nelíbí, a hlavně, abyste se na celou situaci dívali rozumně a bez zbytečných emocí.

Jaké problémy mohou nastat

Budete před sebou opravdu nazí

Nyní před sebou nic neskryjete. Jeden druhého uvidíte po ránu, když jste nemocní, když jste smutní… Partner vás uvidí neučesanou, nenalíčenou a třeba i poprvé brečet. Vy jej zase uvidíte nevrlého, protivného nebo znuděného. Připravte se na to, že společné bydlení je zpočátku opravdu velmi těžké.

Každý máte jiný rytmus

Pokud jste ranní ptáče a váš partner si rád pospí, může to být problém. Hlavně pokud bydlíte v garsonce. To samé platí i tehdy, když jste zvyklá chodit spát skoro hned po večerníčku, zatímco váš partner se ukládá ke spánku klidně až nad ránem. Odlišný rytmus bývá při společném bydlení docela oříškem. Zkuste se tedy alespoň trochu přizpůsobit jeden druhému. Pokud to nejde, je potřeba partnera nebudit zbytečně brzy nebo jej nenutit chodit spát ihned, jakmile se venku setmí.

Může přijít stereotyp

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Tím, že spolu začnete bydlet, může do vašeho vztahu vstoupit stereotyp. Uvidíte se každý den, budete spolu trávit všechen volný čas a jeden druhému začnete dřív nebo později lézt na nervy. Řešení? Každý z vás by si měl ponechat běžnou pracovní dobu, koníčky a přátele. Nevzdávejte se ani jeden svého života ani životního stylu. Jen tak můžete být spolu šťastní.

Majetnický přístup

Pokud se váš partner stěhuje do vašeho bytu, ze svého slovníku vypusťte věty typu: „Snědl jsi mi jídlo!“ „To je můj byt, takže moje pravidla!“ „Nedávej pivo na mou skříň!“ Od této chvilky je to totiž váš společný byt a není dobré neustále připomínat, že on bydlí u vás. Mohl by se totiž také sebrat a odejít. A to přece nechcete, ne?

Společná toaleta

Jedním z dalších problémů může být toaleta a koupelna. Zachovejte si určitou intimitu a druhého nerušte, pokud je zrovna na záchodě. Ani vy, ani váš partner nemusíte vidět a slyšet všechno. Co se týká koupelny, rozumně se dohodněte, jak dlouho v ní budete vy a jak dlouho váš partner. A někdy v ní přece můžete být i spolu!

Společný rozpočet

Je důležité domluvit se, jestli budete mít společný rozpočet, nebo si každý z vás ponechá vlastní účet. Tato věc je velmi individuální, ale je nutné, abyste do domácnosti přispívali stejným dílem. Nenechte všechno platit partnera a neplaťte všechno ani vy. Jen tak se vyhnete hádkám.

Sex jen v posteli

Do této chvíle jste si užívali sexu na různých místech a nyní se váš sex omezil jen na postel? Buďte kreativní a navštivte partnera třeba v práci, pomilujte se v autě nebo si udělejte vášnivý piknik v lese. Hlavně se spolu nenuďte!

Rychlé rady, které vždycky zaberou

 • Foto: 123rf.com

  Foto: 123rf.com

  Kupte si dvě televize. Už se nikdy nemusíte hádat o to, jaký film si večer pustíte.

 • Pokud vám partner opět snědl celou vaši oblíbenou čokoládu, příště kupte dvě nebo si tu svoji někam schovejte. Můžete ji také sníst dřív než on.
 • Nepořizujte si jednu peřinu pro dva. Představte si, že se partner otočí… a vy jste celá odkrytá! A teď si to zkuste představit třeba dvacetkrát za noc.
 • Rozdělte si práci a povinnosti. Jeden nádobí umývá a druhý utírá. Jeden jde nakoupit a druhý vaří. Jen při této rovnováze se vyhnete sporům o výše zmíněné ponožky! (Samozřejmě je uklízí ten, kdo je pod tu postel hodil.)
 • Nechte prostor jeden druhému. Pokud si váš partner chce číst, nenuťte ho dívat se na televizi. Můžete být spolu, ale přitom si uchovat vlastní svobodu a volnost.
 • Dodržujte hygienu. Nenechávejte všude možně válet špinavé nádobí nebo prádlo. A hned na začátku si vyjasněte problém zvednutého prkýnka toalety. Některé z nás to neudělaly a trpí dodnes. ☺
 • Nikdy, ale opravdu nikdy si nelezte do soukromí! Nehledejte partnerovi v kapsách, v počítači nebo mobilu. Víte, jak to je – kdo hledá, ten najde! A někdy je to opravdu zbytečné.

Po jaké době jste se s partnerem k sobě nastěhovali? Řešili jste nějaký problém, nebo bylo všechno v pořádku?
Michaela Michalíková

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář