KZ_logo1

Top 10 letních fitness tipů pro ženy

22.7.2016

Léto je časem, kdy vyrážíme běhat na stadion nebo do přírody, více se staráme o svoji postavu, sportujeme a hlídáme si jídelníček, aby nebylo u bazénu vidět žádné kilo navíc. Pokud vám však sluníčko a teplé počasí nestačí k tomu, abyste se dostatečně namotivovaly jít cvičit a pečovat o své tělo, máme pro vás 10 fitness tipů, které vám pomohou žít lépe, zdravěji a motivovat samy sebe k větším sportovním výkonům.

Audio knihy – Pokud vás cvičení nudí a musíte se dost překonávat, abyste se do něj pustily, dobrým řešením je stáhnutí vaší oblíbené audio knihy. Tu si můžete pustit při běhání přírodou nebo posilování doma v obýváku. Při poslechu vám cvičení rychleji uteče, vyčistíte si hlavu a navíc budete zase o něco vzdělanější.

Squaty kdy to jde – Každý den máme různé rituály, při nichž bychom stihly i nějakou práci navíc. Přiznejte si, že dřepovat během čištění zubů, čekání na uvaření vody v konvici nebo při sledování televize zvládne opravdu každý. Je to jen pár desítek dřepů denně, ale věřte, že už po týdnu se výsledek dostaví!

Vyčistit si zuby – Pevná vůle je jedním z hlavních pilířů zdravého životního stylu. Dodržujete poctivě jídelníček, cvičíte, jenže vás často honí mlsná? Zkuste příště, až vás popadne chuť na něco dobrého, zamířit místo do kuchyně do koupelny a vyčistit si zuby. Kdo by si tu osvěžující chuť v ústech ještě kazil bonbony a čokoládou?

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Smoothie předchystané sáčky – Po jakékoli aktivní činnosti a sportování je dobré doplnit vitamíny a výživné látky. Často se ale stává, že jsme po sportu tak vyhládlé, že sníme to, co nám první přijde pod ruku. Vyzrajte nad chutěmi a příště, až si budete chystat ingredience na smoothie nebo svoji zeleninovo-ovocnou svačinku, myslete i na další dny. Stačí si kousky ovoce a zeleniny naskládat do jednotlivých sáčků a zamrazit. Až příště přijdete z fitness, máte svačinu ihned k dispozici.

Inspirace na internetu – Pokud vám chybí inspirace, můžete se podívat na tisícovky videí s cvičebními plány na všechny partie těla na YouTube nebo najít inspiraci na Pinterest. Každý den můžete cvičit s jinou fitness trenérkou různé druhy posilování nebo tancování. Na výmluvu, že zkrátka nevíte, co nebo jak cvičit, určitě zapomeňte.

Diář – Plánování v oblasti životního stylu vždy dobře funguje. Každou neděli večer si tedy udělejte půl hodiny pro sebe, vezměte si hezký diář a zapište si, co vše vás v příštím týdnu čeká. Ke každému dni si také poznamenejte, jaký druh sportu budete provozovat nebo kterou partii těla budete posilovat. Zakroužkování za splnění aktivity je velmi uspokojující a namotivuje vás.

Parťák – Povídání s kamarádkou je vždy dobrý nápad. Proč to tedy nespojit s výběhem nebo společným posilováním? Ve dvojici se vše zvládá lépe, kamarádka vás může podpořit a dohnat k lepším výsledkům.

Speciální pokladnička – Pokud je pro vás sport a fitness utrpením, pořádně se za ně odměňujte. Za každý tréning si například můžete dát 50 Kč do pokladničky. Z těchto peněz si můžete jednou za čas koupit něco hezkého na sebe, dobré jídlo, nové sportovní vybavení nebo sladkou neřest, kterou si už díky spáleným kaloriím zasloužíte.

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Povzbuzení před tréninkem – Nedostatečná motivace a pocit únavy před tréninkem nejsou úplně ty správné cesty k postavě snů. Pokud před sportem cítíte únavu, lenost a do ničeho se vám nechce, nepočítejte s velkými výkony, a tedy ani se spoustou spálených kalorií. Raději si dodejte pořádné povzbuzení ve formě ledové kávy nebo povzbuzovače z obchodu s fitness doplňky, a uvidíte, kolik energie ze sebe dokážete během jednoho tréninku dostat.

Hezké sportovní oblečení – Dámy, co si budeme povídat… I při sportu, kdy máme cítit především pohodlí, se prostě chceme cítit krásné a sexy. Proto, pokud vám chybí dostatek odhodlání k tomu jít cvičit, vyrazte nejdříve do obchodu a vyberte si sportovní oblečení, ve kterém se budete cítit krásné a bude se vám líbit. I touto cestou se totiž můžete dobře namotivovat a ukázat všem, jaká kráska to okolo nich právě běží.

Jak jste na tom s motivací a cvičením vy? Musíte se ke cvičení přemlouvat, nebo vám to jde jako po másle díky pevné vůli?

Tereza Obořilová

Boats illuminated by the sun in Lipno Lake with beautiful scenery in the background. Blizsi Lhota, Czech Republic.

Chystáte se k vodě? Které české nádrže stojí za návštěvu

Koupání, šnorchlování, paddleboarding nebo jen příjemné chvilky na sluníčku.…

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář