KZ_logo1

Jak rychle zhubnout do plavek

16.7.2015

Plavková sezóna, která je v plném proudu, nás nutí přemýšlet o tom, jak zhubnout za pár dní co nejvíce kilo. Pokud i vy potřebujete nějaké to kilo shodit a vypadat lépe, přečtěte si tento článek, ve kterém se dozvíte, jak se přebytečných kil rychle zbavit!

Potravinové doplňky pro rychlejší hubnutí? NE

Možná vás jako první napadnou potravinové doplňky na hubnutí, jejichž reklama zaručuje rychlý a dlouhodobý úbytek na váze. Nenechte se však zmást. Většina potravinových doplňků je pouze směs vitaminů, které vaše tělo obohatí o cenné látky. Některé potravinové doplňky mohou obsahovat i spalovače tuků, které způsobí, že se budete při cvičení více potit. Tyto doplňky na hubnutí však vůbec nebudete potřebovat, budete-li se držet našich následujících rad, jak zhubnout.

Jak zhubnout se správným jídelníčkem

Základem je správně sestavený jídelníček. Můžete cvičit do naprostého vyčerpání, budete-li však jíst špatné jídlo, pohyb vám bude k ničemu. Jak tedy zhubnout díky speciálně upravenému jídelníčku?

V první řadě z jídelníčku ihned vyřaďte všechny průmyslově zpracované potraviny (konzervy, dehydrované potraviny, polotovary), tuky, pečivo, smažená jídla a cukr, ať už ve formě cukrovinek, sladkých pokrmů, nebo sladkých nápojů typu Cola atd…

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Základem kvalitního jídelníčku, díky kterému rychle zhubnete, je dostatek čerstvé zeleniny a ovoce, potraviny s vysokým obsahem vlákniny a bílkoviny. Pokud nejste zvyklá ráno snídat, rychle se to naučte, jinak bude vaše tělo dlouho hladové a tuky a cukry z pokrmů, které přijme, si uloží – nejčastěji zrovna do problematických partií vašeho těla. Proto si vždy připravte kvalitní snídani, která vás zasytí na dlouhou dobu.

Nezapomínejte ani na důležitý pitný režim! Denně byste měla vypít optimálně 2,5 – 3 litry tekutin, které pomohou lépe pročistit a detoxikovat tělo, a tak jej zbaví všech škodlivých látek. Možná se vám to bude zdát divné, ale velmi dobrou radou, jak zhubnout, je také jíst častěji, ale hlavně pravidelně, a to 5-6 menších porcí za den. Vaše tělo tak spotřebuje pouze menší část energie, kterou mu předáte v menší porci, a nebude si moci nadbytečnou energii ukládat.

Cvičte a zhubnete!

Ke správnému jídelníčku přidejte i pohyb a již po pár dnech uvidíte výsledky! Každý den byste si pro své lepší tělo měla najít minimálně 1 hodinu pohybu. Pro efektivní a rychlé zhubnutí je ideální intenzivní plavání, běh, tenis, aerobic, zumba, jízda na kole nebo jízda na kolečkových bruslích. Pokud si myslíte, že večerní procházka se psem je dostatečný pohyb pro podporu hubnutí, jste na omylu. Chcete zhubnout rychle a s co největším efektem? Hodinové kardio cvičení, při kterém se pořádně zapotíte, je tedy každý den nutností.

Správná motivace pro zhubnutí

Rychlé a efektivní zhubnutí si žádá také velkou porci motivace. Rychle zhubnout – to znamená v některých případech až drastickou změnu jídelníčku a denních návyků. Proto je důležité vysnít si svoji novou postavu a při každém obědě nebo hodině cvičení si stále připomínat, proč děláte to, co děláte. Jedině tak se správně namotivujete a nebudete při svém hubnutí podvádět. Dobrým tipem je také hubnout společně s kamarádkou či kamarádem. Společně si můžete sdělovat své pokroky, zhubnuté centimetry nebo nové zdravé recepty, které jste objevili.

Rychlé hubnutí není pro každého

U každé diety, od které vyžadujete výsledky hned, je nutné zvážit, zda je zrovna pro vás vhodná. Rychlé hubnutí není pro naše tělo přirozené. Hodí se pro jednorázové akce, nikoli však pro dlouhodobý efekt. Chcete-li tedy zhubnout nastálo a zdravě, nepouštějte se do rychlé diety nebo hubnutí, které vám zajistí úbytek mnoha kil do pár týdnů. Při krátkodobé dietě se omezujete na konzumaci pouze vybraných potravin na mnoho týdnů, což není správný postup pro zhubnutí navždy. Berte proto krátkodobé hubnutí pouze jako opravdu dobrou detoxikaci těla, ne však jako dietu, která by se dala držet neustále. Máte-li navíc zdravotní potíže, konzultujte krátkodobé hubnutí se svým lékařem.

Rad, jak rychle zhubnout, je neuvěřitelné množství. Je však pouze na vás, kterou cestu si vyberete. Vždy myslete na dopad diety na vaše tělo a na vaše zdraví. Přejeme hodně sil a motivace do vašeho hubnutí!

Tereza Obořilová

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
cibulový koláč

Mňamka na cesty: Cibulový koláč

Chutný cibulový koláč na cesty, ze kterého si můžete…
pes a deti

Jaký pes je vhodný do domu

Máte v plánu pořídit si domácího mazlíčka a chcete…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…
pár v posteli

Vyhněte se zánětům a infekcím – nebojte se po sexu chodit na toaletu

Po milostném aktu chcete většinou s partnerem ještě chvíli…
žena při sporáku

Nechci být jen žena v domácnosti

Máte partnera, který vydělává víc než vy a chce…

Související příspěvky

5 KOMENTÁŘŮ

Jana Machackova

21.8.2015 v 16:01

Nemám problém ukazovat v plavkách svoje tělo, jsem s ním spokojená, ale mám hrozné křečáky. To se schovat nedá

Pavlina

25.8.2015 v 15:57

Já jsem křečáky přestala řešit potom co jsem zjistila,že mi nic nepomáhá. Každý zákrok znamenal zlepšení jen na chvíli. Tak ať se klidně na koupališti podívaj když chtěj

Karolajna

01.9.2015 v 16:03

Co děláte teď v tom parnu? Mě ty nohy snad roztrhaj boty

Vendula

03.9.2015 v 16:30

Tak teď už snad ne. Ale samozřejmě někomu to dělá potíže celoročně

Denca

07.9.2015 v 10:06

Jako třeba mě

Zanechte komentář